Kamenná - FK Borek 0:3 (0:2)

Tři důležité body drží borecké v postupových nadějích

Vivaldýňu - 02.05.2011

Ve 23. kole zajížděli hráči Borku do Kamenné. Tento nevyzpytatelný soupeř na podzim dokázal z boreckého stadionu odvést bod za remízu jedna jedna. Na domácí půdě měl být tedy nepříjemným hostitelem. Borek se snad poprvé v jarní části sezóny sešel kompletní.

Úvodní minuty první půle využili aktivnější domácí k ofenzivním snahám. Jednoduchými nákopy se snažil tlačit na hostující obranu, více než rohový kop a přímák ze střední vzdálenosti však nevytěžil. Borek se do zápasu dostával pozvolněji. Podařilo-li se mu však míč dostat na zem získával převahu a mezihrou zejména v záložní řadě získával vrch nad svým soupeřem. Na branku přítomní diváci nemuseli dlouho čekat, k jejich smůle padla do domácí sítě. Před gólovou akci ještě borečtí sehráli hezkou kombinaci na jeden dotek. Jmenovitě středopolař Dvořák s předstoperem Kolárem. Rychlou výměnou se dostali až do velkého vápna. Akci však nezakončili přesně. Kolár centrovaný míč netrefil optimálně a poslal ho jen těsně vedle branky. Pak již přišla gólová akce. Na začátku byla opět hezká kombinace uprostřed hřiště, vysunutí Slezáka do pravého křídla, centr na velké vápno kam si pro míč sběhnul Dvořák, přihrávka na Franka a hezká střela do protipohybu gólmana. Jedna nula. O chvíli později se borečtí radovali znovu. K odraženému míči se dostal na šestnáctce postavený Slezák. Vtipnou placirou ho prostrčil mezi vybíhajícími obránci a umístěnou střelou na delší tyč zvýšil na dva nula. Domácí první půli tahali za kratší konec a prakticky se nedokázali dostat do vážnějšího zakončení. To borečtí to i nadále zkoušeli. Nadějné byly zejména brejky z pravé strany, kam si pro míče sbíhal Radouch. Bohužel žádná z nadějných akcí neskončila třetí brankou. Jednou chybělo kvalitnější zakončení, jindy lepší finální přihrávka. Když už se boreckým podařilo akci zakončit stál v cestě míči do sítě dnes velice dobrý domácí gólman. Do šaten se tak šlo za stavu dva nula. Druhá půle sice začala bez ladu a skladu, ale i v dalších pět a čtyřiceti minutách to byl Borek, který mohl vstřelit další branky. Když se však z velice dobrých příležitostí neprosadili Radouch, Dvořák, Slezák nebo Kučera, zaveleli domácí v posledních minutách zápasu ke hře vabank a zoufalé steči hostující branky. A závary přišly. V jednom musel až stoper Litvan odvracet centrovaný míč z brankové čáry, v druhém se vyznamenal gólman Škaroupka. Střelu z bezprostřední blízkosti ztlumil pohotovým zákrokem, kdy míč ztlumil pod vlastním tělem. Otevřená hra nakonec přinesla gól na druhé straně. V poslední minutě se do brejku dostal Bláha a individuální akci také sám přesně zakončil. Borek zvládl další venkovní zápas. Ani tentokráte se sice nevyvaroval osobních chyb, ale i tak předvedl přesvědčivý výkon.