FK Borek - Vrábče 2:1 (2:0)

Důležité vítězství posunulo muže do čela tabulky

Vivaldýňu - 29.09.2010

Druhým zápasem v ?anglickém týdnu? bylo utkání s týmem z Vrábče. Souboj druhého s třetím v aktuální tabulce soutěže se dá směle označit za zápas kola, ne-li dokonce podzimu. Hosté byli posilnění výrazným domácím vítězstvím nad Strýčicemi, Borek se musel obejít bez tří hráčů minulé základní sestavy. Naštěstí široký kádr umožňuje jistou variabilitu. Tým doplnili Dvořák, Turek a Kastl.

Pokud úvod nedělního zápasu s posledním Zborovem byl hektický, pak úvodní minuty zápasu s ambiciozní TJ Vrábče nebyl o nic klidnější. Tedy pro hosty. Po šesti minutách totiž prohrávali dva nula. Nejprve se ve druhé minutě, prakticky po výkopu trefil Dvořák. Na míč, centrovaný z pravé strany si naběhl mezi obránce hostí, pohotově jej zpracoval a z druhé poslal pod gólmanem do sítě. O čtyři minuty později se domácí dostali k zahrávání přímého volného kopu z dobrých dvaceti metrů. Míč si postavil stoper Turek a prostřelil jím vše co mu stálo v cestě do brány. Gólman nestačil zvednou ani ruce. Hosty takto drtivý vstup do zápasu zaskočil a prakticky do konce poločasu se nechytli. Borek svižně kombinoval, hrál jistě v obraně a konstruktivně v útoku, kterým vytvářel kontinuální tlak na soupeřovu obranu. Nutno říct, že se bylo na co dívat. Chyběla pouze přesnější, nebo spíše šťastnější (těžký terén dělal své) koncovka. I tak mohl jít do šaten velice spokojen, nejen s výsledkem, ale především se způsobem jakým svého soupeře převyšoval. Druhá půle začala méně přesvědčivě, především na domácích bylo vidět, že povedené momenty a vůbec celý způsob hry z první půle nechali někde v šatně. Hosté z toho, trochu šťastně profitovali. Dvě minuty po zahájení hry snížili střelou ze střední vzdálenosti na kontaktních dva jedna z pohledu domácích. Od té chvíle se až do konce zápasu na hřišti pouze bojovalo. Hosté vycítili možnost vytěžit z minima maximum, a nutno říci, že toužebný remízový bod nebyl zas tak nedosažitelný až do samotného závěru utkání. Tak trochu na úkor obrany se více vysunul do útoku. Borku se tak naskytla možnost rychlých brejků do otevřené obrany. Do koncovky se tlačili hlavičkující Dvořák, po té spíše propagační střelou hrozil Slezák. Když se pak neprosadili Kučera, po samostatném brejku trefil jen těsně mimo pravý růžek, ani Radouch, který svůj nájezd zakončil hezkou střelou, brankař ji však stačil vytěsnit na roh, vyvrcholil zápas nervózním koncem. Hosté si sice nevytvářeli žádný větší tlak či šance, na mokrém terénu však mohla být nebezpečná každá střela. Navíc s postupujícími minutami zvyšoval důraz v osobních soubojích, což pro subtilní borecké ?kopáče? byla velice těžká zkouška fyzické odolnosti. V poslední pětiminutovce se Vrábči přeci jen podařilo soupeře zatlačit na vlastní půli. Avšak více než několik rohů a střely ze střední vzdálenosti se ji nepodařilo vyprodukovat. Domácí tak uhájili nejtenčí náskok až do konečného hvizdu. Borek si druhým poločasem pokazil umělecký dojem. V prvních pětačtyřiceti minutách by si asi každý na stadionu sázel spíše na debakl hostí, než na boj o každý míč až do poslední minuty. Možná trochu trpký dojem ze zápasu však časem opadne a zůstane faktický tříbodový zápis v tabulce, navíc proti soupeři řadícímu se mezi favority soutěže. Borek si však opět potvrdil, že herně je schopen přehrát kohokoliv, jedinou brzdou je absence větší zkušenosti a psychické vyzrálosti. To však přijde s věkem.