FK Borek - Zborov 5:0 (2:0)

Borečtí potvrdili roli favorita a tři body zůstaly doma

Vivaldýňu - 27.09.2010

Anglický týden, tedy dva zápasy během sedmi dnů, čekal na Borek v šestém kole soutěže. K prvnímu utkání na domácím hřišti přivítal papírově přijatelného soupeře ze Zborova. Aktuálně poslední tým soutěže měl představovat snadné sousto, avšak jak už se mnohokráte v minulosti potvrdilo, právě jednoznačně rozdané karty na začátku utkání bývají nejvíce svazujícím faktorem. Trenéru Benýškovi chyběli Dvořák, Marhoun a zraněný Kojan.

První půle začala oboustranně až nečekaně hekticky. Překvapující, ba spíše mrazivý a to nejen s ohledem na počasí, byl vstup do zápasu ze strany domácího favorita. Ihned po rozehrávce ztratil míč a umožnil soupeři dostat se do luxusní brankové příležitosti. Na mokrém terénu však hosté nedokázali samostatný brejk na domácí branku využít. Borečtí však úvod pojali velkoryse, ani ne za minutu darovali soupeři samostatný brejk ještě jednou. Naštěstí ani tentokráte se hosté neprosadili. To Borek byl mnohem efektivnější. Rovněž jemu hostující obrana umožnila brejkovou příležitost. Domácí Bláha utekl z poloviny hřiště a střelou pod brankářem otevřel skóre. Běžela šestá minuta. Po té se hra uklidnila. Borek se vzpamatovával z nečekaného průběhu, hosté hráli bezstarostně a těžký terén komplikoval cestu k pohlednější hře. Spíše bitva se tak odvíjela dalších dvacet minut. Po té se hezkou akcí prezentoval domácí středopolař Frank. Smělý průnik zakončil střelou do sítě. Za stavu dva nula začal Borek přeci jen více určovat tempo hry. Přesto, že do konce první půle již žádnou další branku nepřidal, vypracoval si mnoho, více než stoprocentních, příležitostí. Nejaktivnějšími v tomto byli Frank, Bláha a Radouch. Vstup do druhé půle si domácí již pohlídali. Opět se vytvořil obrázek, vídaný v minulých zápasech. Soupeř pozvolna fyzicky uvadající místy marně čelí ofenzivním pokusům boreckých. I přes tento jednoznačný obraz hry Zborov udržoval nadějný výsledek dva nula. Zlom přišel s uklidňující brankou Slezáka na tři nula. Střední záložník si naběhl na ulici do velkého vápna, kličkou do středu se zbavil hostujícího stopera a poslal míč na protější tyč do sítě. Za chvíli pak na jednoznačných čtyři nula zvýšil dnes svoji druhou trefou Frank. Gólovou smršť pátou brankou završil střídající Žulevič. Po ?vybagování? hostující obrany střílel z bezprostřední blízkosti do levého horního rohu branky. Do konce utkání zbývalo ještě mnoho minut, a tak se Borek nakonec přeci jen dostal ke hře, se kterou se chtěl prosadit již od samotného úvodu. Svižné zakládání jednoduchých útočných akcí, mnoho šancí a lehkost v kombinaci. Vše samozřejmě usnadňoval odevzdaný soupeř. Jedinou chybou na kráse bylo neproměňování šancí. Největší příspěvek v tomto měl opět smolař Janíček, který jinak předvedl nadprůměrný, pro-týmový výkon. Střelec loňského podzimu stále čeká na úvodní branku letošní sezóny, i v tomto zápase k ní byl velice blízko, bohužel dvěma ostřejšími střelami z hranice penalty, dvakrát trefil na brankové čáře stojícího brankaře hostí. S ohledem na jednoznačnost utkání nakonec rozhodčí nenastavil, trochu necitlivě, ani minutu. Domácího Franka hvizdem zastavil těsně před zakončením samostatného nájezdu na brankaře. Borek svoji úlohu zvládl. Konečný výsledek splnil předzápasová očekávání. To že si hráči v první půli nezahráli tak jak si asi plánovali, může být nakonec velice přínosná zkušenost, posilující mentální připravenost týmu.