FK Borek - Neplachov 1:0 (0:0)

Důležité tři body zůstaly doma.

Vivaldýňu - 26.04.2010

Dalším přímým soubojem o střed tabulky bylo utkání boreckých hráčů s týmem z Neplachova. Ani výhra by sice domácím neumožnila přeskočit aktuálního soupeře v tabulce, přesto by bodový zisk pomohl, a v konečném výsledku mohl hrát výraznou roli. Kromě zdravotně indisponovaného Šrámka byla tentokrát sestava boreckých kompletní. Do branky se opět postavil Škaroupka, z dorostu přišel tradičně posílit Bíca.

Celá první půle herně odpovídala postavení týmu v tabulce. Fotbalově nevýrazný výkon, na obou stranách nesčetné nepřesnosti, poněkud statické souboje o míč ve středu hřiště. Ani jednomu z týmů se nedařilo delší dobu udržet míč na svých kopačkách a rozvinout nějakou, alespoň základní kombinaci. Co do ofenzivních snah byly maximem rohové kopy, ke kterým se oba týmy dostali asi pětkrát. K přímému ohrožení branky však prakticky nedocházelo. Že výjimka potvrzuje pravidlo ukázaly dvě akce, po jedné na každé straně. Hosté se do náznaku závaru dostali při jednom z rohů, kdy do centrujícího míče vyběhl domácí gólman Škaroupka. Vyboxováním jej však posunul pouze na hranici velkého vápna, odkud jej hosté nastřelili do poloodkryté branky. Dřív než však stačil míč doputovat do sítě, byla rozhodčím akce přerušena pro údajný faul na gólmana. Za domácí se útočný prapor pokusil pozvednout Kučera. Z obrany nakopnutý míč si umě hlavou prodloužil přes hostujícího stopera a doběhl jej, čímž se dostal do samostatného brejku. Bohužel při dalším doteku si jej posunul až příliš daleko od nohy a umožnil tak vracejícímu se obránci v poslední chvíli odkop bezpečně do zámezí. Jelikož žádné další momenty nepřišly, bylo poločasové skóre smírné nula nula. Druhá půle svým herním pojetím nevybočovala z té první. Přesto si domácí začínali získávat alespoň jakousi územní převahu. Hosté se soustředili více na obranu. Zápas byl však i nadále skoupý na zajímavé šance ať už před jednou, či druhou brankou. Gól tak přišel poměrně nečekaně a hlavně z ničeho. Po nenápadné rozehrávce z levé strany, se k míči dostal domácí záložník Bláha. Navedl si jej na střelu z dobrých pět a dvaceti metrů a vypálil. Rána to sice nebyla nijak výjimečná, nicméně snesla se těsně pod břevno hostující branky. Sluníčko zřejmě udělalo své, brankář hostí sice na míč dosáhla, propadl mu však mezi prsty do sítě a bylo to jedna nula. Do konce zbývalo necelých patnáct minut a borečtí se ocitly v již tolikrát opakované situaci. Otázkou tak bylo zda se jim tentokrát hubené vedení podaří dovést do úspěšného a hlavně vítězného konce. Závěrečný tlak ze strany hostů sice nepřicházel, ale nervy to nakonec byly. Během pěti minut se domácím prakticky rozpadla středová řada. Pro zranění nejprve odstoupil střední záložník Štegbauer, chvíli na to střídal předstoper Bíca. V nejdůležitější chvíli tak Borek měl „na place“ hned tři útočníky. Stehlík se musel mimořádně stáhnout na post středového záložníka, post předstopera zastal asistent trenéra Jordán. Neobvyklou situaci nakonec borečtí přeci jen ustáli. I když se v samotném závěru projevila absence větší zkušenosti. Běžela poslední minuta nadstavení, borečtí kopali roh a přesto, jinak nevýrazný soupeř se dostal k možnosti zaútočit a posledních sekundách ohrozit branku. Ta však pro tentokrát zůstala nepokořena. Borek se vítězstvím posunul blíže svému vytyčenému cíly, tedy klidnému středu tabulky. Hrou tentokráte příliš neoslnil ani jeden z týmů. Nutno však říci, že nemalou měrou se na tom podepsal velmi špatně připravený terén. Je smutné konstatovat, že plocha, na které týmy absolvovaly svůj mistrovský zápas tentokráte brala chuť do hry už jen při rozcvičce!