FK Borek - Planá 3:0 (2:0)

I po páté borečtí nenašli přemožitele, také Planá odjíždí domů s prázdnou

MaV - 19.09.2004

V plné síle přivítali v sobotu naši muži hráče z Plané, jediným kdo nemohl do zápasu nastoupit byl zraněný Jiří Štegbauer. Do obrany se vrátili Martin Herda a Radek Benýšek a na levém kraji zálohy se objevil od začátku opět Petr Vlček.

Utkání začalo opatrně, prvních pět minut se hrálo především mezi vápny i když více aktivity projevovali domácí. Nečekaně tak zapršelo už z prvního mráčku v deváté minutě, na pravé straně se hezky uvolnil Bukovinský, kolmou přihrávkou našel rozběhnutého Kováře, který přesnou střelou na zadní tyč tváří v tvář plánskému gólmanovi nezaváhal. Fotbalisté Plané si v útoku příliš nerozuměli a tak během první půle ohrožovali Laznovu svatyni jen ze standardních situací. Brankář Lazna musel nejprve nohama vykopnout pěkně zahraný přímý volný kop a pět minut před přestávkou hlavička jednoho ze záložníků hostů po rohovém kopu, minula branku o slabý půlmetřík. To hostující brankář si zachytal o poznání více a několikrát při něm stálo i štěstí, když tvrdé střely zpoza vápna jen o decimetry minuly branku. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, zatáhl po pravé straně míč opět Bukovinský, prošel podél brankové čáry až do vápna, kde přízemní přihrávkou našel nekrytého Vlčka, kterému nezbylo nic jiného než z metru uklidit míč do sítě.

Do druhé půle nastoupili hosté z jednou změnou v sestavě, domácí ponechali sestavu z prvního poločasu. I v tomto dějství se hrálo podle boreckých not, nutno podotknout, že hráči z Plané si neodpouštěli nemístné výroky směrem k rozhodčímu, který pro podobné výlevy neměl pochopení a tak se hosté sami připravovali o možnost ohrozit domácí branku. Navíc v polovině druhé půle se za opakované protesty po druhé žluté poroučel do sprch brankář Plané a tak měli borečtí spoustu prostoru pro kombinaci. Prakticky jedinou gólovou příležitost musel Jiří Lazna řešit po rohovém kopu, když se hlavou dokázal prosadit jeden z plánských záložníků, ale gólman Borku výborným reflexem vytěsnil míč nad branku. Přesilovku se domácím podařilo využít v sedmasedmdesáté minutě. Martin Herda křížným pasem našel volného Šestaubera, jenž elegantním lobem rozvlnil síť potřetí. Ke konci zápasu se hosté prezentovali už jen jednou jedovatou střelou a několika nepěknými fauly. Domácí mohli pohnout skóre ještě střelami Kováře a Valenty, které si ale cestu za hostujícího gólmana nenašli.

Zápas tak skončil zaslouženou výhrou boreckých 3:0.