FK Borek - Dříteň 4:3 (2:3)

Bojovný výkon přinesl domácím tři body

Vivaldýňu - 10.05.2010

Ve dvacátém kole přivítali hráči FK Borek ve svém fotbalovém areálu rezervu z Dřítně. Záměrně nutno říct v areálu a ne na hřišti, protože bez ohledu na významnost utkání se hrálo na tréninkovém „place“. Hlavní hřiště prodělává záchrannou léčebnou kůru, a tak domácí museli pro tentokrát improvizovat. Když už nemohli využít výhody domácího, velkého hřiště byla alespoň soupiska bezproblémová. Kromě zraněného Štegbauera a absentujícího Šťastného byl tým kompletní. Vrátili se Šrámek i dlouhodobě zraněný Turek.

Úvodní minuty první půle se nesly v aktivním duchu. Jedním z důvodů bylo malé hřiště, které svědčilo velice rychlé bojovné hře. Domácí začali dobře, hned v úvodu se dostali do hezkého zakončení, skákající míč s trochou problémů hostující gólman přeci jen zkrotil. I tak úvodní branka přišla poměrně brzo. Slezák kolmou přihrávkou vysunul do brejku zbíhajícího Šrámka a ten nedal třítýdenní absenci znát. Krásnou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu a hlavně poslal domácí do jednobrankového vedení. Že defenziva není ozdobou borecké hry se ukázalo za minutu. Tolik totiž stačilo do té doby vcelku bezzubému soupeři k vyrovnání. Nezkoordinované obraně se nepodařilo důsledně pokrýt útočníky Dřítně a ti se po hezké kombinaci dostali ke střeleckému zakončení z hranice penalty. S přehledem umístěný míč zapadl za tyč domácí branky a bylo to jedna jedna. Zápas se tak posunul na začátek. A to doslova. To co bylo vidět v úvodních minutách, tedy aktivitu domácích a občasné brejky hostů, bylo k vidění až do samotného konce prvního poločasu. Borek útočil poměrně umě po lajnách. Aktivní byli oba záložníci na jedné straně Bláha, na druhé straně Žulevič. Bohužel problémy s koncovkou i ve zcela stoprocentních šancích zápas uměle dramatizovaly. V tomto kraloval zejména prvně jmenovaný, levý záložník domácích. Přesto, že se individuálně hezky dostal do zakončení z hranice penalty ani jednou se mu nepodařilo míč dopravit do sítě, jednou zakročil dobře gólman, podruhé přestřelil branku. Přesto se Borku podařilo útočné snahy gólově završit. Žulevič na pravé straně opět předvedl jeden z hezký slalomů přes dva soupeře, dostal se hluboko do velkého vápna a z brankové čáry, napříč šestnáctkou našel na protilehlé tyči osamoceného Stehlíka, který míč dopravil do zcela odkryté sítě. Borek tak opět vedl o jednu branku, navíc do konce první půle zbývalo pět minut. Vše tak hrálo domácím do karet. Bohužel aktuálně to na Borku defenzivně opravdu skřípe. Hostům se stačilo dostat dvakrát za půlící čáru a byly z toho dvě branky. Nejprve po zahrání rohového kopu zcela osamocený hráč na malém vápně poslal hlavou míč do sítě domácích. Po té, již v nastaveném čase hosté sehráli hezkou kombinaci ve středu hřiště a kolmou přihrávkou vybídli k brejku zprava nabíhajícího útočníka. K míči se sice s přehledem dostal domácí Viktora, z hranice velkého vápna však trochu smolně „píchl“ míč podlé vybíhajícího gólmana do vlastní sítě. Dříteň tak šla do pauzy s jednobrankovým vedením a pro domácí mělo začít drama. Celou druhou půli bylo k vidění prakticky jednolité dobývání hostující branky. Domácí se nutili do útoku ale dobrých dvacet minut z toho nic nebylo. Šancí bylo dost, koncovka nepřesná. Hned v první minutě se do stoprocentní příležitosti dostal Stehlík. Ke zprava centrovanému míči se dostal na rohu malého vápna a vypálil. Pohotovým zákrokem se však prezentoval hostující gólmana, míč vyrazil. O pár minut později se k hlavičce z malého vápna, po rohovém kopu, dostal Slezák. Míč poslal jen těsně vedle pravé tyče hostující branky. Do šance, ne už tak do zakončení se dostal i druhý střední záložník domácích Radouch. Na malém hřišti však příliš dlouho zpracovával míč, obrana hostí ho stačila zablokovat. Když se neprosazovali útočníci ani záloha, přispěchal do útoku na pomoc předstoper Jordán. Po hezké souhře se dostal s míčem až tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi hostí, míč poslal podél něj, bohužel těsně mimo branku. Naštěstí, než se mohla do hry domácích vkrást větší mírou nervozita přišlo toužebně očekávané vyrovnání. To už se na pravé straně obrany objevil Turek a v útoku Stehlíka vystřídal Janíček. Domácí předvedli velmi hezkou fotbalovou souhru, na jeden dotek obešel míč celé hřiště, levý záložník Bláha jej pak z hranice půle posunul až na velké vápno, přišla narážečka a centr po zemi na zleva si nabíhajícího Šrámka, který se nemýlil ani z bezprostřední blízkosti a s přehledem vyrovnal. Za stavu tři tři se domácí i na dále tlačili dopředu. Což se vyplatilo, za dalších deset minut opět centr z pravé strany, v zakončení na malém vápně se tentokráte ocitl Radouch, míč poněkud nezvykle obloučkem poslal přes hostujícího gólmana do horního růžku branky. Domácí se tak ujali vedení čtyři tři. Hosté už se do vážnějšího zakončení nedostávali. Hra zadní řady domácích se také, zejména po příchodu Turka, zkvalitnila a tak si Borek poměrně bez problémů dokráčel s jednobrankovým vedením až do samotného závěru. Když se hostům nepodařilo gólově prosadit ani po trochu nezkušené rozehrávce domácího gólmana Škaroupky v samotném závěru, přisoudil závěrečný hvizd sudího tři body Borku. Další důležité vítězství si Borek připsal na „vlastním“ hřišti. Opět se na dosah přiblížil středu tabulky. K vítězství se dobral i přes vnější nepříznivé okolnosti. Malé hřiště hrálo do noty spíše soupeři, který tak mohl mnohem snadněji kompenzovat nedostatečnou fyzickou kondici. Vše je pryč, Borek se teď může v klidu koncentrovat na další boje, ten poslední zvládl bodově na sto procent.