FK Borek - Srubec B 3:1 (1:0)

První jarní zápas muži zvládli a připsali si důležité tři body

Vivaldýňu - 17.03.2011

V prvním jarním kole přivítali hráči Borku na svém stadionu soupeře z nedalekého Srubce. Tamní rezerva aktuálně okupuje druhou příčku tabulky a tak ostřejší start si domácí snad ani nemohli přát. Po zimní přestávce kádr Borku doznal jistých změn. Tým opustil gólman Korbel, který se vrátil do svého mateřského týmu ve Čtyřech Dvorech. Náhradu za něj musel obstarat vysloužilec Kubíček, který se tak do sestavy boreckých vrátil z fotbalového důchodu. Do zimní přípravy již z různých důvodů dále nenastoupili Kojan, Pida, Turek, Schandel, Marhoun, Šťastný. Jelikož žádné posily nepřišly zažil borecký mužský kolektiv řádnou odtučňovací kůru. I z tohoto důvodu byl výsledek úvodního zápasu sezóny zahalen mnoha otazníky, zejména ve smyslu stylu hry, kterým by se měl tým na jaře prezentovat.

Přes všechny předzápasové prognózy a obavy začal zápas od první minuty jasně v režii domácích. Souhra sice nebyla na podzimní úrovni, ale herní projev byl v porovnání se soupeřem jistě dominantním. Po úvodních opatrných minutách se navíc borecké snahy o steč srubecké branky do puntíku naplnily. Hezkou akci s gólovou koncovkou měla na svědomí dvojice Frank ? Dvořák. První jmenovaný zatáhl po pravé straně míč, přešel obránce a hluboko ve velkém vápně přihrál proti noze dobíhajícímu Dvořákovi, který na dvakrát, velice důrazně protlačil míč z bezprostřední blízkosti za záda hostujícího gólmana. Borek pak i nadále, prakticky až do konce první půle držel opratě zápasu ve svých rukou. A mohl přidat i další branky. Bohužel nejprve Kučera a pak ani Dvořák své střelecké příležitosti nedokázali zužitkovat. Hosté hrozili spíše nesmělými ofenzivními pokusy, které po většinou končily pouze ziskem rohového kopu. Gólově se však ani oni neprosadili a tak poločasové skóre vyznělo pro domácí. Druhá pět a čtyřicetiminutovka začala ve stejném duchu. Na borecký bylo vidět, že se ve svých postech přeci jen lépe usadili, což se projevilo na mnohem kompaktnější mezihře. Ani tentokráte domácí nemuseli čekat na gólové završení svých ofenzivních snah dlouho. A opět se v tomto duchu činila dvojce Frank ? Dvořák. I tentokráte první nahrával a druhý skóroval. Akce to byla hezká prakticky na jeden dotek z vlastní půle až do šestnáctky soupeře, centr proti noze, rána a zvlnění sítě. Jak poetické. Dvacet minut před koncem tak byl Borek na nejlepší cestě za úvodními třemi body. Bohužel ztráta koncentrace čtvrt hodiny před koncem tuto cestu poněkud zkomplikovala. Hosté sice nevystřelili ani jednou na bránu, ale přeci jen se jim podařilo využít jeden z mnoha rohových kopů, které v průběhu zápasu zahrávali. Centrovaný míč dopadl do klubka hráčů odkud se odrazil za bezmocného Kubíčka. Na borecké sebevědomí tak zaklepal přízrak podzimu, Borek tehdy hned tři jasné zápasy nešťasnou koncovkou zremízoval a ztratil tak jasná vítězství. To se však tentokrát neopakovalo. Necelých deset minut před koncem vyšlo trenéru Benýškovi střídání. Nastoupivší Žulevič individuálním průnikem přešel obránce soupeře a přihrávkou proti noze našel dnes agilního Franka. Ten si se střeleckou možností poradil a poslal míč do sítě. Za stavu tři jedna tak bylo rozhodnuto. Borek napříč všemu svůj první zápas zvládl. Velmi dobře se prosadila dvojice Frank ? Dvořák. Zajimavá a perspektivní se rýsuje i spolupráce zadáků Litvana a Kolára. Zdá se tedy, že i nacházející jaro by mohlo boreckému fanouškovi nabídnou zajímavé výkony.