Temelín B - FK Borek 3:2 (1:0)

Ztráta tří bodů s předposledním týmem

Vivaldýňu - 20.03.2011

K druhému jarnímu zápasu zajížděli hráči Borku do Lhoty pod Horami, kde se střetli s rezervou Temelína. Malé hřiště s ne zrovna pro fotbal optimálně připraveným povrchem již při pouhém pohledu signalizovalo, že dnes se bude jednat spíše o boj než o hru. Hosté se dostavili prakticky ve stejné sestavě jako minulý týden. Jedinou vážnou změnou byl post gólmana. Chybějícího Kubíčka nahradil dorostenec Sýkora.

Úvod zápasu stejně tak jako prakticky celý poločas se nesl v nesourodém bojovném stylu hry, který nenabízel hezké fotbalové momenty ani na jedné straně. Že si s touto situací poradí mnohém lépe domácí bylo patrné po několika minutách zápasu. Malé hřiště opravdu nenabízelo mnoho možností ke kombinaci. Domácí tak vyrukovali s vysokými nákopy a důraznými hlavičkovými souboji na hranici velkého vápna. Borek se snažil čelit kombinační hrou což bylo prakticky nemožné a tak přesto, že situace v tabulce vypovídala o něčem jiném, vždyť se střetli druhý s předposledním, žádný z týmu neměl vyloženou nadvládu. Z dané situace přesto více vytěžili domácí. Po zhruba dvaceti minutách hry se jim podařilo defenzivním odkopem najít z křídla si nabíhajícího útočníka, který svůj krátký brejk zakončil velice přesnou střelou k tyči. Borek až na pár náznaků šance domácí svatyni neohrozil. Do šaten se tak šlo za stavu jedna nula pro Temelín. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. Narůstající převaha pramenila především z lepší fyzické kondice. Bohužel ani tato změna výraznější šanci ke steči domácí svatyně nepřinášela. A tak přišel gólový šok na druhé straně. Po nedorozumění zadáků Viktory s Litvanem se k míči dostal domácí útočník a střelou z hranice velkého vápna podruhé překonal novice Sýkoru v borecké brance. I přes nepříznivý stav dva nula se však schylovalo na malém hřišti ?pod Horami? k veledramatické koncovce. První krok učinil po několika minutách na jaře produktivní šutér boreckých Dvořák. Po hezké kombinaci na levé straně se posunul s míčem do hloubi velkého vápna a šťastnou střelou propálil domácího gólmana. Bohužel Borecká defenziva dnes nebyla v optimální kondici. Domácí sice rezignovali na výraznější ofenzivní hrátky, vysunutá dvojce útočníků však i tak boreckým zatápěla. Plán byl jednoduchý – nákop z obrany na hrotového hráče, zpracování míče a posunutí do křídla. Ač ve dvou, své ovoce to neslo. Po jedné z podobných akcí navíc padla další, v pořadí již třetí branka. Čas běžel a stav tři jedna pět minut před koncem nedával příliš mnoho šancí hostům k zisku jakéhokoliv bodu. Přesto se vše ještě mohlo změnit. A opět to byl důrazný Dvořák. Útočník hostí si našel centrovaný míč v klubku hráčů na malém vápně a důraznou dorážkou jej protlačil do sítě. V nadstavení pak centrem vybídl Kučeru k vyrovnání. Podzimní šutér se však na jaře hledá, zcela sám na malém vápně, navíc před prázdnou brankou poslal míč hlavičkou těsně nad. Když pak běžely poslední sekundy, přišpendlili borečtí Temelín do vlastního velkého vápna, v posledním závaru vystřelil Kolár zpoza šestnáctky ránu, kterou domácí gólman pouze vyrazil, k míči se jako první dostal Dvořák, happy-end korunovaný hattrickem se však nekonal. Útočník hostí z malého vápna trefil pouze břevno zcela prázdné branky. Rozhodčí poté ukončil zápas a přisoudil všechny tři body domácím. Borek promarnil dobrých šedesát minut utkání. Poslední třicetiminutovka se sice nesla ve znaku výrazného herního zlepšení, víc však než na těsnou prohru to ve finále nestačilo. Domácí si za svůj obětavý výkon minimálně bod jistě zasloužili. Tři jsou asi trochu nad plán. Ale i takový je fotbal. Doufejme, že Borek se z takového průběhu pro příště poučí a hlavně, že další kluby budou co se týká připravenosti herní plochy lepšími hostiteli.