FK Borek - D. Bukovsko 3:2 (1:1)

Domácí zápas s rezervou D. Bukovska přinesl tři body a červenou kartu pro J. Viktoru

Vyvaldýňu - 30.05.2011

Již jen dva domácí zápasy čekají hráče Borku do konce sezóny. Ten první sehráli v neděli proti rezervě z Bukovska. Do sestavy nemohl trenér Benýšek počítat se zraněným Bláhou a absentéry Kubíčkem a Radouchem.

Úvod zápasu byl v celku svižný, borečtí se hned od počátku tlačili dopředu. Soupeř spíše opatrně čekal. Po několika náznacích domácích šancí však přišla minela kapitána Slezáka, který při postupné rozehrávce ztratil na středu míč a poslal tak hosty do brejku. Hned první šancí bukovští otevřeli skóre na jedna nula. Hra se však ani po tomto momentu nezměnila. Byli to domácí kteří i nadále diktovali tempo hry. Opět se ukazovaly hezké, svižné akce po křídelních prostorech. Ty však povětšinou končily nepřesnou finální přihrávkou hluboko ve velkém vápnu. I přes tuto rozporuplnou efektivitu se branky dočkali i domácí. Po akci z levé strany si do křídla sběhl Slezák a centrem před bránou našel důrazně hlavičkujícího Dvořáka. O chvíli později se situace mohla opakovat. Tentokráte přišel centr z pravé strany, hlavičkujícím byl Žulevič, z hranice malého vápna však míč poslal jen těsně nad. Hosté sice hráli více zataženi, ale ani oni nebyli směrem do útoku nikterak váhaví. Snažili se o brejkové příležitosti. Většinu centrovaných míčů, letících za obranu však včasným výběhem spacifikoval domácí gólman Škaroupka. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu jedna jedna. Vstup do druhé půle se domácím vydařil přímo excelentně. Hned po rozehrávce se borečtí natlačili do útoku. K míči se dostal Frank a individuální akcí přes tři zadáky Bukovska prošel až do bezprostřední blízkosti gólmana, kterého překonal placirou k tyči. Když o další čtvrthodinu proměnil samostatný brejk Kučera, rovněž střelou k tyči, zdálo se že zbytek zápasu domácí dohrají v exhibičním tempu. Tak jak je však v zápasech Borku v poslední době zvykem, nejdramatičtější jsou zpravidla právě poslední minuty. Tak se stalo i tentokráte. Vše odstartovala druhá minela dnes smolaře Slezáka. Při snaze uklidnit hru poslal zpětnou přihrávku na stopera, míč však vypíchnul útočník hostí a samostatným brejkem snížil na tři dva. Borek vzápětí mohl kontrovat, ale centr Franka z levé strany se Janíčkovi nepodařilo dopravit do zcela odkryté branky. Poslední desetiminutovka pak nabídla karetní smršť. Nejdříve byl pro nesportovní chování vyloučen hostující střední záložník, o chvíli na to se pro druhou žlutou do šaten poroučel i domácí Viktora. Dohrávalo se tak v desíti na obou stranách. Hosté se sice nadechovali k poslednímu tlaku, ten však vyšuměl do prázdna. Po devadesáti minutách a dvou minutovém nadstavení se tak mohli borečtí radovat z další výhry. Borek získal v letošní dlouhé sezóně již čtyři a padesát bodů a i po tomto kole bude dýchat na záda druhým Žabovřeskám.