FK Borek - Lipí 3:1 (1:0)

Slunečné odpoledne přineslo vítězství.

Buky - 05.09.2004

V hezkém sobotním odpoledni zavítali na borecký stadion hráči Lipí. Výsledky tohoto soupeře v této sezóně zatím příliš přesvědčivé nebyly, ale sám fakt, že jde o poslední tým sestoupivší z okresního přeboru dodával našim borcům potřebný respekt.

Zápas začal sérií našich rohů, výšková převaha našich hráčů, zejména Valenty či Bejsty tu byla jasně patrná,ale v první velké šanci se ocitl jiný chlapík, po rohu Šestaubera z pravé strany prošel tečovaný míč na penaltu k osamocenému Janu Kovářovi, který poslal lehkým halfvolelejem svou první vizitku hostujícímu gólmanovi, tento výborným reflexem vyráží střelu zpod břevna.

První poločas pokračuje ve znamení tlaku boreckých, zejména ve středu pole se režisérské taktovky chopil kapitán Standa Šestauber, s J. Kovářem se výtečně doplňovali a tak rezultovali další šance domácího týmu, první se sám před prázdnou brankou objevil Tomáš Bejsta, po něm krásně prošel Standa Šestauber, ale oba trefili golmana, avšak dřív než se nás stačila chytit nervozita z neproměněných šancí padl první gól, po levém křídle důrazně pronikl Dan Trnka a našel zcela volného Honzu Kováře na penaltě a ten se poprvé v boreckém dresu zapsal do listiny střelců. Po gólu následovalo uklidnění a náš tlak postupně sílil, Standa Šestauber krásně našel křížným pasem rozběhlého Ondru Bukovinského, ten namazal před bránu opět J. Kovářovi, ale stoper domácich se stihl postavit Jendovi do zakončení, další šanci pálí Tomáš Bejsta a tak se jde do kabin za – pro soupeře hodně milosrdného – stavu 1:0.

Po obrátce bylo možno se dívat na fotbal velmi podobný tomu v první půli, tlak na jednu bránu nevyužil smolař zápasu T. Bejsta, když po pěkné přihrávce Petra Herdy (ten vystřídal Dana Trnku v útoku) přestřelil bránu hostů z malého vápna, jak se ukázalo, loňský nejlepší střelec týmu neměl svůj den. Nicméně jej dokázali zastoupit protihráči, nejdříve po centru Bukovinského hlavičku Šestauber ještě těsně vedle,ale pak zahrál Jirka Štegbauer krásně standardku z levé strany, hostující golman zaspal a Ondřej Bukovinský s notnou pomocí obránce rozjásal borecké fanoušky podruhé.

Druhá inkasovaná branka privedla soupeře do útlumu, místy si jeho hráči nedokázali přihrát na pár metrů a tak se hra přesunula na dlouhé minuty na polovinu hostí, šancí přibývalo, ze střední vzdálenosti zkoušeli štěstí Šestauber a Valenta, oba krajní záložníci Vlček s Bukovinským se snažili přihrávkami vystavit spoluhráče do co nejlepších pozic, až se to Petru Vlčkovi povedlo, přiťukl na vápno Honzovi Kovářovi a ten prostřelil všechno před sebou včetně brankáře.

Následně domácí střídají, do hry jde za Bukovinského Havel, než se stihne zorientovat hosté si jedinkrát v zápase přesně narazí a levý záložník, který si dal před tím vlastní gól snižuje na 1:3.

Zbytek zápasu je dohrán v klidu, někdy až s bohorovným klidem domácích, ale tenhle soupeř opravdu moc nekousal, směrem dopředu končili dlouhé nákopy na kopačkách a hlavách boreckých obránců dirigovaných zkušeným Radkem Benýškem, případně v ofsajdu a výrazné minely ve středu pole a poněkud zmatená obrana mohli zapříčinit mnohem vyšší porážku Lipí na Borku, domácí si ale zjevně šetřili střelný prach na těžší zápasy.