FK Borek - Vrábče 0:2 (0:2)

Muži doma opět nebodovali

Vivaldýňu - 02.10.2011

Při třetím pokusu boreckých prolomit letošní prokletí domácího stadionu, kde doposud ztratili všechny body, nastoupil proti týmu Vrábče. S ním se v minulé sezóně střetával ještě ve čtvrté třídě okresní fotbalové soutěže. Borek nastoupil prakticky v kompletní sestavě. Jedinou změnou bylo místo předstopera. Za zraněného Litvana zaskočil kapitán domácích Kolár. Na jeho místo se do základní sestavy posunul Schandl.

Úvod první půle a v podstatě celý první poločas vyšel výrazně lépe hostům. Domácí zejména v první čtvrthodině neukázali pranic ze svých fotbalových dovedností. Nepřesné přihrávky, nedůrazné souboje o míč, celkový herní nesoulad domácích, hostům z Vrábče výrazně zjednodušoval cestu k domácí brance. Na gólové vyjádření útočných snah se tak logicky příliš dlouho nečekalo. Hosté udeřili z rohového kopu. Centrovaný míč hlavičkou uklidil za záda domácího gólmana Pytla zcela nepokrytý záložník hostí. Za stavu jedna nula se hra přeci jen začala více odvíjet podle boreckých not. Hosté se stáhli do defenzívy a začali hrozit spíše ojedinělými brejky. Borek se snažil roztahovat hru do křídelních prostorů a centry ohrožovat hostující branku. Tímto způsobem si vytvořil dvě velice nadějné situace. Do obou se dostal domácí středopolař Dvořák. V prvním případě se mu nepodařilo optimálně zpracovat míč, čímž se dostal zády k bráně a situaci musel řešit přihrávkou proti noze, což hosté ubránili. V druhém případě se dostal až na hranici malého vápna, ale ve skrumáži několika obránců a ležícího gólmana se mu míč nepodařilo do sítě protlačit. Jako rána do týla se tak z pohledu domácích mohla jevit nenápadná ztráta míče na půli soupeře, ze které se vyloupl brejk s gólovou koncovkou. Vrábče školilo domácí z efektivity. Za stavu nula dva se také šlo do šaten. Druhá půle bohužel nenabídla přítomným divákům žádnou fotbalovou hitparádu. Domácí se dosti jalově snažili o dobytí hostující brány, Vrábče pravděpodobně z důvodů slabší kondice nedokázalo lépe využívat naskýtající se díry v domácí obraně. Borek se do výraznější šance dlouho nedostával. Dvě příležitosti ke vstřelení branky si však přeci jen připravil. Nejprve krásnou kolmicí vysunul Čížek do vyložené šance Slezáka, jeho špatně umístěnou střelu z hranice penalty, však vytěsnil gólman na roh. Rohový kop byl druhým základem pro vstřelení branky, centrovaný míč si ve skrumáži před branku našel střídající Londin, bohužel jeho hlavička zcela minula směr ve kterém stála hostující brána. Poslední minuty zápasu se tak nesly v relativně klidném duchu čekání na finální hvizd. Ten přisoudil, tak jak se již stává tradicí, všechny tři body hostům. Borek neodehrál povedené utkání. Nutno však říct, že ani tentokráte nebyl zcela bez šancí. Domácí tradice zůstala zachována, doufejme, že ta venkovní se rovněž podaří udržet. Borek totiž čeká hned v příštích dvou týdnech výlet ven.