Zborov - FK Borek 3:4 (0:2)

První jarní výhra na soupeřově hřišti.

Vivaldýňu - 17.04.2011

Domácí výhrou nad rezervou z Borovan si sice borečtí poněkud zlepšili pošramocenou reputaci, ta však mohla vzít opět za své po venkovním zápase ve Zborově. Jedná se sice o aktuálně předposlední tým soutěže, ale Borek si na jaře se zápasy venku neví rady. Vždyť zatím nezískal ani bod při skóre čtyři osm. Do základní sestavy se po týdenní absenci vrátil Slezák. Trenér Benýšek však tentokráte nemohl počítat s Kubíčkem, Bláhou a Kučerou.

První půle začala z borecké strany sice poněkud nekoncentrovaně, hned prvním nákopem na hostující obranu se domácí dostali do závaru na hranici malého vápna. Míč se jim však ?podařilo? dostat pouze do zámezí. Na dlouhou dobu to bylo ze strany domácích ve hře dopředu vše. Borek se nutil do kombinace po zemi. Své ovoce v podobě vstřelené branky tyto snahy přinesly poměrně brzy. Hezkým centrem za obranu vysunul krajní záložník Jordán na hrotu operujícího Janíčka. Ten si míč zpracoval, obešel gólmana a střelou do prázdné brány otevřel skóre. O chvíli později mohlo být pro hosty ještě veseleji. V samostatném brejku se ocitl Radouch, gólmana sice obešel, ale střelu z ostrého úhlu do prázdné branky již nezvládl, trefil pouze břevno. Zvýšení na dva nula tak musel zařídit borecký šuter Frank. Samotné koncovce předcházela hezká kombinace středového dua Dvořák-Slezák, která spoluhráči v útoku připravila hezkou brejkovou příležitost. Domácí se sice snažili, měli i několik nadějných brejkových příležitostí, žádnou však nedotáhli do skutečné koncovky a tak kromě několika rohů hostující branku příliš neohrozili. Do šaten se tak šlo za stavu dva nula pro Borek. Začátek druhého poločasu zvládli borečtí mnohem přesvědčivěji. Kombinace sice i na dále občas trochu vázly, ale i tak byla hra spíše v rukou hostí. Když pak po několika nadějných šancí přišel třetí gólový okamžik vypadalo to, že na zborovském hřišti se bude už jen dohrávat. Svůj druhý gól, opět z brejku, si připsal Frank. Do konce zbývalo spoustu času a tak se zřejmě Borek rozhodl názorně ukázat proč se mu absolutní špice tabulky nedaří dosáhnout. Přesto, že domácí se již smiřovali s jednoznačným stavem nabídla borecká defenziva během pěti minut dvě fatální hrubice, po kterých soupeř zdramatizoval na dva tři. Borek vše evidentně tlačí ofenzivou. Tímto stylem také odpověděl. Frank si brankou na čtyři dva zkompletoval hattrick. Necelých deset minut před koncem tak opět vše napovídalo klidné dohrávce. Chyba lávky. Třetí hrubice a třetí gól v borecké síti. Všechny tři branky byly naprosto identické. Postupnou rozehrávkou ze středu obrany do pravé strany přišla ztráta míče, brejk, centr na levou stranu a dorážka do prázdné brány. Čtvrtou hrubici již naštěstí hosté do konce zápasu nestihli, a tak po dvouminutovém nadstavení ukončil rozhodčí utkání za divokého stavu tři čtyři pro hosty. Borek přiváží první tři body z venku. Proti předposlednímu týmu se možná čekalo poněkud výraznější vítězství. Bohužel tři branky v síti jsou jednoznačnou odpovědí na otázkou co může současný borecký kádr nabídnout. Co se dá dělat, na výsledkovou díru do světa to sice nebude, ale diváci alespoň zůstanou ve střehu celých devadesát minut.