FK Rudolfov B : FK BOREK 0:1 (0:0)

Ani po dvou zápasech na hrištích soupeře nenašli borečtí přemožitele

Vivaldinu - 24.08.2005

Nepříznivý a těžký los zavedl borecké fotbalisty i v druhém kole na půdu soupeře. Hostitelem se tentokrát stal Rudolfov B. Soupeř nadmíru zrádný. Právě proto, že se jedná o rezervu A-týmů, který hraje krajskou soutěž, není nikdy zřejmé kolik hráčů ?áčka? posílí v okrese hrající B-tým.

Navíc v hlavách boreckých byly oživeny vzpomínky na poslední střetnutí s tímto soupeře. V úvodním zápase jarní části zde Borek prohrál 4:1, kdy již v poločase bylo za stavu 3:0 prakticky rozhodnuto. Přesto, že v minulém kole Borek zvítězil, rozhodl se trenér Novák k několika změnám v sestavě. V obraně vystřídal Herdu Hinterholz v útoku nastoupil místo Čížka V.Radouch. Opět připravený Vlček nastoupil na levé záloze, ve středu hřiště se tak mohlo sejít v přípravě ověřené trio Bejsta ? Kovář ? Šestauber. Úvod zápasu vzal Borek do svých rukou. Několika zajímavými akcemi se dostával do blízkosti soupeřovy branky, přišel i rohový kop a několik trestňáků. K přímému prověření gólmana domácích však nedošlo. Poměrně vysoká tráva výrazně zpomalovala přihrávky po zemi na což si dříve zvykli domácí a postupně přebírali režii do svých rukou. A přišla první šance. Dobrá střela ze střední vzdálenosti trefila tyč hostí. Míč se odrazil spět dohry, přímo do dopadajícího gólmana Kubíčka, který míč s trochou štěstí vyrazil na roh. Borek postupně vyklízel útočné pásmo a posléze se občas vytratilo i důsledné obsazování hráčů ve středu hřiště. Toho Rudolfov poměrně umě využíval a na několik přihrávek posílal krajní útočníky do přečíslení. Až na střely ze střední vzdálenosti a několik centrů, které většinou prošly celým pokutovým územím a skončili v autu se však domácí k ničemu zásadnějšímu nedobrali. Na druhé straně zahrozil centrem zprava Štegbauer, v těžké pozici hlavičkoval poměrně nedůrazně Vlček, poskakující míč na malém vápně pak nedorazil ani, pro dnešek poněkud mdlý, V.Radouch. V hlavičkových soubojích měl Borek mírnou převahu, odražené míče však zpravidla končili na kopačkách domácích. V průběhu první půle se obě mužstva vymezila, ubylo šancí a zajímavých příležitostí. Začal boj. I v tomto zápase se borečtí uchýlili k poněkud nepochopitelnému systému ?hrát výhradně na levé straně? čímž se sami již na tak malém hřišti, jakým rudolfovské je, okrádali o prostor a čas na zpracování či finální přihrávku. Druhý poločas začal Borek s pozměněnou sestavou. Z pro dnešek silné lavičky se na hřiště podíval jako první Vacek. V útoku vystřídal nevýrazného V.Radoucha a jak se později ukázalo byl to dobrý tah trenéra Nováka. Oživení ofenzívy bylo okamžité. Borek začal soupeře přehrávat. Přesto, že se nedostával do vyložených šancí, přesunul hru před branku domácích. Zejména pak střídající Vacek se svým aktivním pohybem na této změně k lepšímu podílel. Po několika ne zcela přesných střelách ze střední vzdálenosti přišel klíčový moment celého utkání. Zleva nacentroval míč do šestnáctky Turek, dobře nabíhající Šestauber se zbavil obránce domácích a z úrovně jedenáctky hlavičkoval do protipohybu rudolfovského gólmana přesně k tyči. Borek vedl 1:0. Hru i nadále kontroloval. Přesto se občas ne zcela přesným pokrytím hráčů dopouštěl chyb. Soupeř se dostal do přečíslení, avšak tak jako v první půli nedotahoval akce do konce a kromě rohových kopů se k dalšímu ohrožení borecké branky nedostal. Poslední minuty zápasu se nesly ve stylu nahoru dolů. Snaha domácích o vyrovnání vedle k úplnému otevření obrany. Toho již však Borek zejména vlivem únavy hráčů nedokázal využít. Z ne zcela připravených pozic pálil Šestauber, Kovář a pak Bejsta vysoko nad. Ačkoliv výsledek držel domácí neustále ve hře o body nebyl závěr nikterak dramatický. Borek i na podruhé dotáhl v letošní sezóně mistrovský zápas do úspěšného konce. Připsal si další tři body a se skóre 3:0 se pozvolna začíná hlásit ke svým předsezónním ambicím.