Vrábče - FK Borek 3:0 (1:0)

Prohra ve Vrábči zkomplikovala postupové naděje

Vyvaldýňu - 06.06.2011

V sobotu zajížděli hráči Borku na horkou půdu do Vrábče. Domácí sice již o nic nehrají, ale z pozice aktuálně čtvrtého týmu soutěže mohli poměrně výrazným způsobem vstoupit do bojů o postup. Bohužel udělali tak již před výkopem, když se jim nepodařilo připravit hřiště do ?hratelné podoby?. Neposekaný pažit místy s dvaceticenti­metrovým porostem připomínal spíše džungli. Ani hosté nebyli stoprocentní. Pro absenci všech možných i nemožných gólmanů se do brány musel postavit útočník Kučera. Nepřítomnost Dvořáka a Žuleviče pak přinutila trenéra Benýška improvizovat i v obranné a záložní řadě. Na pozici předstopera se po půl roční absenci objevil Schandel, post středního záložníka zastal Kolár.

Od prvních minut zápasu bylo vidět, že borečtí nejsou ve své kůži. Možná terén, možná provizorní sestava, možná únava z dlouhé sezóny. Těžko říci, ale domácí od samotného počátku diktovali tempo hry. Vyhrávali osobní souboje nejen co do důrazu, ale i rychlosti. Z toho rezultovaly hned i šance. Tu první sice domácí útočník trestuhodně zahodil, v samostatném brejku trefil břevno poloprázdné brány, o chvilku později z podobné akce již branka padla. Borku trvalo dobrých dvacet minut, než se dostal k zakončení, bohužel střela Slezáka byla příliš z úhlu, střelu Franka pro změnu tečoval mimo bránu domácí obránce. Do šaten se tak šlo za stavu jedna nula pro domácí. Pokud poslední minuty první půle dávaly jakousi naději možného náznaku na změnu stylu boreckých, pak úvod a v podstatě celá druhá půle ukázala, že dnes to na body nebude. Domácí aktivní hrou mnohem nebezpečněji ohrožovali Kučerovu síť. Když pak přidali dvě branky, bylo za stavu tři nula rozhodnuto. A to nemuselo zůstat pouze u nich. Při zahrání rohového kopu se jednomu z nabíhajících vrábčských hráčů nepodařilo dostat z bezprostřední blízkosti míč do brány, odrazem o stehno jej poslal jen těsně vedle tyče. Při další akci řešil ?gólman? Kučera situaci včasným vyběhnutí a nepřesným odkopem. Míč přihrál přímo na nohu statujícího domácího útočníka. Ten se však ukvapil, byť stál na půlícím kruhu měl dost času zamířit do zcela prázdné brány soupeře. Jen těsně však netrefil. Borek již za rozhodnutého stavu taky párkrát zahrozil, aktivní byl levý záložník Radouch. Avšak ani ta největší šance brankou neskončila. Hezkým zákrokem se blýsknul domácí gólmana, když vytěsnil střelu na roh. Borek předvedl asi nejslabší výkon sezóny. Od začátku až do samotného konce tahal za kratší konec což letos opravdu nebývalo zvykem. Co se dá dělat. Věřme, že poslední dva duely zvládne důstojněji.