Chrášťany - FK Borek 0:0 (0:0)

Spravedlivá remíza

Viky - 12.09.2011

Třetí kolo OS III tř. mužů zavedlo fotbalisty FK Borek na půdu Chrášťan. Domácí přivítali hosty novým zázemím hřiště a zejména vyvěšeným transparentem s nápisem ?SK Válec Chrášťany? doplněný logem klubu. Hosté se museli obejít bez několika opor, ať už ze zdravotních nebo rodinných důvodů chyběli Dvořák, Slezák, Tengl, Štegbauer, Kolár a Janíček. S týmem proto přicestovali dorostenci Sýkora a Kolouch, které doplnil navrátilec do sestavy Turek. Posledně dva jmenovaní se objevili v základní sestavě. Hodně pozměněnou a omlazenou sestavu nově vedl kapitán Viktora. Seznam absentujících ještě doplnil čerstvý? ženáč ? trenér hostí Benýšek, a tak tým vedl jeho asistent Jordán.

První poločas začali aktivněji domácí, kdy výsledkem jejich snažení byla, po odraženém míči, rána domácího hráče, která však mířila vysoko nad branku hostů. Další útok domácích byl zastaven jen za cenu faulu hostujících zadáků. Z následného přímého kopu se zrodila největší šance domácích v prvním poločase. Centrovaný míč do pokutového území poslal domácí hráč do odkryté poloviny branky, hostující brankář Pytel však vytasil vynikající zákrok a míč na brankové čáře vyrazil, následnou dorážku zastavil hvizd rozhodčího po signalizovaném ofsajdovém postavení domácí hráče. Poté se osmělili i hosté a předvedli několik ofenzívních akcí, se kterými si však poradil domácí brankář. Po zbytek první půle se hra odehrávala víceméně mezi oběma pokutovými územími. Domácí hrozili zejména nakopávanými míči za obranu hostí, se kterými si však poradila dnes zodpovědně hrající obrana hostí. Naopak hosté hrozili brejky do otevřené obrany, které vyřešili buď hostující útočníci nepřesnými střelami, nebo jistými zákroky domácí brankář. Gól tedy nepadl a tak se šlo do kabin za stavu nula nula. Druhou polovinu utkání začali pro změnu aktivněji hosté a zahrozili několika rychlými výpady do otevřené obrany, ale hostujícím hráčům chyběl v koncovce tolik potřebný klid. Domácí hrozili zejména ze standardních situací a několika zahrávanými rohovými kopy, se kterými si však, ve většině případů, poradil v pohodě chytající gólman hostí. Konec zápasu poznamenalo několik ostrých soubojů na obou stranách hřiště, se kterými si však poradil rozhodčí a utišil tak stoupající vášně aktérů sobotního zápasu. Utkání tedy skončilo spravedlivou dělbou bodů, s čímž byli určitě spokojenější hostující hráči. Nutno dodat, že omlazený borecký tým hrál s domácími vyrovnanou partii i když je třeba zmínit i notně omlazený tým domácích. V borecké sestavě je potřeba vyzdvihnou zejména výkon dorostence Koloucha, který měl za sebou již dopolední zápas dorostu v Lomnici nad Lužnicí a podal velmi dobrý výkon. Ale ani ostatní hráči nezůstali pozadu a výsledkem byl velmi kolektivní a soustředěný výkon.