Ševětín B - FK Borek 1:3 (0:0)

Cenné tři body z Ševětína

Vivaldýňu - 06.04.2010

Vývoj třetí třídy okresní soutěže pozvolna rozčleňuje týmy, které jaro zasvětí bojem o záchranu. Mezi Dívčice, Úsilné, Ševětín B a Koloděje patří stále i Borek. Vzájemné zápasy tak budou v pravdě existenční. Borecké čekal jeden z nich hned v druhém kolem jarní části, zajížděli do Ševětína ke střetnutí s tamní rezervou. Přesto, že se borecký kádr pozvolna stabilizuje, měl i tentokrát trenérský triumvirát co řešit. Chyběl gólman Pida, kterého musel nahradit dorostenec Polomčák. Největším problémem byl však post předstopera. Bíca momentálně musí plnit náročný velikonoční program v dorostenecké soutěži, k dispozici nebyla ani uvažovaná náhrada Petr. A tak i tentokrát obrana nastoupila v improvizovaném složení.

První poločas se odehrál stylem odpovídajícím postavení obou týmů v tabulce. Na jednu stranu urputná snaha neobdržet zbytečnou branku, na druhou stranu nedostatek potřebné fotbalovosti. Hra tak mohla připadat atraktivní především ortodoxním fanouškům jednoho, či druhého týmu. K vidění bylo plno nepřesností, odkopů z první na náhodu. Borečtí začali spíše zataženě. Domácí však toho nikterak výrazně nevyužívali. Kromě několika dosti špatně zahraných rohů na přední tyč si však svoji vlastní hrou nevytvořili šanci. Přesto se do několika nebezpečných zakončení dostali. Nutno říct, že vždy jim k tomu pomohla dnes poněkud nervózně hrající borecká obrana. Ani to však ke vstřelení branky v úvodních pět a čtyřiceti minutách nestačilo. Borečtí, tak jako minulý týden, spoléhali na brejky, bohužel efektivita byla nesrovnatelná. Do stoprocentní gólové situace se nedostali ani jednou. Do druhé půle domácí tým posílil střídajícími hráči z A-týmu. Ani ti však výraznější změnu v herním pojetí Ševětína nepřinesli. Přesto to na úvodní branku stačilo. Po dlouhém centru do pravé strany si domácí útočník poměrně hravě poradil s hostujícím Beránkem a po kličce do středu hřiště, střelou z rohu velkého vápna poslal míč, odrazem o tyč, do sítě za bezmocného Polomčáka. Borek v té chvíli nepůsobil dojmem týmu schopného výsledkového obratu. I na dále se snažil hrát spíše ze zadu. O to překvapivější tak bylo následujících pět a dvacet minut. Konečný výsledek určily čtyři zásadní akce. První bylo vstřelení vyrovnávající branky. Po svižné, byť ojedinělé, kombinaci přes střed hřiště se k míči dostal levý záložník Bláha. Posunul si jej na vzdálenost dobrých dvaceti metrů od brány a opět vyzkoušel svůj pověstný nákop bodlem. Nečekané se stalo skutkem. I tentokrát míč, nutno však říct, že šťastně odrazem o záda domácího obránce, skončil v síti. Bylo to jedna jedna. Druhý klíčový moment si přivlastnil novic v brance hostů, dorostenec Polomčák. Po hezké akci ševětínských si na centr do levého křídla sběhl domácí útočník. Akci zakončil střelou z hranice velkého vápna, do včas vyběhnuvšího Polomčáka. Šance to byla stoprocentní, i po ní však zůstal stav nerozhodný jedna jedna. Další dva klíčové momenty pak posunuly skóre na končených jedna tři. Vítězná branka padla po souhře dvou bývalých hráčů Ševětína, centrujícího Šrámka a hlavičkujícího Stehlíka. Jedna dva. Uklidňující třetí branku pak přidal opět Šrámek. Krásnou střelou z dobrých dvaceti pěti metrů poslal míč přímo do ?šibenice?. Ševětínu posledních patnáct minut fyzicky došlo, takže k žádnému drtivému závěru nezavelel. Borečtí si poměrně v klidu dokráčeli k veledůležitému vítězství a třem bodům na půdě soupeře. Hrou dnes Borek rozhodně neoslnil. Plno nepřesných přihrávek, pomalá mezihra a velice nejistá defenzíva. Přesto je výsledek více než povzbuzující. Třemi body se přiblížil klidnému středu tabulky. Otočil nezdárný vývoj utkání ve svůj prospěch, symbolicky se to podařilo hráčům, kteří souboj se Ševětínem berou velmi prestižně (Stehlík, Šrámek). Opět předvedl velice týmový, sportovně korektní výkon. Hráči si měli možnost ověřit, že fyzická kondice má svůj opodstatněný důvod a může být rozhodujícím faktorem konečného úspěchu. V neposlední řadě, dále se rozšiřuje portfolio dorostenců, schopných předvádět velice kvalitní sportovní výkon i v mužské kategorii, tentokrát to bylo na pozici gólmana ? jednou z hvězd zápasu byl bezesporu mladík Polomčák.