Koloděje nad Luž. - FK Borek 2:1 (2:0)

Opět venku neúspěšně

Vivaldýňu - 03.05.2010

Na horkou půdu do Kolodějí nad Lužnicí zajížděli hráči Borku k dalšímu mistrovskému utkání. Domácí předchází pověst týmu s širokou fanouškovskou základnou, navíc ani herně na tom při vstupu do jarní sezóny nejsou nikterak špatně. Borek tak čekal, a nejen s ohledem na výše jmenované znaky soupeře, nelehký duel. Opět řešil problémy se soupiskou. Kvůli zranění se asi bude muset delší dobu obejít bez Štegbauera, na marodce je dlouhodobě i Šrámek. K zápasu nemohli nastoupit Stehlík a Petr. Kádr pro tentokrát nedoplnily ani obvyklé posily z dorostu. Nouzově se tak opět do základu dostal asistent trenéra Jordán a rovnou z marodky, po dvouměsíční pauze naskočil i Viktora.

První půle začala očekávanou snahou domácích zatlačit soupeře na vlastní půli. Hosté se snažili aktivně bránit a na malém hřišti jednoduše přerušovat hru. Bohužel po patnácti minutách i s trochou štěstí bylo možné říci, že záměr domácích dosáhl naprostého naplnění. Po dvou brankách totiž přesvědčivě vedl. První gól přišel po rohovém kopu. Centr se sice podařilo boreckým odvrátit, smolným odrazem na velkém vápně se však míč dostal zpět do varu před branku odkud jej domácí útočník z otočky umístil do sítě. Druhá branka padla po hezké kombinaci z levé strany a střel z hranice velkého vápna. Opět však trocha smůly, střela se odrazila o záda blokujícího stopéra hostí čímž na poslední chvíli změnila směr a zapadla za záda marně se natahujícího Škaroupky. Hosté kontrovali dvěma přečísleními, ale ani v jednom případě ať už Radouchem či Bláhou se nedostali do zakončení. Z ofenzivních snah pak stála za zmínku utěšená střela Jordána. To však při hře dopředu bylo ze strany hostí vše. Domácí byli o poznání nebezpečnější, hrozili nejen rychlými brejky, ale i po hezkých kombinacích. Jejich největším problémem je však bezesporu samotná koncovka. Když se jim pak nepodařilo proměnit ani střelu z malého vápna do prázdné branky, odcházeli oba týmy za stavu dva nula pro domácí, do šaten. Druhou půli začali aktivněji hosté. Sice se nedostávali k nebezpečným zakončením, přesto měli míč na svých kopačkách častěji než v první půli. Domácím tento herní styl vyhovoval, umě eliminovali soupeřovy snahy o vstřelení branky a sami pak hrozili ?smrtelnými? brejky. Opakovala se však situace z první půle. Dopravit míč do sítě i v těch nejjednoznačnějších situacích byl nepřekonatelným problémem. Navíc když už se domácím podařilo trefit branku stál v cestě borecký gólman Škaroupka. Zápas tak měl svým způsobem stále náboj. Hostům se však přeci jen těžko dostávalo do šancí. Aktivně se snažil zejména Žulevič. Hezké individuální akce však vždy zakončil nepřesnou finální přihrávkou na velkém vápně. Drama se však přeci jen konalo. Pět minut před koncem vybojovala dvojce hostí Žulevič ? Šťastný zdánlivě ztracený míč na brankové čáře, přišla přihrávka na penaltu odkud se přesně k tyči trefil Kučera. Hned po rozehrávce se navíc hosté dostali k zahrání trestného kopu z půle hřiště, takže minutu před koncem se hned dvacet hráčů mačkalo ve vápně domácích. Vyrovnávací branka však již nepřišla a tak Borek odjížděl naprázdno. Koloděje udělaly významný krok k záchraně, Borek bude muset ještě bojovat. S ohledem na další výsledky to bude napínavé. Věřme, že se Borku podaří. Ty klíčové zápasy má ještě před sebou.