Borovany - FK Borek 1:2 (0:1)

V souboji nováčků uloupili borečtí tři body Borovanům.

MaV - 12.09.2004

V uplakaném sobotním odpoledni přijeli naši hráči předvést své umění na krásný trávník do Borovan. Soupeř postupoval v loňské sezóně souběžně s námi ze druhé skupiny 4. třídy, která měla být papírově lehčí, takže jsme vlastně přijeli dokázat, že tomu tak bylo i ve skutečnosti.

V naší sestavě se odehrálo několik zásadních změn, zejména v obraně, kde chyběl stoper Radek Benýšek a bek Martin Herda, v záloze chyběli zaměstnaní Vlček s Havlem, útoku Petr Herda a tak došlo na dvojí hráčský debut. Na stopera šel – loni na tomto postu tradiční – Pavel Voráček, Jirka Štegbauer zůstal na levém kraji obrany a na pravý se ze zálohy přemístil Ondra Bukovinský. V záloze se kapitán Standa Šestauber posunul na levý kraj a krýt záda Honzovi Kovářovi ve středu pole měl debutující Václav Profant, podobně jako na pravém kraji Standa Houška, pro doplnění zbývá jen že svůj tradiční předstoperský post obsadil Martin Valenta a vepředu zatím neměnná dvojice hrotů Tomáš Bejsta s Danem Trnkou.

Zápas začal výraznou územní převahou domácích, naši hráči si na sebe přeci jen zvykali, na pravém kraji hořel Ondra Bukovinský a ve středu si párkrát nerozuměl s okolím V. Profant, hra po zemi se nedařila a tak jsme se vzadu zbavovali míčů dlouhými nákopy. Na štěstí se soupeř do výrazné šance nedostal a po deseti minutách, kdy jsme si to začali dávat po zemi a přesně, byli jsme najednou schopni podržet míč na soupeřově polovině a dostávali se i do náznaku šancí. Jednou se dokonce mohla pískat i penalta po zákroku na Valentu, který si odskočil do soupeřova vápna na útočný výlet. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, kluzký povrch a repliky míče roteiro hru nápadně zrychlovaly a podle přihlížejících to byl výborný fotbal. Na gól si ale museli počkat do šestatřicáté minuty, kdy si na pas Bukovinského výtečně seběhl Kovář, byl faulován zhruba 25 metrů od brány a Tomáš Bejsta prostřelil zeď ve které změnil směr míče mimo dosah gólmana domácích Valenta – 1:0.

Do konce poločasu už stav vydržel, přes dva tři závary, jež si domácí v našem vápně vytvořili.

Do druhé půle jsme nastoupili beze změn a ani hra se z počátku příliš nezměnila, ale soupeř nás přeci jen trochu víc přehrával, až v 56. minutě poslal z trestného kopu z pravé strany Štegbauer míč do bližší šibenice, kam si pro něj sice gólman došel, ale míč mu z rukavic vyklouzl a bylo to 2:0. Bohužel hned z protiútoku se nevrátil nalevo se svým hráčem Šestauber a po nedorozumění v naší obraně domácí útočník z bezprostřední blízkosti prostřelil bezmocného Jirku Laznu v naší bráně a začaly se dít věci. Soupeř nás tvrdě zatlačil a naši beci měli plné nohy a ruce práce, vepředu bojovali oba útočníci Bejsta s Trnkou, Dan Trnka si dokonce odnesl roztržený ušní boltec, pár brejků jsme nedotáhli, jednou se dokonce dostal po zmatku v domácí obraně ke střele V. Profant, ale netušíc, že je s míčem sám před bránou s rozhozeným gólmanem napálil svůj volej mimo tři tyče domácí svatyně. Dvakrát se typicky protáhl po levé straně Šestauber, ale do důraznějšího zakončení jsme se nedostali.

Na druhé straně si ale soupeř vytvořil několik rohů a řadu šancí, několikrát výtečně zasáhl Jirka Lazna v bráně (jednou dokonce i u rohového praporku), ale vítězství jsme už nepustili a odvezli si velmi cenné body.

Na závěr bychom rádi poděkovali věrným fanouškům, které neodradil ani déšť a také panu rozhodčímu, který pískal v klidu a bez emocí.

Statistiky zápasu