FK Borek - Bavorovice B 4:4 (3:0)

První jarní bod

Vivaldýňu - 29.03.2010

Úvod jarní části sezóny třetí třídy okresní fotbalové soutěže obstaralo hráčům Borku domácí utkání s rezervou Bavorovic. Změna v kádru domácích proběhla nejen na postu trenérském, nově povede tým triumvirát Benýšek-Jordán-Slezák, přišly také dvě posily ? Milan Kolár a Pavel Bláha. Oba začali hned od úvodních minut v základní sestavě. Prvně jmenovaný jako stoper, druhý na postu levého záložníka.

FK Borek : Bavorovice B 4:4 (3:0) 28.03.2010 Samotný úvod zápasu obstarali hosté. Svižnou souhrou na pár doteků demonstrovali nespornou souhru a zkušenost. Víc jak k jedné střele ze střední vzdálenosti se však nedostali. Pak si už vzali slovo domácí a do konce první půle předvedli vcelku nečekané brankové tornádo. Nejprve se do šance dostal Kučera, ke střele hluboko ve velkém vápně ho přesnou přihrávkou vybídl Slezák, pravý záložník však neměl srovnaná mířidla. Pak už viděli fanoušci branky. První přišla po centru z pravé strany a nedorozumění hostujícího obránce s brankářem. Míč zpracovaný hrudí směrem na vlastní branku zapadl za tyč. Jedna nula pro Borek. Za dalších, necelých deset minut, se k sólu přes půl hřiště odhodlal novic Bláha. Přečíslení soupeřovy obrany vyřešil nečekaně chladnokrevně, místo posunutí míče na zbíhající útočníky, si drze prostrčil míč mezi hostující stoperskou dvojici a střelou k tyči zvýšil na dva nula. Snový úvod jarní části pak dokončila čtyřka Janíček, Stehlík, nahrávající Štegbauer a skórující Radouch. Kombinace na jeden dotek u pravého rohového praporku a přenesení hry na vlevo si nabíhajícího, ofenzivně laděného boreckého beka byla velmi efektní. Hosté celou dobu hráli svůj, poněkud profesorský fotbal, což domácím vyhovovalo. Ti pro změnu předváděli týmový, disciplinovaný fotbal s potřebným důrazem v osobních soubojích. Do šaten se tak šlo za poměrně jednoznačného stavu tři nula. Přesto, že si domácí vytvořili ještě další dvě až tři velmi nebezpečné příležitosti ? v zakončení se objevil Štegbauera, Kučera, Janíček. Druhá půle byla pro domácí jednoznačně narýsovaná. Udržet výrazný náskok a dovést zápas do klidného konce. Bavorovice jsou však týmem zkušených hráčů, které nezdárný vývoj zápasu příliš nevyvádí ze zavedeného stylu hry. Rozdíl ve zkušenostech nakonec sehrál v celém utkání asi klíčovou roli. Zní to až neuvěřitelně, ale tříbodové manko se hostům podařilo smazat za šestnáct minut. Přičemž na to potřebovali pouze tři rohy a dva trestné kopy. Pravdou je, že po celou dobu se Borek utápěl v marné snaze dostat se do hry. Hosté si začali zkušeně vyměňovat míč, přenášet hru, měnit její tempo a na to mladý borecký kolektiv zatím neumí včas reagovat. První branka padla po zahrání trestného kopu, míč sice přeletěl val hráčů stojících na malém vápně, hlavičkující hostující útočník jej však vrátil zpět na v té chvíli již zcela nekrytého spoluhráče a ten jej v bezprostřední blízkosti umístil za Pidova záda. Druhá branka padla opět po centru, tentokrát z levé strany a hlavičce z bezprostřední blízkosti. Třetí gól si asi nedá za rámeček domácí gólman. Trestný kop z dobrých dvaceti metrů, míč přeletěl zeť a zapadl za břevno marně se natahujícího Pidy. Bylo vyrovnáno a začalo se od znovu. Hosté ubrali na tempu, Borek se snažil zmátožit. Byť to s mezihrou nevypadalo nijak zdárně, dostal se do dvou stoprocentních příležitostí. Nejprve selhal Bláha, kterého do samostatného brejku vyslal dnes nahrávač Slezák. Po té se do stoprocentní šance dostal Štegbauer, opět po přihrávce Slezáka. Míčem však jen z bezprostřední blízkosti napálil vybíhajícího gólmana hostí. V osmdesáté minutě pak přišla, pro domácí, poslední hořká kapka, do již tak plného poháru. Při zahrání standardní situace hosté míč jednoduše nakopli do valu hráčů ve velkém vápně. Při signalizaci postavení mimo hru hostující útočníci přestali hrát a rozhodčí pustil hru dál. Bohužel v té chvíli již do dráhy letu střely ?obětavě? zasáhl domácí předstoper Bíca a nešťastným odrazem přehodil vlastního brankáře. Hostům se tak podařil kousek v pravdě parádní. Obrat ve skóre ze tří nula na vítězných čtyři tři. Fotbalový Bůh však tentokráte rozhodl, že body si za předvedenou hru zaslouží oba týmy, a tak přišlo konečné vyrovnání. Borek nepředvedl žádný drtivý závěr, při snaze o steč hostující branky domácí Bláha pouze napálil bodlem míč a hostující brankář si jej nechal projít mezi nohy do sítě. Za další tři minuty rozhodčí ukončil zápas se smírným, byť trochu hokejovým skóre, čtyři čtyři. Borečtí při své cestě za klidným středem tabulky vyrazili ziskem jednoho bodu. Má však, s ohledem na průběh zápasu, poněkud hořkou příchuť. Jednoznačným pozitivem je gólový příspěvek novice Bláhy i tréninkového absentéra Radoucha. Borek, dokáže předvést soustředěný, bezkonfliktní, týmový výkon a to je dobrý směr. Problémem je udržet koncentraci po celou dobu utkání. Na tento fenomén bude muset trenérské trio najít lék, jinak se dalším nervy drásajícím zápasům s výraznými proměnami ve skóre nevyhnou. Zajímavým faktem je, že hned šest dnes nastoupivších hráčů domácích ještě nedosáhlo věku dvaceti let. A to je výzva!