Nemanice - FK Borek 3:0 (2:0)

V derby s Nemanicemi borečtí hráči neuspěli

Vivaldýňu - 08.10.2011

První z očekávaných podzimních derby odehráli fotbalisté Borku na hřišti v Nemanicích. Překvapivě velmi dobře připravený terén alespoň trochu vylepšoval fotbalovou atmosféru ztíženou velmi chladným podzimním počasím. Hosté se museli obejít bez Litvana, Schandla, Dvořáka a Kojana. Do základu tak mimořádně nastoupil sám trenér hostí Benýšek, z dorostu přišel mladík Kolouch.

První půle začala až nečekaně svižně. První dvě stoprocentní gólové příležitosti měl Borek, přišly hned v úvodních minutách hry a do obou se po souhře z pravé strany dostal hostující středopolař Tengl. Ani jednou se mu však nepodařilo prostřelit val hráčů za již překonaným gólmanem domácích. Vzápětí na to gólově udeřilo na druhé straně. Zaváhání zkušeného Benýška, který nechával míč projít do zámezí, potrestal dotírající útočník Nemanic. Střelou z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Pytla v borecké bráně. Branka hned na začátku utkání výrazně povzbudila domácí, kteří si v nadcházejících minutách připravili další dvě velmi dobré příležitosti. Ani z jedné však i díky přesným zákrokům hostujícího gólmana neprosadili. Borek inkasovaná branka trochu zmrazila a tak se rozjížděl pomaleji, přesto se to svižného tempa dostal i on. Když však vyrovnal hru a zdálo se, že jednogólové manko je možné ještě do poločasu smazat přišla další rána. Nenápadný centr domácích zaskočil hostujícího gólmana Pytla a prošel celým velkým vápnem až do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu dva nula pro domácí. Druhá půle začala v režii nemanických. Borečtí se sice snažili zahušťovat střed hřiště a zpomalovat postupnou rozehrávku soupeře, ten však, když to nešlo po zemi zvolil pohotově nákop za obranu. Takto si připravil hned několik možností zvýšit na tři nula. Nejen díky slabé koncovce, ale i pohotovým zákrokům boreckého brankáře však stav zůstával stále dva nula. Po čtvrt hodině hry se Borek dostal k velmi dobré možnosti snížit dvoubrankové manko. Individuální akci krajního záložníka Bláhy zastavili obránci domácích pouze faulem, za což rozhodčí nařídil penaltový kop. O míč si možná trochu překvapivě, ale o to jednoznačněji řekl krajní bek Viktora. Bohužel s možnosti vstřelit úvodní branku hostí naložil prach mizerně. Nevýraznou střelou trefil předčasně padajícího brankáře domácích, při dorážce pak skákající míč poslal vysoko nad prázdnou branku. O několik minut na to sehráli domácí akci, po které zcela osamocený hráč Nemanic hlavičkou z hranice penalty zvýšil na přesvědčivých tři nula. V tu chvíli bylo prakticky rozhodnuto. Sympatická na hře hostí byla alespoň snaha vstřelit čestnou branku. Dokonce zápasu se však nic podobného nezdařilo a to ani na jedné straně. Borek poprvé v sezóně prohrál na půdě soupeře. A to tři nula. Bohužel, i když ani tentokrát nebyl zcela bez šance, Nemanice předvedly přeci jen lepší výkon.