Borovany B - FK Borek 1:2 (1:1)

Tři cenné body z Borovan

Vivaldýňu - 20.09.2010

V pátém kole zajížděli hráči Borku na horkou půdu do Borovan, kde změřili své síly s rezervou tamního fotbalového týmu. Trenér Benýšek měl k dispozici opět prakticky kompletní kádr, a tak bylo z čeho vybírat. Oproti minulému zapasu se změnila obranná řada. Na pravé straně nastoupil Radouch, místo Turka se do středu obrany postavil Jordán.

Úvodní patnáctiminutovka oproti zvyklostem patřila hostům. Domácí začali trochu zalekle, svoji obrannou vozbu vystavěli možná až zbytečně hluboko na své půli, odkud jednoduše odkopávali míče na soupeřovy zadáky. Borek takovéto situace využil k vytvoření si mírného tlaku. Úvodní branka však nepřišla. Hra se postupně vyrovnala. Hrálo se delší dobu bez šancí, spíše to byl boj o střed hřiště. V něm však nakonec opět měli navrch hosté. Domácí se sice několika zajímavými kolmicemi snažili dostat do zakončení, to se jim však nepodařilo a až na pár rohů prakticky neohrozili hostující branku. Borečtí své soupeře převyšují hlavně rychlostí a důrazem v osobních soubojích. To platilo i na borovanské. Do konce první půle se díky těmto atributům své hry dostali do tří samostatných brejků. Dvakrát to byl středopolař Frank, jednou levý záložník Bláha. Tyto akce sice branku nepřinesly, do šaten však hosté přeci jen z výhodou jednoho gólu šli. Po zahrání rohového kopu si na míč naběhl střelec podzimu Kučera a důrazně jej uklidil do sítě. Hosté tak mohli jít do šaten spokojeni, dílčí cíl zápasu splnili. Drobnou skvrnou na kráse bylo pouze vynucené střídání, za zraněného Kojana musel na poslední minutu úvodní půle naskočit Kastl. Pozdější průběh zápasu ukázal, že to byla změna pro hosty velice výhodná. Do druhé půle hosté doslova vlétli. Výhodu výkopu proměnili, nutno říci, že po velice hezké kombinaci přes celé hřiště, ve stoprocentní gólovou šanci. Do samostatného brejku se dostal borecký Bláha. Míč sice poslal přesně tam kam měl, tedy podél vybíhajícího gólmana do branky, ale střele chyběl důraz. Těsně před brankovou čárou ho stačil odkopnout vrátivší se domácí stoper. Úvod druhé půle tak paradoxně mohl za zdárný hodnotit domácí tým. Nejen že se ubránil stoprocentní šanci soupeře, ale navíc z protiútoku, trochu šťastně vstřelil vyrovnávající branku. Po akci z levé strany se s míčem dostal až do velkého vápna, kde nejprve střelou podél vybíhajícího Korbela trefil tyč, dorážkou však přeci jen míč dopravil do sítě. Výsledkově se tak začínalo od znovu. Borek se opět začal nutit více do útoku, domácí pozorně bránili střed hřiště. Odměna přišla pro hosty až nečekaně brzy. Další možné trápení při snaze vstřelit branku, tak jako to borečtí prožili v minulém zápase proti Nové Vsi, odmítl mladíček Kastl. Po postupném útoku z pravé strany se dostal k míči na velkém vápně a střelou bez přípravy jej poslal k tyči. Za stavu dva jedna pro hosty se hra opět trochu vyrovnala. Nutno však říci, že zatím co v první půli se domácí dostali do jakých takýs náznaků šancí, v druhé půli soupeřovu branku prakticky neohrozili. Kromě již zmiňované gólové akce se k dramatické situaci mohla počítat pouze střela z ostrého úhlu, která však skončila daleko v zámezí. Borek trpělivě zahušťoval střed hřiště a kontroloval průběh hry až do samotného závěru. V něm se domácí odhodlali hrát va-bank. Výsledkem však byla už jen zajímavá šance hostí. Střídající Turek se dostal k samostatnému brejku, který zakončil vtipným lobem. Míč bohužel skončil pouze na tyči odkud se odrazil do brankařovy náruče. Když se domácí ani po dvou minutovém nastavení nedostali do slibnější kombinace přiřknul konečný hvizd rozhodčího tři body hostům. Borek se po dvouzápasovém půstu opět vrátil na vítěznou vlnu. Z Borovan se tři body zas tak často vozit nebudou, proto i hubené vítězství má cenu zlata. Tým opět předvedl velice konsolidovaný, obětavý výkon. Změny v obranné řadě sice z počátku vykazovaly nedokonalost, celkově však Borek zanechal velice sportovní dojem!