FK Borek - Lipí 1:1 (1:0)

Jarní neporazitelnost trvá

Vivaldýňu - 12.04.2010

Šestnácté kolo připravilo několik duelů týmů sousedících v tabulce. Mezi ně patřil i ten, který odehráli hráči Borku na svém domácím stadionu. Střetli se zde s týmem z Lipí, který je v aktuální tabulce o příčku výše, při jednobodovém náskoku. Borečtí tak případnou výhrou mohli svého soka přeskočit a potvrdit tři body z venku.

První půli značně ovlivnilo větrné počasí. Hostům, začínajícím v protivětru výrazně ztěžovalo defenzivní činnost. Všechny odkopy končily na půlícím kruhu. Borek si tak hned od prvních minut vytvořil jistou územní převahu. Brankové zhodnocení přišlo prakticky vzápětí. Během deseti minut se domácí dostali k zahrání tří rohových kopů. Hned po tom druhém svedl souboj na hranici malého vápna Šrámek a míč se v klubku hráčů odrazil do sítě. Bylo to jedna nula a mohlo být ještě veseleji, tedy pro domácí. Další rohový kop, míč však skončil jen na tyči. Hosté se po celou dobu prvního poločasu do vážnější gólové příležitosti nedostali, kromě dvou rohů se prakticky nedostali do velkého vápna. Borečtí se snažili o konstruktivní rozehrávku, míč chodil po zemi z jedné strany obrany na druhou. Vcelku profesorský styl hry však nesl své ovoce. Do konce první půle si Borek připravil hned několik zajímavých situací. Chyběla však finální přihrávka. A tak když ani jedno z nadějně vypadajících přečíslení neproměnil, aktivní byla zejména levá strana s ofenzivně laděným bekem Radouchem, šlo se do šaten za stavu jedna nula. Úvody druhých půlí zatím Borek bude muset pilovat. Možná přispěla i nevýhodná strana, tentokrát to totiž byli domácí, kdo se musel vypořádat se silným protivětrem. V každém případě, hra již nevykazovala takové známky jistoty. Hosté se pomalu osmělovali a mnohem častěji se dostávali do kombinace na soupeřově půli. Rezultovaly z toho tři nebezpečné příležitosti. Nejprve se po dlouhém nákopu do šance dostal levý útočník, střelou z hranice velkého vápna však minul, a to dosti výrazně branku domácích, kterou i tentokráte hájil nadějný Polomčák. V druhém případě hosty zastavila až píšťalka sudího, který v souboji o míč viděl ruku hostujícího útočníka. Nutno říct, že to byla poslední spása, útočící hráč se totiž ocitl s míčem zcela sám na hranici penalty. Na potřetí to hostům již vyšlo. Nedůrazné pokrytí soupeře ve středu hřiště, přesný lob za obranu a umístěná střela z hranice velkého vápna, na delší tyč. Jedna jedna. Začínalo se od znovu. Žádný z týmů však evidentně nechtěl ztratit alespoň bod, a tak se hrálo spíše o střed hřiště, bez šancí. Za zmínku stojí snad jen střela Štegbauera, která však ke smůle domácích skončila jen na břevnu. Zčeření klidných vod utkání zajistil střední záložník hostí. Po souboji o míč na půlící čáře neudržel nervy a po odpískání ?zbořil? domácího Šrámka, za což vysloužil červenou kartu. Domácí tak měli výhodu jednoho muže v poli. Hosté se zatáhli na vlastní půli a začali ?betonovat?. Borečtí se snažili postupnou rozehrávkou a centry z křídelních prostor o překonání tohoto valu a vstřelení vedoucí branky. Bohužel až na několik rohů a hlavičku Radoucha se do vážnější šance nedostávali. Do konce utkání navíc o svoji výhodu jednoho muže v poli přišli. Po zahrání rohového kopu se hosté ubránili a dostali do náznaku brejku, který středový obránce Bíca přerušil zatažením hostujícího útočníka za dres. Za zákrok dostal žlutou kartu, bohužel již druhou a tak ani on zápas nedohrál. Ve zbylých pěti minutách se však již ani jeden tým nesnažil o výraznější steč soupeřovy branky, a tak rozhodčí ukončil utkání za nerozhodného stavu jedna jedna. Dělba bodů byla spravedlivá. Domácí sice co do procentuelního držení míče mírně dominovali, hosté však trpělivě bránili, a tak vyrovnanost obou týmů byla více než patrná. I když se boreckým nepodařilo potvrdit tříbodové vítězství ze Ševětína i na domácí půdě, je jeden bod po odehraném zápasu rozhodně cenným a v konečném účtování může hrát významnou roli.