FK Borek - Dubné 1:2 (1:0)

Po domácí prohře s Dubným se borečtí přiblížili sestupovým vodám

Vivaldýňu - 25.05.2010

Při snaze bodovat čekal na borecké přetěžký soupeř z čela tabulky. Sokol Dubné se sice nenachází v optimální herní pohodě, ale i přes dvě porážky papírově patřil k favoritovi utkání. Domácím se po krátké pauze vrátili do sestavy všichni hráči a tak trenér Benýšek měl stran složení týmu relativně příjemné starosti.

Hned od úvodu první půle byli aktivnější hosté. Jejich jednoduchá hra se zakládala na rychlosti obou křídel, čili jednoduchý nákop a snaha o brejk. Domácí oproti tomu v poklidu bránili a více méně včas všechny soupeřovy snahy o steč své branky eliminovali. S ohledem na tento průběh hry pak trochu překvapivě právě domácí otevřeli gólový účet utkání. Po zahrání rohového kopu se k míči na hranici velkého vápna dostal Slezák, posunul si jej proti vystupující obraně zpět do velkého vápna a trochu šťastnou střelou mezi nohy gólmana poslal domácí do jednobrankového vedení. Hned vzápětí se mohli domácí radovat znovu. Hezkou individuální akci však krajní záložník Bláha nedotáhl až do střelecké koncovky. Hosté i nadále praktikovali velice jednoduchou avšak o to nebezpečnější hru zaměřenou na brejkové situace. Do té nejvyloženější šance se však dostali po chybě domácí obrany. Samostatný unik tak musel uhasit až Škaroupka. Chyby obrany však byly k vidění i na druhé straně po zahrání malé domů přišel nepodařený odkop hostujícího gólmana. Míč pět, šest metrů před vápna však trochu zbrkle z první napálil Šrámek mimo. Byla to škoda, protože branka byla v tu chvíli zcela prázdná. Hosté zahrozili vyloženou gólovkou ještě v poslední minutě první půle. Po rohovém kopu se míč několikrát odrazil na hranici malého vápna. Obrana domácích však ošemetnou situaci zažehnala odkopem v poslední chvíli. Do šaten se tak šlo za stavu jedna nula pro Borek. Druhá půle již nenabídla tolik gólových situací. Borek postupně uvadal a do výraznějších ofenzivních akcí se již nedostával. Hosté však také nepředváděli žádné útočné hody. Proto vyrovnání dvacet minut před koncem přišlo jako blesk z čistého nebe. Po trestném kopu z dobrých dvaceti metrů si svoji slabou chvilku vybral, jinak do té doby zcela bezchybný, Škaroupka. Plachtící míč neodhadl a podskočil. Bylo vyrovnáno. Za dalších pět minut pak hosté vývoj utkání otočili. Nepodařený rohový kop nasměroval míč přímo na bránu, nedorozumění mezi obráncem u přední tyče a gólmanem domácích přišlo v nejméně vhodný okamžik. Míč zapadl do sítě a hosté se ujali vedení dva jedna. Borek se začal více tlačit do útoku. Přesto, že si nevypracoval žádnou stoprocentní příležitost, několik možností ke vstřelení branky přeci jen měl. Zejména po centrech z pravé strany. Jednou na míč nedosáhl Stehlík, podruhé Bíca z první střílel těsně nad. Hostům tento způsob hry vyhovoval a do otevřené obrany posílali jeden brejk za druhým. Naštěstí ani jedna z nadějně se vyvíjejících akcí neskončila gólem a tak domácí bojovali o mistrovské body až do samotného konce. Bohužel vyrovnávací branka se jim vstřelit nepodařila a tak se po devadesáti minutách hry radovali z tří bodového zisku hosté. Borek čeká napínavý konec sezóny. Dnes s trochou štěstí mohl brát alespoň bod, nestalo se. Svoji situaci tak budou muset vylepšit v posledních čtyřech přetěžkých kolech. Kromě Úsilného a „rozjetých“ Dívčic je už totiž čekají pouze silný Temelín a důrazné Chrášťany.