FK Borek-Temelín B 5:0 (3:0)

Pokračování střeleckých hodů

Vivaldýňu - 30.08.2010

V poněkud chladnějším počasí přivítali hráči Borku na svém stadionu rezervu z Temelína. Přesto, že se boreckým vstup do sezóny podařil, ještě ani jednou nehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě, tento prvek si zopakovali i tentokrát. Chyběli Bláha a Turek. Na pozici stopera se tak objevil trenér domácích Benýšek.

Oproti minulým zápasům obstaraly úvodní minuty první půle hosté. Tým s věkovým průměrem dvaadvacet roků se prezentoval aktivní snaživou hrou. Do šance se sice nedostal, přesto dobrých pět minut úspěšně držel domácí na vlastní půli. Jejich nástup však utnula chyba z vlastních řad. Nenápadnou přihrávku po zemi se snažil stoper hostí pustit až na svého gólmana, nevšiml si však číhající útočné dvojce boreckých a tak jim připravil nezvyklou situaci dva na nikoho. Tentokráte se však ještě netrestalo. Dvořák sice míč těsně před gólmanem posunul na zcela volného Janíčka, ten však situaci neustál, míč si sice zpracoval, ale pak jej trestuhodně pět metrů před prázdnou brankou poslal mimo. Góly tak pro tentokrát museli vzít na sebe středopolaři Frank se Slezákem. Agilní byl zejména prvně jmenovaný, který také vstřelil úvodní branku. Po hezké narážečce s Kučerou ještě ve středu hřiště obešel hned dva soupeřovy obránce a střelou z úhlu otevřel skóre. Chvíli na to se pasoval do role nahrávače. Při přečíslení hostující obrany poslal krátkou kolmicí do brejku Slezáka. Ten o míč svedl souboj jak s gólmanem tak s vracejícím se stoperem hostí. Výsledkem byla srážka všech tří hráčů a po té pohotová dorážka domácího kapitána do zcela prázdné branky. Třetí zásah byl opět na Frankovi. Po hezkém navedení na střelu z velkého vápna poslal míč k tyči. Mezi tím si své střelecké trápení zopakoval smolař Janíček. Hezkým centrem po zemi jej ke skórování vybídl Kučera. Domácí hrotový útočník si však ne zrovna optimálně zpracoval, z hranice penalty pak poslal míč opět mimo. Střelecké hody ne vzdálené těm z prvního zápasu tentokrát mohl prožít Frank. K hattricku ho posouvala akce Radoucha. Pravý záložník domácích utekl celé obraně hostů a z brankové čáry proti noze nabil právě Frankovi, ten však ranou z bezprostřední blízkosti trefil pouze gólmana. Šanci ke své třetí brance pak dostal ještě jednou, tentokrát po hezké narážečce se Slezákem. S míčem se dostal až do velkého vápna, ránou z úhlu však trefil pouze boční síť. Střelecky se tentokrát neprosadil ani ?šuter? Kučera, přestože i on se dostal do gólové šance. Hezkou individuální akcí se protáhl přes dva soupeře, střelou z šestnáctky však bránu netrefil. Do šaten se tak šlo za stavu tři nula pro domácí. Zatím co v úvodu zápasu soupeř hýřil aktivitou, druhých pět a čtyřicet minut se vytratil z hřiště. Ani jednou se mu nepodařilo trefit soupeřovu branku, nutno říct, že z celkového počtu jedné střely. Hra se odvíjela prakticky výhradně na jeho půli. Borku se přeci jen lépe dařilo držet míč na kopačkách a kontrolovat hru. Když pak zvýšil na čtyři nula bylo pozápasu. Svoji druhou branku v zápase si připsal i druhý středový hráč Slezák, opět po kombinaci s Frankem. Ten navedl míč na střed velkého vápna, kde jej prostrčil mezi obránci Temelína na nabíhajícího spoluhráče. Ani tentokrát to nebylo bezproblémové zakončení. Kapitán domácích sice střílel podél vybíhajícího gólmana, trefil však pouze tyč a tak míč dostal do branky až dodatečnou dorážkou. Těžký terén a rozhodnutý stav pak ubraly na dramatičnosti utkání. V samotném závěru se však přeci jen ještě bylo na co dívat. Krásnou střelou do šibenice se totiž trefil Kojan, nahrával mu opět Frank. Za stavu pět nula a minutu do konce se pak k sólu z křídelního prostoru odhodlal Radouch. Ostrá střela však skončila pouze na tyči a tak rozhodčí ukončil zápas za stavu pět nula pro domácí. Borek má po třech zápasech devět bodů a skóre devatenáct tři. Nestranný pozorovatel by mohl namítnout, že teď už se musí pouze zhoršovat. Co na to samotní hráči, uvidíme v dalších kolech.