Srubec B-FK Borek 1:7 (1:4)

Povedený začátek zápasu

Vivaldýňu - 23.08.2010

Druhý zápas, nicméně po formální stránce první kolo soutěže, svedl proti sobě dva týmy, které ještě minulou sezónu hrály o třídu vyšší soutěž. Borek zajížděl změřit síly s rezervou Srubce. Velkou změnou v sestavě hostů byla nominace nově získané brankářské posily Michala Korbela, který tak navazuje na svoje působení na Borku v sezóně 2008/2009. Do základu se tentokrát vešel i mladík Kastl, který nahrazoval absentujícího Kolára. Zbytek sestavy zůstal nezměněn.

Zatím co v minulém kole borečtí „střelecky řádili“ posledních třicet minut, tentokrát pro změnu kanonádou začali. První branka padla již v úvodní desetiminutovce a zařídil ji střelecky probuzený Kučera. Po hezké kombinaci se k centru z levé strany dostal Slezák a našel na protější tyči dobře pozičně postaveného spoluhráče, který míč poslal do sítě hlavou. Za dalších pár minut si oba hráči spolupráci vyměnili. Kučera tentokrát v roli nahrávače posunul boreckého kapitána do střelecké pozice a ten míč poslal utěšenou ránou z velkého vápna k tyči. Bylo to dva nula avšak ofenzivní hrátky ještě neskončily. Třetí gól vstřelil přímo z rohu Frank. Ostrým centrem do branky trochu překvapil domácího gólmana, který si míč nešťastně srazil do vlastní sítě. Čtvrtá branka přišla opět z rohu. Centruje opět Frank, skóruje Radouch. Míč poslal hezkou hlavičkou do sítě domácích. Zatím co dopředu to Borku jde, směrem dozadu to ještě není na sto procent. Domácí sice příliš nehrozili z mezihry či kombinačně, přesto se do nadějných gólových situací dostávali. Stačil k tomu opět jednoduchý nákop za obranu a střela z druhé, po zpracování. Tak padla i jediná branka domácích. Borek se nejprve ubránil závaru před vlastní šestnáctkou, poté se pokusil bleskově zaútočit. Centrovaný míč však krajní záložník nedoběhl. Domácí gólman jej jednoduše napálil zpět dopředu. Tam se k němu dostal srubecký hráč, který jej střelou z rohu velkého vápna poslal velice efektně do protější ?šibenice?. Pokažená nula navrátilce Korbela mohla mrzet, protože z hlediska útočení to byla poslední akce domácích. Do šaten se tak šlo za poločasového skóre jedna čtyři. Zatím co úvod druhé půle minulého utkání Borek zvládal jen s obtížemi, tady hned v prvních minutách zvýšil na uklidňujících pět jedna. Opět hlavou a opět Kučera. Na šest jedna pak trochu kuriózně zvýšil Radouch. Po centru za obranu se k míči dostal dřív než vybíhající domácí gólman. Dalekým lobem však trefil pouze břevno a tak míč do sítě dostal až dodatečnou dorážkou. Pak hra upadla do trochu nezáživného stylu. Domácí ztratili veškerou naději na solidní výsledek, Borku se příliš nedařilo s nadhledem kontrolovat jednoznačný průběh hry. Na stav jedna šest se dopouštěl až příliš mnoha zbytečných nepřesností. Přesto i nadále dominoval a vytvářel si stále další a další šance. Do nadějné dorážky se dostal například střídající Kojan. Se střelou do poloodkryté branky domácích se však trochu ukvapil. Míč poslal mimo. O střelecký úspěch se i v tomto zápase snažil agilní levý bek Viktora. Ze tří pokusů byl nejnadějnější hned ten první. Z trestného kopu trefil tyč. Už tak složitou situaci si pak domácí čtvrt hodinu před koncem ještě více zkomplikovali. Za oplácení dostal jeden ze srubeckých červenou kartu a poslal tak svůj tým do desíti. Borek v samotném závěru přesilovku využil. Střídající Janíček potáhl míč po pravé straně a centrem vybídl k hattricku Radoucha. Rozhodčí tak ukončil utkání za jednoznačných jedna sedm pro Borek. I druhý zápas Borek vyhrál rozdílem třídy. Přesto, že je na jakékoliv závěry příliš brzo, již nyní lze říct, že start do sezony se vydařil a to především proto, že na všech hráčích je patrný zdravý zápal a chuť do hry. V kontextu loňského sestupového trápení to je více než příjemné překvapení.