FK Borek - SK Ledenice 3:4 (1:2)

Až poslední přípravný zápas přinesl porážku

Vivaldinu - 17.08.2005

Posledním přípravným zápasem boreckých fotbalistů, před nadcházející sezónou se v sobotním podvečeru stalo střetnutí s SK Ledenice.

FK BOREK : SK LEDENICE 3:4 (příprava, 13.18.2005)

Jak se již v přípravě stalo zvykem i tento tým hraje vyšší soutěž (II.třída) čili jednalo se o papírově silnějšího soupeře. Souboj byl navíc okořeněn skutečností, že jedna z nových posil FK Borek (Pavel Hinterholc) přišla právě z tohoto oddílů. Sestava domácích se pro tento zápas musela výrazně pozměnit. Absence několika hráčů základní sestavy (Benýšek, Turek,Vlček, Valenta) přinutila trenéra Nováka provést několik rošád v záložní a obranné řadě. Z v předešlých zápasech ověřené záložní řady, zbylo pouze torzo (uprostřed hrající Bejsta ? Kovář). Stáhnutí Šestaubera ze středu zálohy na post stopera sice vyřešilo problém se složení obranné řady, avšak jak se v průběhu zápasu ukázalo, poznamenalo mezihru, která se chvílemi zcela se vytrácela. První poločas se tedy ze strany domácích nesl ve znamení ?hledání se? a zvykání si na nové posty. V kontrastu s tím se pak výkon soupeře zdál být opravdu chvílemi o třídu lepší. I přesto však první šance a poté i branka přišla z kopaček boreckých. Nejprve po pěkné individuální akci naservíroval Trnka krásným centrem míč do pokutového území na hlavu pozičně dobře postavenému Kováře. Toho však v přípravě zasáhla nemilá střelecká smůla a míč z hranice penalty hlavičkoval přímo do brankaře soupeře. O chvíli později si však několik metrů před pokutovým územím svým agilním výkonem vykoledoval faul. K trestnému kopu se postavil Bejsta. Jeho dobře místěnou střelu stačil brankař hostí pouze vytěsnit na tyč, volně odražený míč pak do prázdné branky dorazil pohotově dobíhající Trnka. I nadále však hra a kontrola míče zůstávala v režii Ledenic. Dobrá hra míče po zemi na krátké přihrávky dělala problémy zejména při vykrývání záložních řad a křídelních útočníků. Hosté neustále hrozili brejky, až jeden z nich proměnili ve vyrovnávající gól. Řada dalších útoků byla vykryta pouze za cenu rohových kopů, čili hra se odvíjela velice často spíše na polovině domácích. Borku chyběla mezihra a většina rozehrávek končila dlouhým nákopem na osamocené útočníky. Nedotahování zbylými řadami, pak po ztrátě míče v útoku znamenalo neustálou hrozbu přečíslením soupeře, ze kterého pramenily další šance a poté i branka na dva jedna. Ani prostřídání novými hráči, nevedlo k eliminaci boreckého trápení, ba naopak, chvílemi se z toho stával ještě větší ?chaos?. Poločasová přestávka však jakoby utnula čas hledání a Borek vkročil do druhé půle výrazně zlepšeným výkonem. Převzal otěže vývoje zápasu do svých rukou a dobrých dvacet minut nepustil soupeře do blízkosti své branky. Hráči se zjevně na ?pro dnešek? nových postech našli a rázem byla patrná mezihra, stejně tak jako zlepšená finální přihrávka. Vše bylo završeno i otočením skóre. Dvěma brankami na sebe opět upozornil Čížek. Nejprve zakončil sólový únik a poté střelou bez přípravy zúročil pěkný centr. Další šancí Kováře mohlo být zřejmě zcela rozhodnuto, ale jak již bylo řečeno prozatím mu není přáno. Svůj brejk zakončil střelou těsně nad. Hosty do hry dostalo borecké nedorozumění mezi brankařem a obrannou řadou. Z trestného kopu se míč snesl na hlavu osamoceného ledenického útočníka a ten z úrovně malého vápna hlavičkoval prakticky do prázdné branky. Tento moment zdá se poněkud rozložil zlepšený výkon domácích, hosté se vrátili zpět ke své hře z prvního poločasu a po jednom z přečíslení vstřelili vítěznou branku na 4:3. Narůstající nervozita a četnost potyček mezi hráči obou mužstev nakonec přinutila rozhodčího utkání R.Nováka mladšího zápas ukončit asi o deset minut dříve. /Vivaldinu/