FK Borek - Mokré 1:2 (1:0)

Domácí přišli o bod v poslední minutě

Vivaldýňu - 18.09.2011

Druhý pokus o první mistrovské body z domácího prostředí měli hráči Borku možnost získat v souboji se soupeřem z Mokrého. Do sestavy domácích se již vrátili Dvořák, Slezák, Tengl i kapitán Kolár. Lavičku i pro tentokráte musel vést pouze asistent trenéra Jordán.

Úvodní minuty zápasu se nesly v jednoznačné územní převaze hostí. Zajímavé centry za obranu však hlavně vlivem mokrého terénu nenacházely adresáty v dostatečné přesnosti. Až po čtvrthodině hry se začal probouzet i Borek. A probudil se rázně. Hned druhý rohový kop, ke kterému se dostal dokázal zužitkovat při vstřelení úvodní branky. Centrovaný míč sice hostující obrana dokázala odvrátit, na velkém vápně si ho však našel Slezák a po rychlém zpracování ho poslal přesně k tyči. Vstřelená branka jakoby zmrazila hostující hru. Od té chvíle to byli domácí, kteří začali diktovat její tempo. Hosté jen stěží čelili postupným kombinacím přes střed hřiště. Další šance si však již borečtí nepřipravili, ofenzivní snahy často končily pokrytím hráčů na hranici velkého vápna, nebo nepřesnou finální přihrávkou. Paradoxně v samotném závěru mohli zahrozit hráči Mokrého. Osvobozujícím odkopem překvapili domácí obranu. Nadějně vypadající akci však nakonec nedokázali dovést do obstojné koncovky. Borek tak šel do šaten za výhodnějšího stavu jedna nula. Pozitiva poněkud redukoval fakt, že domácí kapitán Kolár musel ze zdravotních důvodů střídat. Druhá půle začala vyrovnaně. Žádné šance, spousta soubojů ve středu hřiště a těžký terén. Vyrovnávací branka za tohoto stavu tak nebyla na pořadu dne a přesto se stalo. Domácí sice vybojovali míč po zahrání rohového kopu hostí, ale při postupné rozehrávce jej trestuhodně ztratili. Hosté jej tak mohli vrátit do rozhozené obrany, která se nestačila kompletně vysunout. Výsledný brejk na osamoceného Škaroupku v domácí bráně hostující útočník s přehledem proměnil. Branka dodala hostům potřebný klid a zatím co borečtí do konce zápasu vadli, hosté hrozili nebezpečnými brejky. Brankově se však do devadesáté minuty neprosadili. To je však nakonec mrzet nemuselo, šťastnou branku vstřelili ve druhé minutě nastavení. Svůj slabší okamžik zápasu si vybral domácí Viktora. Nejprve „daroval“ hostům míč na jejich vlastní půli, když možná trochu zbytečnou agresivitou při souboji o míč narazil do soupeřova středopolaře. Hostům se tak naskytla poslední možnost poslat míč do oblasti velkého vápna. Tam si ho našel opět Viktora a trochu netakticky jej z rohu hřiště nacentroval na střed, přímo na nohu hostí. Míč pak putoval do vápna, následoval centr podél bezmocného Škaroupky a dorážka do prázdné brány. Borek ztratil dobře rozehrané utkání. Tři body tentokráte byly velice reálné, bod byl povinností. Nedá se nic dělat. Borek bude muset o své úspěchy bojovat na půdě soupeřů, kde má zatím stále paradoxně lepší bilanci.