FK Borek-Pištín 3:1 (1:0)

Zasloužené vítězství

Vivaldynu - 12.10.2009

Po nezdaru ve Dřítni uvítali borečtí na svém hřišti momentálně v tabulce úspěšnější Pištín. Ani na tohoto soupeře však neměli po posledním duelu příliš dobré vzpomínky. Na úvod loňského jara tehdy prohráli čtyři dva, přičemž soupeři se podařilo vměstnat všechny branky do úvodních pět a třiceti minut. Momentální personální krize mužského týmu Borku je řešena doplňování z řad staršího dorostu. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, byť to pro ?vyvolené? juniorské posily znamenalo během pěti hodin odehrát hned dva zápasy. Pomoct týmu přišli Bíca, Schandl, Diviš, Hübschmann. Do branky se po týdenní absenci vrátil Pida.

Hned od úvodu měli navrch domácí. Až nezvykle dobře fungovala obranná čtveřice, která konstruktivním způsobem odebírala míč hostujícím útočníků a předávala do záložní řady. To samo o sobě však nebylo tím nejpříznivější bodem. Na časomíře běželo 1:47 a domácímu Šrámkovi se podařilo skórovat. Stalo se po zahrání přímého volného kopu. Domácí záložník se k míči postavil a poslal jej ranou k tyči. Drobná teč hostujícího gólmana již nezměnila nic na faktu, že síť za ním se rozvlnila první brankou. I dále Borek pokračoval ve snaživé hře. A po necelých deseti minutách mohl opět skórovat. Akci měl na svědomí opět aktivní Šrámek. Po hezké individuální akci vybídl k zakončení Stehlíka, ten však z hranice velkého vápna trefil smolně pouze břevno. Hosté se ke hře dopředu prakticky nedostávali. Ne, že by byli pod tlakem, ale kromě rohů si nevytvořili za první půli snad jedinou vyloženou šanci. Když se pak přeci jen dostali k zakončení, po jednom z nakopnutých míčů, poradil si se situací nabuzený Pida. Do šaten se tak šlo po nečekaně klidném průběhu hry za stavu jedna nula pro domácí. Druhá půle začala opět velice svižně. A opět to byli domácí, kteří udávali tempo hry. Po půlhodině se navíc mohli radovat z třígólového náskoku. Domácí Janíček nenechal nikoho na pochybách, že se momentálně potýká s nadprůměrnou produktivitou. Bylo to právě on, kdo dvěma brankami upravil skóre. Nejprve po nenápadné akci a střele z hranice velkého vápna poslal míč odrazem o tyč do sítě. Poté po samostatném úniku, do kterého ho poslal neméně hezkou kolmicí Radouch, prostřelil vybíhajícího gólmana. Hosté tentokrát přeci jen na zvrat neměli. Byť Borek povolil soupeři ve větší míře se dostávat do postupné rozehrávky, šance z toho nerezultovala žádná. O to víc pak může mrzet obdržená branka. Po centru z levé strany se k míči na hranici velkého vápna dostal zcela nekrytý pištínský útočník a míč poslal obloučkem přes bezmocného Pidu pod břevno. To však z pohledu výsledku bylo vše. Domácí se sice ještě dvakrát dostali do stoprocentní gólové příležitosti avšak když se neprosadil Diviš a po něm ani Slezák, konečný hvizd stvrdil domácím, až nečekaně přesvědčivou, výhru tři jedna. Borku se zápas podařil. Zda se bude jednat o trvalý trend těžko říct. Z hlediska bodového zisku je to však veledůležitý zápis.