Dívčice - FK Borek 1:3 (0:1)

Vivaldýňu - 30.10.2011

K poslednímu venkovnímu zápasu podzimní sezóny zajížděli hráči FK Borek do „prokletých“ Dívčic. Přesně tam před rokem a půl prohra dva jedna poslala borecké do čtvrté třídy. I tentokráte bylo o co hrát. Domácí sice poslední, se ztrátou čtyř bodů na borecké, mohli případnou výhrou opět výrazně zamíchat kartami v boji o případnou záchranu třetí třídy. Borek posílen domácím vítězstvím nad rivalem z Úsilného, přijel k zápasu oslaben o kapitána Kolára.

První poločas nabídl vcelku svižnou a zajímavou podívanou. Přestože se střetávaly týmy z druhé poloviny tabulky, možná však právě proto, byla k vidění řada nebezpečných, gólem hrozících akcí na obou stranách. Domácí se dostali po chybě hostujícího stopera Turka k samostatnému brejku, střelecké váhání v koncovce však celou akci pohřbilo. Na druhé straně si svojí šanci našel Janíček. Těžký nákop zkoušel trochu nefotbalově trefit z první na úrovni penalty, namísto zakončení po zpracování. Nic z toho nebylo. Borek měl postupem času více ze hry, domácí využívali spíše výškové převahy a hrozili při standardních situacích. Ta se však paradoxně stala základem úvodní branky v jejich síti. Po rohovém kopu se borečtí nejen ubránili, ale dostali se i do útoku, který po krátké kombinaci na hranici velkého vápna zakončil pravý záložník Bláha. Střelou ne zrovna prudkou šťastně trefil domácího obránce. Nečekaná teč poslala míč do protipohybu bezmocného gólmana Dívčic přímo do sítě. Za stavu jedna nula se šlo do šaten. Druhá půle přinesla mnoho nervózních momentů a úctyhodných šest branek. Tři však byly neuznány pro postavení mimo hru. Nejprve se ke slovu dostali domácí. Po zahrání trestného kopu si hned tři volní hráči naběhli na centrovaný míč a jeden z nich hlavičkou přeloboval bezmocného Sýkoru v bráně Borku. Na vyrovnávací branku odpověděli hosté o několik minut později. K míči se v pokutovém území domácích dostal hostující Tengl, vtipně si jej prostrčil mezi hned třemi soupeři, kteří svorně spolu zatáhli za záchrannou brzdu v podobě faulu. Penaltu sám faulovaný hráč proměnil a vrátil jednobrankové vedení hostům. O chvíli později mohlo být pro borecké ještě veseleji. Domácí gólman vyrazil střelecký pokus hostí pouze k volně postavenému Schandelovi, který jej uklidil do prázdné brány. Sudí však branku neuznal pro postavení mimo hru. Zajimavostí je, že domácí pomezní v tu chvíli postavení mimo hru nesignalizoval, za což si od sudího vyslechl důraznou výtku. Borek i přes mírnou převahu přeci jen otěže utkání pevně v rukou nedržel. Důkazem budiž hned dvě akce domácích končící svorně brankou a na štěstí i odpískaným postavením mimo hru. Blížící se dramatickou koncovku tak odmítl až Slezák ve spolupráci s Tenglem. Druhý jmenovaný prošel hluboko do pokutového území a přihrávkou proti noze vyzval spoluhráče k zakončení. Následovala zkušená střela placírou podél valu hráčů, která zapadla za tyč bezmocného gólmana domácích. Ti se po obdržené brance sesypali, čehož mohli borečtí využít k dosažení výraznějšího gólového rozdílu. V nadějných situacích však hrdina předchozích okamžiků Tengl zklamal. Nejprve se ukopl při střeleckém pokusu z hranice velkého vápna, po té při přečíslení domácí obrany poslal míč nepřesně do autu. Svojí slabší chvilku si pak vybral ještě hostující Turek, který při odkopu hned dvakrát netrefil míč, čímž poslal domácí do brejku. Jelikož však běžely poslední sekundy zápasu, zůstal tento exces bez povšimnutí i ze strany trenéra Benýška. Borek zvládl další důležité utkání a se třinácti body vice méně dosáhl plánovaného podzimního cíle. V posledním zápase tak v klidu může přivítat lídra z Žabovřesk a potrápit ho při cestě za povinnými třemi body.