Ševětín B - FK Borek 1:1 (0:0)

Spravedlivá remíza v Drahotěšicích

Vivaldýňu - 04.10.2010

V nedělním dopoledni zajížděli hráči Borku k zápasu s nevyzpytatelným soupeřem z Drahotěšic. Ten letos nastupuje pod hlavičkou Ševětína B. Kromě těžkého terénu trápil trenéra hostí Benýška ještě stav soupisky. Ta se povážlivě ztenčuje. K dlouhodobě zraněnému Kojanovi se tentokrát přidali ještě Beránek, Kolár a Schandl. Navíc absentovali Dvořák, Bláha a opět Marhoun. Do základu tak musel nastoupit Jordán a zdravotně ne zcela stoprocentní Slezák. Na lavičce zůstal pouze Žulevič a sám trenér Benýšek. První půli začali svižněji domácí.

Těžký terén a rozměry hřiště jsou zjevně jedněmi z hlavních trumfů drahotěšických. Když se k tomu přidá bojovnost a pár povedených nahrávek je z toho docela zajímavý sportovní výkon. Hosté začali opatrně. A tak bylo spíše logickým vyústěním, že první náznaky šancí měli domácí. Bohužel žádný z nadějně vypadajících závarů nedotáhli do kýženého úspěchu. Chyběla kvalitnější koncovka. Borek se do zápasu dostával postupně. Domácí hrající s chutí do předu občas trochu pozapomínali na zadní vrátka a tak se hostům naskýtala velice zajímavá možnost rychlých brejků. Těžký terén však dělal své. Žádná z akcí neskončila kvalitní střelou, natož tak brankou. Souboj bez obran nahoru dolů, a to doslova, protože hřiště v Drahotěšicích je opravdu z kopce, byl k vidění po celý první poločas. Nepřesná koncovka však byla hlavním důvodem, proč se šlo do šaten za stavu nula nula. Úvody druhých poločasů bývají pro Borek velkým otazníkem. Tentokrát byl zřejmě v pořadí důrazný vstup. Hned po rozehrávce totiž hosté založili postupný útok, na jehož konci byla střela Franka na jedna nula. Agilní střední záložník Borku se protáhl nejprve podél předstopéra a pak podél stopéra. Střelou podél vybíhajícího gólmana, již ve velkém vápně, poslal míč na protější tyč do sítě. Domácí se dobrých patnáct minut nemohli chytit. Ta tam byla ofenzivní důrazná hra. Za delší konec tahali hosté. Cíl byl jasný, vstřelit uklidňující druhou branku a začít kontrolovat tempo hry. Tento úsek hry vyvrcholil šancí Radoucha. Po hezké kolmici Franka se pravý záložník dostal do dlouhého sóla na domácí branku. Střelou však trefil vybíhajícího gólmana. Od té chvíle se začal obraz hry měnit více ve prospěch Drahotěšic. Opět se pustily do stylu, který předváděly v první půli. Tedy důraz ve předu, otevřená vrátka v zadu. Borečtí se s tímto stylem moc dobře nepopasovali. Během dalších dvaceti minut pustili soupeře do tří stoprocentních příležitostí. Střelecká mizérie domácích však držela tříbodovou šanci pro hosty. Nakonec rozhodla chyba stopera Turka. Při snaze jednoduše rozehrát míč podklouzl, upadl a umožnil tak domácím přejít do brejku dva na nikoho. Tentokráte již tolik štěstí na borecké straně nestálo. Míč nastřelený podél vybíhajícího gólmana zapadl za tyč. Bylo vyrovnáno. Hra se po té neurovnala. I nadále to bylo spíše nervy drásající nahoru dolu. Domácí přežili centr Žuleviče, vypořádali se i s akcí Kučery. Hostující Korbel pro změnu v poslední minutě vytěsnil střelu domácích na břevno. Po devadesáti minutách hry tak sudí ukončil zápas za stavu jedna jedna. Borek ztratil nadějné vedení stejně tak jako možný tříbodový zápis do tabulky. Nutno však říci, že vítězství by bylo spíše šťastné, než zasloužené. Drahotěšice ukázaly velkou bojovnost, za kterou si minimálně bod zasloužily. S ohledem na průběh utkání tak nakonec asi mohou být spokojeni oba.