FK Borek-SK Úsilné 2:2 (1:1)

Ztráta v derby

Vivaldynu - 26.10.2009

Derby s Úsilným bylo k vidění na boreckém stadionu v uplynulém kole třetí třídy. Oproti předešlému víkendu se umoudřilo počasí a tak podmínky pro hru byly o poznání příjemnější. Do boreckého kádru se po jednotýdenní absenci vrátili Slezák, Štegbauer, Petr a Janíček. I přesto tým z lavičky jistily dorostenecké posily. Jak už bývá dobrým zvykem Bíca se Schandlem.

První poločas se nesl ve snaze domácích co nejdříve strhnout vedení na svoji stranu a po té kontrolovat průběh hry. Hosté do zápasu vstoupili velmi opatrně a nechávali boreckým velký prostor pro kombinaci po celém hřišti. Z tohoto průběhu hry rezultoval očekávaný tlak na hostující branku. Bohužel dobrých dvacet minut byl více méně jalový. Domácí se sice dostávali na dostřel soupeřovy svatyně, ale v koncovce působily nepřesně, nebo zbrkle. Výsledkem tak bylo jen několik vysokých centrů, které v klidu pokryl gólman hostí a dvě břevna. Úvodní branky se však domácí nakonec přeci jen dočkali. Po hezké, postupné rozehrávce se do šance dostal sváteční střelec Kučera, míč napálený z hranice velkého vápna stačil hostující gólman pouze vyrazit k všudybylovi Janíčkovi, který jej uklidil do sítě. A bylo jedna nula. Borek se potýká s výraznou nevyrovnaností svého výkonu. Prakticky hned po vstřelené brance se jeho herní styl změnil v ustrašenou snahu o udržení hubeného náskoku. Do té doby bezzubí hosté se stále častěji a hlavně naprosto jednoduše dostávali na půli domácích. Z čehož začaly rezultovat i náznaky šancí. Nebezpečné byly zejména střely po zahrání přímých volných kopů na hranici šestnáctky. Ke vstřelení vyrovnávající branky to však naštěstí nevedlo. Když už se zdálo, že do šaten půjde Borek s vytouženým vedení jedna nula přišel sled neskutečných hrubek, které byly korunovány příhrou jednoho z boreckých obránců na hostujícího, ve velkém vápně zcela osamoceného útočníka. Ten si s nenadálou situací poradil a v čase 45:00 vyrovnal na jedna jedna. Od počátku sezóny to byla již čtvrtá asistence borecké obrany při gólu soupeře!. Druhá půle začala pro domácí přímo snově. Neuběhly ani tři minuty. Po házeném autu se k míči dostal Stehlík a z hranice brankové čáry poslal příhrou proti noze míč Janíčkovi. Ten se v poslední době nemýlí a střelou z malého vápna podruhé v utkání ukázal proč je nejlepším střelcem domácích. Dva jedna! Borek od té chvíli kontroloval průběh hry, hosté se dostali snad dvakrát za půlící čáru. Bohužel zvýšení jednobrankového náskoku nepřišlo, a to ani po superšanci Stehlíka, který se dostal sám tváří v tvář hostujícímu gólmanovy, kterého však nastřelil a míč tak odrazem místo do sítě zapadl pouze na roh. Hosté byly o poznání produktivnější. První střela v druhé půli, na branku domácího Pidy sice ještě neznamenala branku. Druhý a v tomto zápase poslední výlet za půlící čáru se však hostům již vyplatil. Nevýrazná akce nejprve skončila rohem. Po jejím zahrání však borecká obrana ukázala svoji rozpačitost a když se jí ani na po třetí nepodařilo odehrát poskakující míč na hranici malého vápna pryč, uklidil ho jeden z důrazných hostujících útočníků do sítě. Vyrovnání na dva dva odstartovalo poslední zoufalou snahu domácích o strhnutí vítězství na svojí stranu. Bohužel již nebylo z čeho brát. Nervozita a nedostatek zkušeností vyústily pouze v jalový tlak, končící hranicí velkého vápna. Kromě několika nepřesný střel, kdy míč končil vysoko v síti za brankou se již domácí k žádné šanci nedostali a konečným hvizdem jednoznačně přišli o dva body. Borek promarněná šance vyhrát nad přijatelný soupeře, navíc na domácí půdě musí mrzet. Před sebou totiž mají domácí již pouze silné soupeře z první pětky. A tam se dá očekávat mnohem tužší boj.