Dolní Bukovsko B - FK Borek 0:6

Po volném kole opět výhra

Vyvaldýňu - 30.10.2010

Po dvoutýdenní pauze nastoupili hráči Borku k dalšímu mistrovskému zápasu, opět se jednalo o vložené kolo, tentokráte dvanácté. Soupeřem byla, na domácí půdě rozhodně silnější, rezerva Dolního Bukovska. Vzhledem k absenci hlavního trenéra Benýška, ujal se kormidla hostů již potřetí v této sezóně Jordán. Do sestavy se vrátil Slezák, a tak složení bylo tradiční. Pouze na pravé obraně se místo Beránka objevil opět Litvan. Pikantní v nominaci domácích bylo jméno gólmana. Jiří Lazna byl jedním ze základních kamenů bývalého Boreckého kádru, a tak o motivaci z obou stran bylo postaráno.

Domácí sice patří letos ke slabší skupině týmu čtvrté třídy, na úvodu utkání to však znát nebylo. Dobrých deset minut to byli právě Bukovští, kteří hýřili aktivitou a vytvářeli tlak na obranu favorita. Převahu směrem dopředu demonstrovali takřka kuriózní situací. Hned šestkrát za sebou kopali rohový kop. Borečtí jen s vypětí všech sil odehrávali míče do zámezí. V té chvíli asi málokdo tušil, že to jsou poslední momenty domácích ve vápně soupeře, potažmo na jeho půli. Razantní obrat ve vývoji hry odstartovalo vynucené střídání v řadách domácích. Odstoupivší střední záložník zjevně představoval nejen herní, ale i mentální sílu týmu. Po jeho odchodu se domácí v podstatě zhroutili. Borek od desáté minuty převzal otěže utkání do svých rukou a do devadesáté minuty je už nepustil. Do konce první půle se hostům podařilo přišpendlit domácí k vlastní šestnáctce, vytvořit si několik příležitostí a vstřelit úvodní branku. Tu si vzal za svou středopolař Frank. Po hezké kolmici do vápna se dostal tváří v tvář domácímu gólmanovi a poslal míč s přehledem na protější tyč do sítě. O chvíli později navíc hezkou střelou trefil břevno. Z dalších šancí hostů pak můžeme jmenovat Kučeru, který po zahraném rohovém kopu nedokázal míč dopravit z malého vápna do prázdné branky. I tak šli hosté do šaten spokojení. Velký otazník však visí na druhými poločasy. Už dvakrát se boreckým stalo, že ani jednoznačný průběh a vedení jedna nula nedokázali přetavit v očekávané tři body. V Bukovsku to však tentokráte nabralo naprosto rozdílný spád. Domácí ani po přestávce nenalezli odvahu hrát aktivněji, za což byli až nečekaně lehce potrestání. Na dva nula zvyšoval ani ne deset minut po zahájení hry Janíček. Smolař minulých kol se tentokráte dostal do zajímavého nájezdu z pravé strany, míč s úmyslem nacentrovat před branku, však trochu nečekaně poslal přímo do brány, kde si jej domácí gólman sám vrazil do sítě. O pár minut později pak hráči Borku předvedli parádní akci. Kombinace přes celé hřiště vrcholila kolmicí do pravého křídla na rozběhlého Radoucha, který míč naservíroval na malé vápno Bláhovi. Hostující záložník jej pak už jen s okázalým důrazem napálil do prázdné branky. Na čtyři nula pak zvyšoval sám Radouch. Trochu to připomínalo počítačovou hru, kde jedna figurka trochu nereálně obchází všechny soupeře. Pravý záložník dostal míč do křídla, obešel obránce, oběhl celý val hráčů na velkém vápně, a z šestnáctky vypálil k tyči. Za stavu čtyři nula pak přišly spálené šance Kučery, doufejme, že ho parťák z útoku, Janíček, nenakazil svoji střeleckou potencí. Nakonec se však prosadil i on. Hezkou kolmicí do ho brejku vybídnul Frank, i když měl k dlouhé přihrávce blíže domácí gólman, prosadil se obětavým skluzem právě Kučera, míč poslal pod brankářem do opuštěné branky. Na konečných šest nula pak upravil svoji druhou trefou Bláha. Míč napálil z dobrých pět a dvaceti metrů přímo k pravé tyči. Borek zvládl důležitý venkovní duel navíc gólově se prosadila kompletní ofenzíva. Co jistě stojí za komentář, zápas se odehrál oproti všem zvyklostem ve velmi korektním a sportovním duchu.