FK Borek - Bavorovice B 2:4 (1:2)

Nedělní školení v produktivitě

Vyvaldýňu - 04.09.2011

První mistrovský zápas na domácí půdě si odbyli hráči Borku v duelu s rezervou Bavorovic. Tým který rovněž vstoupil do letoška tříbodově přijel s obměněnou sestavou a dvěma posilami z A-týmu. Borek nastoupil v původním složení, chyběl pouze Dvořák, do branky se postavila nová borecká akvizice Martin Pytel.

První půle se nesla v duchu zahozených šancí a individuálních chyb. Skóre mohl hned v úvodu otevřít domácí Tengl, bohužel ve vyložené šanci nepřekonal výtečného hostujícího gólmana. Pak přišla minela na druhé straně. Stoper Litvan si neporozuměl v rozehrávce se spoluhráčem Kolárem, k míči se dostal soupeř a krátké přečíslení využil střelou podél vybíhajícího gólmana Pytla. Chyba v zadních řadách Borku, trochu znejistila celou defenzívu, čehož hosté začali slibně využívat. Ještě před tím než se jim to opět střelecky podařilo tu byla další šance Tengla, opět střela hluboko ve velkém vápně a opět skvělý hostující brankář. Nedáš dostaneš tak opět zavládlo. Na centrovaný míč do velkého vápna domácích si sběhl jeden ze středních záložníků Bavorovic a zcela nepokrytý si nejen stačil umě zpracovat míč, navíc ho z druhé přesně poslal na delší tyč do sítě za bezmocného Pytla. Stav dva nula paradoxně pomohl spíše Borku. Hosté v horkém počasí začali možná až přes příliš šetřit síly. Borek se tak začal mnohem výrazněji prosazovat směrem dopředu. Aktivní v tomto ohledu byla zejména pravá strana obhospodařovaná záložníkem Kastlem. Nebylo tudíž náhodou, že zrovna z této strany byla připravena snižující branka na jedna dva. Kastl zatáhl míč z křídla do velkého vápna kde milimetrovou přihrávkou našel Janíčka. Střelec minulého týdne ani tentokráte nezklamal. Snižující branka domácí ještě více nakopla a přišly další šance. Tu největší, dorážku Janíčka do prázdné branky však trochu nešťastnou tečí v postavení mimo hry zhatil Viktora. Stav jedna dva tak zůstal až do poločasového hvizdu. Druhých pětačtyřicet minut výrazně ovlivnilo hned těch úvodních šedesát sekund. Po nevinné ztrátě míče boreckých na hranici velkého vápna hostů přišel nákop krátké, zatažení míče na velké vápna domácích a utěšená avšak nijak přesná střela. Bohužel slabou chvilku si vybral domácí gólman Pytel, na míč sice dosáhl, ale mimo tyče jej vytěsnit nedokázal, propadl mu za záda do sítě. Stav tři jedna hru opět trochu přibrzdil. Domácí letargii opět mohl probudit dnes agilní, avšak v koncovce neúspěšný Tengl. Opět se dostal ke střele z hlouby velkého vápna, opět se míč odrazem dostal mimo nebezpečí. A opět udeřilo na druhé straně. Hosté se po krátkém přesutí hry na půli soupeře dostali k zahrání trestného kopu. Centrovaný míč doletěl na hranici malého vápna, kde jej zcela nepokrytý útočník hostí dopravil již počtvrté za bezmocného Pytla. Stav čtyři nula dvacet minut před koncem nenasvědčoval žádným dalším dramatům. A v podstatě se tak i stalo. Nutno však dodat, že o dramatickou koncovku se připravil Borek sám, celou řadou neproměněných vyložených šancí. Hosté evidentně fyzicky vadli, což i u zkušených zadáků vedlo ke kupení chyb v rozehrávce. Bohužel Borek jich nebyl schopen využít. Za zaznamenání stojí neproměněné sólo Bláhy, který po dlouhém sprintu nepřidal ani přesnou ani důraznou koncovku, a pak další z neúspěšných příspěvků Tengla. Ten ani na počtvrté nedokázal najít cestu míče do sítě, z hranice penalty střelou na delší tyč netrefil bránu. Finální korekci výsledku tak zařídil střídající Kojan. Paradoxně svojí slabší, levou nohou zaskočil jinak výborného gólmana hostí. Míč poslal mezi ním a tyčí do sítě. Stav dva čtyři byl konečný. Borek dostal lekci z produktivity. Navíc byl v defenzívě konfrontován s nespočtem vlastních individuálních chyb, které zkušený soupeř byl schopen vcelku lehce využít. Doufejme, že si z toho mladý borecký kolektiv vezme to správné poučení. I tentokráte se na výkonu dalo najít několik velice příjemných prvků.