Dubné - FK Borek 0:1 (0:0)

Zdařilá premiéra mužů ve III. třídě OS

Vyvaldýňu - 29.08.2011

Po výsledkově ne zcela vydařené přípravě nastupovali hráči Borku ke svému prvnímu mistrovskému utkání na půdě nesnadného soupeře. Dubné již delší dobu patří k tomu lepšímu co třetí třída okresního přeboru nabízí, navíc na svém ?malém? hřišti bývá jen těžko překonatelné. Trenér hostí Benýšek mohl po třech týdnech opět počítat s absentéry Slezákem a Dvořákem. Do brány se k prvním zápasu postavil Škaroupka. Z posil se tak v základu objevil pouze středopolař Tengl.

V úvodních minutách první půle to byli dle očekávání domácí, kteří hýřili větší aktivitou. Snaha vstřelit hned na začátku branku byla evidentní. Borek se spíše rozkoukával. Takovýto obraz hry však trval jen slabou čtvrt hodinu. Domácí sice několikrát zahrozili, zejména brejky z pravé strany, ale do vyložené šance se nedostali. Borek se po opatrném začátku a přečkání několika drobných zaváhání v defenzívě osmělil a rovněž se začal více tlačit do útoku. První šanci si připsal Tengl, střelou z otočky na hranici velkého vápna však netrefil bránu. Po té poslal hezký centr na zadní tyč Litvan, bohužel ani jeden ze zbíhajících spoluhráčů Dvořák ? Bláha míč z bezprostřední blízkosti branky netrefil. Po vyrovnané půli se šlo do šaten za stavu nula nula. Druhá půle pokračovala ve vyrovnaném průběhu, bohužel rovněž bez větších gólových příležitostí. První komplikace pro hosty přišla asi po dvaceti minutách, kdy pro zranění musel odstoupit Tengl. Místo něj se do hry dostal Janíček, Dvořák se stáhl na střed zálohy. Tento ?problém? paradoxně přispěl ke vstřelení úvodní branky. Po ztrátě míče domácích v útočné fázi přišel krátký kontr hostí, Viktorovu ne zrovna vydařenou střelu gólman domácích pouze vyrazil před sebe a dobíhající Janíček poslal míč přímo do sítě. Jedna nula pro hosty. Po několika minutách hry však přišlo další vynucené střídání, hřiště musel ze zdravotních důvodů opustit i Dvořák. Záloha tak doznala značných a hlavně neplánovaných změn. Na pravé straně již tou dobou operoval Schandl, střed hřiště se snažili obhospodařovat Kojan se Slezákem. Domácí vědomi si blížícího se konce zaveleli ke steči soupeřovi brány. Vše postavili na centrovaných míčích do velkého vápna a hlavičkových soubojích. S ohledem na výškovou převahu to byl v celku logický tah. V této fázi zápasu se však prosadil nečekaný hrdina, gólman Škaroupka, který zneškodnil hned několik velice ošemetných situací. S blížícím se koncem domácí přeci jen začali uvadat, a tak i tlak vyvíjený na boreckou branku postupně slábl. Ba naopak v samotném závěru mohl svojí druhou branku vsítit Janíček, když po zahraném rohovém kopu prodlužoval na první tyči míč za sebe. Pohotový však byl tentokrát i gólman domácích. Konečný hvizd přisoudil hned tři body hostům z Borku za vítězství jedna nula. Plný bodový zisk z úvodního zápasu na půdě Dubného byl nepochybně nadplán. Při předvedené hře by byla spravedlivější asi remíza, nic méně Borek přidal lepší efektivitu v zakončení a dnes velmi dobrého Škaroupku, takže by bylo nespravedlivé označit vítězství za náhodné. Těšit může nejen výsledek, ale i předvedená hra. Za povšimnutí bezesporu stojí i výkon loni ještě dorostence Karla Čížka.