Stará Hlína - FK Borek 0:4 (0:3)

Borečti v zimní přípravě ještě neklopýtli

Vivaldýňu - 06.03.2012

Sobotním zápasem s domácím týme Staré Hlíny uzavřel Borek trio přípravných zápasů v rámci zimního turnaje. Po jednoznačných výhrách nad Štepánovicemi (1:4) a Strýčicemi (1:3) si při jakémkoliv bodovém zisku mohl zajistit první místo ve skupině. Zatím co předchozí zápasy se nesly v pravém duchu přípravy, kdy trenér Benýšek především zkoušel různé varianty sestavy s nemalou podporou dorostenců, k zápasu s domácím týmem již na první půli přichystal sestavu blížící se mistrovskému ideálu.

Stará Hlína pro borecké není soupeř zcela neznámý, nejen v zimní přípravě ale i v letní se s tímto týmem potkal. Z letního domácího zápasu si tehdy odnesl výprask sedmi branek. Do utkání tak nastoupil s opatrnou taktikou a zataženou obranou. Chuť zahrát si fotbal však místy převládla nad disciplínou a tak prakticky hned o prvních minut byly k vidění ofenzivní snahy. Za kratší konec tentokráte tahali domácí, kteří v úvodní dvacetiminutovce spíše tápali. Borek hýřil aktivitou, které chyběla větší přesnost ve finální fázi. Na branku však dlouho nečekal. Po hezkém přenesení hry na pravou stranu našel centrující Slezák zbíhajícího Tengla. Nejlepší střelec boreckých střelou z hranice malého vápna otevřel skóre utkání. O chvíli později byl náskok ještě výraznější. Po zahrání rohového kopu vytvořili borečtí příkladný tlak v malém vápně. Pohotový Kolár uklidil míč z bezprostřední blízkosti podruhé do domácí sítě. Dobře rozehraný zápas však nalomila dvě nepříjemná zranění. Nejdříve musel odstoupit Tengl, kterého počastoval tvrdší ránou do týla domácí hráč. Po té si přivodil zranění borecký obránce Stejskal. Přeskupená sestava se chvíli hledala, čehož využili domácí ve snaze dostat se zpět do zápasu. Po několika nepřesných rozehrávkách nejisté borecké obrany se dostali do velmi slibných příležitostí. Míč do sítě se jim však dopravit nepodařilo ? šancím umě ?překážel? pohotový Pytel v bráně hostí. Neurovnaný konec první půle však Borek nakonec zvládl. V poslední minutě se na hrotu útoku dostal k míči dorostenec Šulista, hezkou přihrávkou vysunul Janíčka a ten se k údivu všech nemýlil. S přehledem střelou k tyči zvýšil na tři nula. Do druhé půle se na plac vrátil hostující Tengl ani to však boreckým na herní pohodě nepřidalo. Zejména úvodní dvacetiminutovka druhé části vyzněla velmi nepřesvědčivě. Ani domácí však nenabízeli nápaditější akce a tak stav zůstával nezměněn. S postupujícím čase se navíc na obou stranách začínala projevovat fyzická únava, což občas ústilo ve hru nahoru-dolu. Zde byl Borek vědom si výrazného vedení přeci jen ve výhodě. Nemusel se tlačit do předu a čekal pouze na brejky. Těch se nakonec urodilo více než dost. Nebezpečí hrozilo jak z pravé tak z levé strany. Bohužel navýšení skóre nepřicházelo a to zejména z důvodů mizerného zakončení. V roli paličů se prezentovali Bláha, Sýkora a dvakrát též Tengl. Ten však svoji reputaci nakonec přeci jen vylepšil a vstřelil branku upravující skóre na konečných čtyři nula. I zde je však nutné pochválit dorostence Šulistu, který ve velkém vápně akci připravil a předložil k zakončení do prázdné branky. Závěrečný hvizd tak potvrdil tři body pro hosty. Borek vyhrál ?bílou?skupinu bez ztráty bodu, při jednoznačném skóre jedenáct dva. V průběhu tří zapasů vystřídal na dvacítku hráčů, žádný z nich herně výrazněji nepropadl. Nicméně zchladit nával optimismu bude moci již příští týden, kdy se ve finále střetne s o tři třídy výše hrajícím Ševětínem.