FK Borek - Chrášťany 1:2 (1:1)

Domácí opět vyšli naprázdno

Vivaldýňu - 07.06.2010

V krásném počasí nastoupili hráči Borku na svém stadionu proti soupeři z Chrášťan. Vzhledem k absenci hlavního trenéra domácích R. Benýška se pro tentokrát domácího kormidla ujala dvojice Jordán ? Slezák. A hned pro první poločas připravila drobnou novinku v sestavě. Borek drží záchranné šance jenom v případě tříbodového vítězství a tak nastoupil se třemi útočníky. K zápasu se opět dostavil prakticky kompletní kádr, a tak úvod obstaral ten nejlepší soubor, který momentálně na Borku kope.

Prvních sedm minut vypadalo přesně tak jak bylo plánováno. Domácí se vrhli do totálního útoku, hosté se nebyli schopni dostat na středový kruh. Bohužel z úvodního drtivého tlaku domácí nic nevyužili. Pomyslnou tečku za svižným úvodem pak stylově zařídil Šrámek neproměněnou šancí. Po dlouhém nákopu se dostal za obránce, hezky si pokryl již ve velkém vápně míč, bohužel střelou jej poslal těsně vedle protilehlé tyče. Po té se začali osmělovat i hosté. Borek hrál od začátku vabank, což skýtalo jisté mezery v defenzívě, Chrášťany tak kontrovaly samostatnými brejky. Do vyložených šancí se sice hosté nedostávali, ale starostí Boreckým zadákům dělali docela dost. Na hřišti se tak vyjevil obraz hry, který platil až do konce první půle. Domácí kombinovali, hráli a snažili se překonat obranný val na soupeřově půli. Chrášťany odlehčovaly přetíženou obranu ojedinělými individuálními průniky po křídlech. Co do produktivity byla hra hostí asi o tisíc procent vyšší. Po dvaceti minutách si soupeř svými ofenzivními snahami vydobyl pouze dva trestné kopy a jeden roh, i to však stačilo na vstřelení úvodní branky. Po zahrání standardky blízko rohového praporku si domácí obrana neporadila s centrovaným míčem, který spadl na nohu dorostence Kastla a odrazem zapadl za bezmocného Polomčáka. Hosté tak vytěžili z minima maximum. Borek tuto situaci zažívá v posledních zápasech velice často a tak ho to nijak nerozladilo. I nadále se tlačil dopředu bohužel v koncovce působil více než svázaně. Do šance se postupně dostali Radouch ? střela z velkého vápna skončila mimo tyče, Janíček ? ve velkém vápně sám před vybíhajícím gólmanem místo střely ještě nahrával a nakonec Stehlík ? ve stoprocentní šanci sám ve velkém vápně napálil míč pouze do gólmana. Vyrovnání však přeci jen přišlo. Když borecká „zkušenost“ nebyla sto pokořit branku hostí, zaskočil dorostenec Kastl. Na pravém křídle si převzal míč a postupně přešel přes dva soupeře až se dostal do velkého vápna. Ač z ostrého úhlu, střelou na přední tyč vyrovnal na 1:1. Jelikož další branky nepřišly ? blízko k ní měli i hosté, nastřelili břevno ? šlo se do šaten za nerozhodného stavu. Druhá půle nabídla prakticky stejný obraz hry. Domácí již upustili od totální ofenzívy a stáhli sestavu na klasické rozestavení, tedy na dva útočníky. Přesto dále diktovali tempo hry a tlačili se do útoku. Hosté sice měli evidentní problémy s kondicí, k zápasu se jich dostavilo pouze dvanáct, přesto dále hrozili ojedinělými brejky. Pro tentokrát však efektivita ani na jejich straně nebyla bůh ví jak přesvědčivá. Když už se jim podařilo branku trefit, stál míči v cestě do sítě „gumový“ Polomčák. Hra postupně plynula k remízovému konci. Domácím se nedařilo tlak proměnit ve vítěznou branku, hosté pozvolna vadli. Bohužel Borek opravdu neprožívá šťastné časy, poslední desetiminutovka měla pro ně opět, jako už po několikáté velice hořkou příchuť. Nejprve pro zranění musel odstoupit kapitán domácích Slezák, po té borecké ve stoprocentní šanci zastavil poněkud přísný praporek pomezního a dvě minuty před konce se hostům po rohu podařilo vsítit vítěznou branku. První centr sice obrana domácích odvrátila, hostující záložník se však k míči dostal znovu a opět jej poslal do vápna, kde si v té chvíli domácí nepočínali příliš důsledně. Nechali jednoho z hrotových útočníků zcela osamoceného hlavičkovat z rohu malého vápna. Po konečném hvizdu si tak tři body z Borku odváží i Chrášťany. Boreckým nelze vytknout snahu ani bojovnost. Z posledních tří zápasů, které všechny ztratili jednotným skóre 1:2, nebyli ani jednou horším celkem, ba co víc jak v Úsilném, tak dnes na domácí půdě celý zápas diktovali tempo hry. Bohužel to nestačí. Zvrátit osud se hráči pokusí již příští týden, opět doma, tentokrát proti silnému Temelínu.