FK Borek - Temelín 0:3 (0:0)

Body odvezeny pod věže

Vivaldýňu - 14.06.2010

Poslední domácí zápas letošní sezony sehráli hráči Borku proti Temelínu. Domácím chyběl pouze Slezák, z dorostu přišli posílit Polomčák a Kastl.

První půle začala velice svižně. Již po dvou minutách se do gólové příležitosti dostal Kučera, do křídla byl hezkou kolmicí vyslán Stehlík, míč si zasekl a poslal na střelu proti noze domácímu středopolaři. Bohužel rána z hranice velkého vápna skončila vysoko nad brankou. Hosté se dostali do nebezpečné situace po chybě domácího Turka. Ten při zahrání malé domů nezaregistroval aktivně napadajícího útočníka Temelína, který pomalu hraný míč vypíchnul těsně před gólmanem. Situaci sám před prázdnou brankou však řešil nepřesnou přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče, čímž celou akci „zazdil“. Hra se po té trochu uklidnila. Avšak přesto, že se více odvíjela ve středu hřiště byla svižná a vcelku koukatelnou podívanou. Nepříjemnou chvílí pro domácí byla dvacátá minuta. V té se zranil do té doby velice aktivní Kastl. Na pravé straně zálohy ho musel nahradit Žulevič. A byl to právě nový muž na place, který mohl pohnout skórem. Hezkou kolmicí za obranu se dostal k mini brejku na osamoceného gólmana hostí, situaci však nezvládl a míč napálil pouze do nohou gólmana. Hosté se ke svým šance dostávali pouze po hrubkách domácí obrany. Jednu takovou měl na konci první půle na svědomí nejzkušenější z obránců, Jordán. Po faulu na půlící čáře chtěl rychle rozehrát, více než soupeře však překvapil spoluhráče z obrany Kolára. K míči se dostali hostující útočníci. Situaci tři na jednoho však vyřešili velice bídně, střelou mimo boreckou bránu. Když pak poslední šanci domácích zastavila píšťalka sudího, pro signalizované postavení mimo hru, šlo se do šaten za nerozhodného stavu nula nula. Druhá půle nevybočila z průběhu hry, viděné v prvních pětačtyřiceti minutách. Borek i Temelín předváděli vcelku konstruktivní snahu o překonání jedné či druhé obranné řady. Nicméně dobrých dvacet minut nebylo k vidění většího závaru či šance. Mezi tím stačil Borek vystřídat další dva hráče, smolně opět kvůli zranění. Kučeru vyměnil Šťastný, Jordána Beránek. Právě druhý jmenovaný střídající hráč pak sehrál zřejmě klíčovou roli zápasu. Necelých dvacet minut před koncem se při nákopu za domácí obranu zapomněl v zadu, ofsajdová past tak neklapla a hned dva hráči se valili na Polomčáka. Krajní obránce svoji chybu „stačil“ napravit a v poslední chvíli míč od nohy útočícího hráče ukopl. Po drobném zaváhání však rozhodčí trochu překvapivě nařídil pokutový kop. Hosté penaltu s přehledem proměnili a ujali se vedení jedna nula. Borek začal fyzicky uvadat, v defenzívě bylo k vidění stále více okének. Hosté si začali vytvářet více brejkových příležitostí. Bylo otázkou času kdy vsítí další branku. Stalo se necelých deset minut před koncem. Borek však zbraně nesložil, i on se snažil o nebezpečné kontry. Bohužel ve stoprocentních šancích pohořeli jak Šťastný, dorážkou z malého vápna trefil pouze gólmana, tak Stehlík, jednou hlavou podruhé nohou rovněž nepřekonal hostujícího brankáře. V poslední minutě tak přišel trest na druhé straně, Temelín vsítil na trochu krutých tři nula a také on si připsal vítězství na borecké půdě. Rozlučka s domácím stadionem se pro letošek domácím nepodařila. Borek sice předvedl vcelku fotbalový výkon, ale pouze do sedmdesáté minuty, pak fyzicky zhasl. V posledním zápase ho čekají Dívčice a s ohledem na tabulku to bude v pravdě nervy drásající souboj. Doufejme, že se borečtí ještě jednou pokusí vzepřít osudu a důstojně se poperou o poslední body sezóny.