Nová Ves - FK Borek 5:2 (1:1)

Po prohře s týmem z Nové Vsi se postup vzdaluje

Vivaldýňu - 04.04.2011

Zápas jara, tak by se dalo nazvat střetnutí momentálně prvního týmu tabulky, Nové Vsi s hosty z Borku. Lídr čtvrté třídy měl hned na začátku jara těžký los. Jen co z druhého místa sesadil Žabovřesky, hned se střetnul s novým pronásledovatelem. Borek se k utkání dostavil v prakticky nejsilnější sestavě. Chyběl pouze Dvořák. Do kádru se naproti tomu po dlouhé době vrátil Radouch.

Prakticky celá první půle se nesla ve velice taktickém duchu. Oba týmy si byly vědomy síly soupeře a tak bylo k vidění spíše opatrné kombinování než nějaká ofenzivní smršť. Borek se té chvíli snažil o jakous takous uzemní převahu, ale více než delší pobyt na půli soupeře z toho nerezultoval. Zvrat co do významných chvil tak přišel až v samotném závěru úvodních pět a čtyřiceti minut. Během necelých pěti minut padlo po brance na každé straně. Skóre otevřeli domácí. Hezký nakop za obranu a ještě hezčí individuální akce domácího krajního záložníka, který obešel ve velkém vápnu hned dva hostující zadáky a nahrávkou proti noze vyzval domácího šutera k přesnému zakončení. Borek však reagoval prakticky v zápětí. Po rohovém kopu se usadil na půli soupeře, kombinací u levého rohového praporku se dostal míč k boreckému Kučerovi, který skrytou střelou z hranice šestnáctky nachytal domácího gólmana na hruškách. Míč mu prošel pod tělem do sítě. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu jedna jedna, což odpovídalo i průběhu hry. Druhou půli mohl rozhodčí po patnácti minutách v podstatě ukončit. Během této krátké doby se totiž událo, z hlediska výsledku, vše podstatné. Domácím stačily tři výlety do velkého vápna Borku a jeden trestný kop ze čtyřiceti metrů. Hattrick si při tom vystřílel domácí střední útočník. Pojďme ale popořádku. Na dva jedna padlo asi dvě minuty po začátku. Nedorozumění hostujících zadáku a gólmana ulehčilo domácím práci, po centru z levé strany hlavičkoval domácí hráč z hranice malého vápna do prázdné branky. Na tři jedna ten samý střelec zvyšoval po samostatném brejku. Borek pak stačil ještě zareagovat snižující brankou na tři dva. Po centru do velkého vápna domácí gólman podběhl míč a hostující Žulevič hlavou snížil. O malou chvíli později však bylo o výsledku opět jasno. Po dalším nedorozumění ve velkém vápně boreckých přišel nedůrazný odkop přímo na nohu domácího hráče, který stále ještě v šestnáctce poslal míč do hostující sítě. Branka na pět dva pak už jen demonstrovala naprostý zmar hostů. Při zahrání přímého volného kopu snad ze čtyřiceti metrů zapadl míč do sítě troch překvapeného boreckého Kubíčka. Třicet minut do konce se tak ?už jen dohrávalo?. Hra se rozvolnila, ubylo soubojů a hlavně koncentrace. A to z obou stran, takže se nebylo moc na co dívat. V devadesáté minutě rozhodčí za jednoznačného stav zápas ukončil. Borek asi nečekal takovou nálož, nic méně za hru v defenzivě si bohužel tentokrát nic lepšího zasloužil. Výrazný brankový rozdíl sice úplně nekoresponduje s herním projevem obou týmu, ale na to se historie ptát nebude. Hráči z Nové Vsi vyčinili i dalšímu týmu z čela tabulky a jednoznačně ukázali kdo bude letošním pánem čtvrté třídy.