Slavče - FK Borek 1:4 (0:1)

Poslední zápas tohoto ročníku, zakončili borečtí výhrou 4:1

Vyvaldýňu - 20.06.2011

Závěrečný zápas sezóny odehráli hráči Borku na půdě Slavče. Hostům se postupové naděje scvrkli na pouhou hru teorií, domácím rovněž o nic nešlo, čili se mohl čekat spíše bezstarostný souboj. Hosté přijeli bez Štegbauera, Dvořáka, Kubíčka, Janíčka a dlouhodobě zraněného Bláhy.

Na mokrém terénu se začalo velice opatrně. Borek se sice snažil pozvolnou rozehrávkou o konstruktivní hru, ale moc se mu to nevedlo. Domácí spoléhali na brejkové situace, většina však končila odpískaným offsidem. První poločas tak nenabídl příliš mnoho zajímavých momentů ani na jedné straně. Přesto pár přítomných diváků bylo svědkem úvodní branky. Měl ji na svědomí probudivší se šuter boreckých Kučera. Ten gólově nevyšel na prázdnou již dva zápasy za sebou a ani tentokrát nenechal nikoho na pochybách, že nelepší má úvod a pak konec sezóny. Po hezké kombinaci z pravé strany se dostal k centrovanému míči a po zemi, mezi nohama obránce jej poslal za bezmocného gólmana. Do konce úvodních pět a čtyřiceti minut se však již k další změně stavu ani náznakem neschýlilo, a tak poločasový výsledek těšil spíše hosty. Do druhé půle vstoupili výrazně lépe borečtí. Po patnácti minutách hry si totiž dvěma dalšími trefami připsal Kučera hattrick. Stejně tak jako v minulém kole! Jednou se prosadil z brejku, kličkou pod sebe obešel stopera a poslal míč k tyči. Podruhé ho v šestnáctce křížnou přihrávkou našel Frank. Za stavu tři nula mělo být rozhodnuto. Borek však opět předvedl svoji slabost pro zdramatizování výsledku. Jako mávnutím kouzelného proutku se mu hra rozpadla. Domácí dokonce začali svého soupeře tlačit. Následovala série rohových kopu a centru do šestnáctky. Nejprve se hráči Slavče nemohli prosadit, když už trefili bránu odrazil se míč od břevna těsně před brankovou čáru pryč. Nakonec však přeci jen nad trochu zmatečnou defenzívou hostí vyzráli. Centrem za obranu se dostal do brejku domácí útočník, který svůj krátký nájezd zakončil do prázdné brány. Nutno říct, že borecký Škaroupka v dané chvíli dělal co mohl, domácí hráč si jej však zkušeně povodil dvěma protisměrnými kličkami. Když už se zdálo, že bude Borek opět zoufale bránit jednoznačně vyhlížející zápas, přišla hezká akce Franka. Po brejku zakončil zkušeně placírou k tyči a zvýšil na uklidňujících čtyři jedna. Od té chvíle se již jen dohrávalo. Domácí další branka zlomila, Borek převzal aktivitu na své kopačky a dovedl zápas k tříbodovému vítězství. Nejprve doma, po té venku se borečtí vítězně rozloučili s letošní sezónou. Bohužel ani šedesát bodů nestačilo na čelo tabulky. Paradoxně i přes výrazné prohry v Nové Vsi a Vrábči byl jarní bodový zisk vyšší než na podzim. Doufejme, že výsledné umístění bude pozitivním motorem v přípravě na další mistrovskou sezónu. Ať se všem daří a sportu zdar!