Koloděje nad Lužnicí - FK Borek 2:0 (1:0)

Vivaldýňu - 16.10.2011

Ve slunečném, přesto dosti chladném počasí zajížděli hráči Borku na horkou půdu do Kolodějí nad Lužnicí. Souboj sousedů v tabulce předznamenával vypjatou bitvu. Borek k utkání nastoupil opět výrazně oslaben. Kromě dlouhodobě absentujících Litvana, Schandla, Dvořáka, Kojana a Štegbauera, nemohl trenér hostí tentokráte počítat ani s dorosteneckými posilami (v minulém kole posiloval Kolouchem a Ta Sy). Z ?důchodové rezervy" tak přišel mimořádně pomoci Turek. Na lavici zůstal pouze asistent Jordán a Aleš Londin.

Domácí do první půle vlétli s jednoznačnou snahou vstřelit rychle úvodní branku. Až na několik centrovaných míčů a střel vysoko nad bránu se k ničemu výraznějšímu neprodrali. Borek úvody zápasu, minimálně v poslední době, přečkává spíše pasivněji. Paradoxem tedy je, že branka padla až po úvodní desetiminutovce, v době, kdy se hra vyrovnala. Borek po trestuhodné chybě poslal soupeře do brejku. Domácí hráč si v dané chvíli počínal velice přesně a nabídnutou příležitost využil. Střelou k tyči podél marně se natahujícího Pytla otevřel skóre na jedna nula. Úvodní branka trochu nečekaně nabudila spíše hosty než domácí. Ty první gólový úspěch vyloženě rozhodil. Do konce poločasu se tak spíše hosté starali o fotbalovou zábavu. Nutno však říci, že se jim toho moc vymyslet nepodařilo, snad až na hezkou střelu Kastla, mijící jen těsně levý horní roh domácí branky a pak zejména střelu Tengla z hranice velkého vápna, se kterou si pohotově poradil domácí gólman. I domácí přes herní nepohodu mohli zvýšit svůj jednogólový náskok. Brejkové příležitosti, do kterých se dostávali, však nebyli schopeni přesněji zakončit. Do šaten se tak šlo za stavu jedna nula pro domácí. Druhá půle začala tak jako skončila ta první. Domácí, možná trochu zbytečně svázaní obavou o jednogólový náskok, se zatáhli na vlastní půli. Borek, momentálně se herně trápící, však nebyl schopen dotáhnout žádnou z rozehrávaných akcí až do finální koncovky. Nejnebezpečnější se na dlouho stala pouze akce Čížka, který se protáhl po levé straně podél záložníka i obránce a z ostrého úhlu hledal před prázdnou brankou stojícího Janíčka. Akci však včasným odkopem přerušil vracející se domácí obránce. Borek je ke svým soupeřům velice milosrdný. Když už není zbytí vymyslí hrubici v zadních řadách, a nechá si vstřelit branku. Pro druhý poločas si toto vzali za své obránce Turek a záložníci Kastl se Slezákem. Místo přečíslení přišla nesmyslná kombinace na půlící čáře, ztráta míče a opět samostatný brejk domácích s gólovou koncovkou. Stav dva nula a oboustranně bídná hra nenasvědčovaly tomu, že by se na Kolodějském stadionu ještě něco zajímavého mohlo odehrát. Přesto se stalo. Až nečekaně vyhecovaný průběh hry dospěl do kritického bodu. Tím bodem bylo poněkud nesportovní chování domácích a nezvládnutá reakce hostí. Po odpískaném offsidu hráč domácích i nadále pokračoval v akci a míčem vystřelil na hostujícího gólmana Pytla. Mezi oběma se strhla potyčka, kterou musel až karetními tresty, za přítomnosti valné většiny přítomných hráčů řešit sudí. Trochu nečekaně vyloučil pouze hostujícího gólmana, přičemž domácímu hráči neudělil ani žlutou kartu. Nutno říci, že z hlediska snahy uklidnit situaci na hřišti to bylo velice nezvládnuté. Do branky hostí se stáhnul nejmenší z boreckých zadáků všeuměl Viktora. Konec zápasu se tak nesl ve velice podivném duchu. Napjatá situace s mnoha konfliktními situacemi, celá řada nevyužitých přečíslení domácích do hostující obrany a jalový tlak hostí vrcholící zahozenou šancí Tengla. Středopolař hostí se dostal do dobrého střeleckého zakončení v hloubi šestnáctky, nutno přiznat, že to měl na svoji slabší, tedy pravou nohu. Míč skončil pouze v náruči domácího gólmana. Před tím, že rozhodčí konečným hvizdem poslal oba týmy do šaten stihl ještě za ne zcela přehledné situace vyloučit domácího kapitána. Borek v přímém souboji o střed tabulky prohrál na hřišti v Kolodějích dva nula. Fotbalově se opět spíše hledal. Domácí využili nabízených chyb v obraně hostí což se stalo klíčovým. Suma sumáru kdo z fotbalových labužníků nenašel cestu do Kolodějí, nemusel litovat. Až na kartové excesy sudího a některých hráčů nebylo sportovně co sledovat.