FK Borek - Slavče 7:2 (2:1)

Úspěšný start do nové sezóny zahájili muži kanonádou.

Vivaldýňu - 16.08.2010

Úvodní zápas IV.třídy okresní fotbalové soutěže mužů obstarala předehrávka zápasů patnáctého kola. Borek v něm na svém hřišti přivítal soupeře ze Slavče. Trenér domácích mohl počítat prakticky s kompletním kádrem. Z devatenácti jmen chyběli pouze zranění Litvan a Štegbauer, do širší nominace se nevešel Kojan a Žulevič.

Zápas od první minuty nabízel především aktivitu boreckých a opatrnost hostů. Na domácím týmu sice bylo vidět, že nově utvořená sestava ještě nevešla do hlubšího podvědomí hráčů, což bylo zřejmé především na občas poněkud pomalejší mezihře. Přesto snaha a vyšší aktivita byla patrná. Hosté si zakládali na zkušené opatrné obranné hře a nebezpečných kontrech. Těch se jim však v průběhu zápasu nepodařilo příliš mnoho vytvořit. První šance zápasu přišla z kopaček domácích. Ke střele z hranice velkého vápna se dostal Kučera, míč do sítě se mu sice nepodařilo dostat, s ohledem na pozdější okamžiky se to však jeví jako bezvýznamné. Hosté si svojí největší gólovou situaci připravili po krátkém kontru a centru za obranu. Levý záložník zcela sám ve vápně však nenašel dostatek odvahy na důrazné zakončení a z akce nebylo nic. Pak už přišly první branky letošní sezóny. Na jedna nula otevíral skóre domácí Kučera. Po velmi hezké akci, kdy se míč postupně dostal z obrany, přes záložní řadu až k útočníkům se do role nahrávače pasoval Dvořák. Vyslal svého útočného ?parťáka? do krátkého brejku a ten se odvděčil krásnou střelou pod břevno. Bohužel tak jako v minulé sezóně i letos zatím sráží Borek nevynucené chyby. Po jedné z nich padla vyrovnávající branka. Jinak vcelku neškodní hosté se odhodlali k ojedinělému útoku, který zakončili střelou z dobrých třiceti metrů. Domácí gólman Pida si pro míč sice v klidu došel, bohužel však jej neudržel v náručí a nechal ho propadnou do sítě. Hosté tak s jistou dávkou štěstí vyrovnali. Domácí však naštěstí nesložili zbraně a dále aktivně dobývali hostující branku. Nejprve zahrozil po rohovém kopu hlavičkující Radouch. Míč však poslal pouze do tyče. Po té se o sérii centrů z pravé strany pokoušel aktivní Beránek, většina míčů však skončila v náručí gólmana. V posledních minutách první půle přeci jen udeřilo. Po hezké individuální akci Radouch prošel až do velkého vápna a centrem z brankové čáry našel nabíhajícího Kučeru, který míč z bezprostřední blízkosti poslal do sítě. Do šaten se tak šlo pro domácí za spravedlivého skóre dva jedna. Druhou půli odstartovala sestava tří hrubek domácí obrany. Při snaze o postupnou rozehrávku to byl nejzkušenější z domácích Turek, který svým spoluhráčům trochu zavařil. Soupeři se však žádnou z nadějně vyhlížejících akcí nepodařilo dotáhnout do uspokojivé koncovky. Pak už patřilo hřiště pouze domácím, kteří v poklidném tempu došli k výrazné výhře. Hosté se s míčem na kopačkách dostávali mimo vlastní půli spíše sporadicky. Gólostroj, tak jako v první půli odstartovala spálená šance Kučery. Střelecky probuzený útočník netrefil hlavou z malého vápna prázdnou branku. Na tři jedna tak musel zařídit Dvořák. K zakončení se dostal po centru z pravé strany, sám proti gólmanovi zkušeně poslal míč pod břevno. Na čtyři jedna se hattrickem přeci jen prezentoval palič Kučera. Že je střelecky při chuti pak ukázal ještě jednou, při brance na pět jedna. Pak se opět ?zviditelnil? zadák Turek. Zlomenému soupeři daroval šanci, ze které padla branka na pět dva. Zajímavostí je, že míč se po odrazu od břevna do brány vrátil zpět do hřiště, rozhodčí tak nechal pokračovat ve hře. Branku uznal až po upozornění pomezního rozhodčího domácích. Borek si tak připsal nevýznamné body i za fair-play. Do konce zápasu však již další nepříjemnosti nedovolil a svůj náskok postupně ještě navýšil. Nejprve se hezkou střelou z šestnáctky prezentoval Kastl. Na konečných sedm dva pak upravil sváteční střelec Viktora. V té chvíli již velmi vyčerpaný soupeř nebyl schopen čelit pohybu domácích. Díry v obraně tak využil domácí bek, který si naběhl na střelu z dobrých pětadvaceti metrů. Utěšená rána, která zapadla pod ?víko? udělala hezkou tečku za ofenzivní smrští dnešního zápasu. Borek si zcela zaslouženě vykopal první tři body v nejnižší okresní fotbalové soutěži. Svého soupeře přehrál především kondičně. Souhra má sice ještě mnoho slabin, o obranné řadě nemluvě. Za výhru rozdílem třídy se však kritizovat nesluší. Alespoň pro tentokrát. Hrálo se slušně, bez karet. To komentoval sudí Kodl: „Můj první zápas bez udělených karet za dvacetšest let pískání“.