FK Borek - Chrášťany 2:1 (2:1)

Borek se vzdaluje sestupovým vodám

Vivaldýňu - 23.04.2012

Borečtí ve svém třetím jarním zápase přivítali hosty z Chrášťan. Náboj zápasu předznamenávalo postavení obou týmu v tabulce. Hosté měli ztrátu pouhých tří bodů na domácí, nicméně pouze dva náskok před posledními Dívčicemi. Borečtí se po dvou prohrách potřebovali bodově chytit. Do sestavy se vrátil Slezák, proti poslednímu zápasu chyběl Kučera.

První půle začala poněkud živelněji. Domácí prakticky po rozehrávce ztratili míč před vlastním pokutovým územím, situaci museli hasit pouze za pomoci faulu. Hosté nabídnutou příležitost v podobě přímého volného kopu nevyužili. Že boreckým nucené přeskupování sestavy herně příliš nesvědčí se projevovalo i nadále. Trochu vázla kombinace, o mezihru se snažil snad jen dorostenec Ta Sy. I přesto se boreckým přeci jen dařilo překonávat hostující obranu. První náznak šance přišel po úniku Janíčka z pravé strany, nabíhající Slezák však nahrávku v pokutovém území nezpracoval. Hosté hrozili jednoduchými nákopy na hrotové duo, které nutno říci, byť v obležení hráčů borecké obrany si nepočínalo nikterak bezradně a dostávalo se poměrně pravidelně k zakončením. Na branky se tentokrát nečekalo příliš dlouho. Již po šesti minutách se trefil, pro domácí s přívlastkem ?konečně?, podzimní střelec Tengl. Po hezké akci ve středu hřiště poslal míč s přehledem do sítě soupeře. Bohužel brankovou výhodu se domácím nepodařilo udržet dlouho. Po pár minutách další hry se totiž hosté dostali do samostatného brejku, předcházelo mu nedorozumění boreckých zadáků v podobě sehrání ofsajdové pasti. Brejk jeden na jednoho hosté zakončili s přehledem. Stav byl srovnán na jedna jedna. O chvíli později mohlo být s domácími ještě hůře. Po ztrátě míče ve středu pole přišel opět dlouhý nákop a brejk. Tentokráte se však hostům zakončení nezdařilo ani při opakované dorážce na gólmana Pytla v domácí brance nevyzráli. Byla to však zřejmě nutná výstraha, na kterou borečtí zareagovali tím nejpádnějším způsobem. Po hezké kombinaci prakticky na jeden dotek prokombinovali hostující obranu až do finální přihrávky na hranici malého vápna, kde se opět nemýlil střelecky probuzený Tengl. Borek tak opět vedl, dva jedna. Do poločasu navíc převzal otěže hry výrazněji do svých rukou a chvílemi celkem umě svíral hosty na vlastní půli. Z připravených závarů však již další branka nepadla, do šaten tak šli domácí s jednobrankovým náskokem. Druhou půli začali domácí se změnou v sestavě. Agilního avšak vyčerpaného dorostence Ta syho, který měl v nohách již dopolední utkání ve své věkové kategorii, nahradil do středu stažený Stejskal. Kraj zálohy padl na Jordána. Borečtí se začali více soustředit na důslednou obranu, čehož se hosté snažili využít vytvořením si jakéhosi tlaku. Bohužel se jim to nevedlo což celkově přispělo k nevalnému dojmu z předváděné hry. Borek hrozil prakticky pouze z brejků, ve kterých se však do žádné výraznější šance neprosadil. Hosté kromě nezakončených rohových kopů rovněž nikterak nekousali. Vzruch tak přišel až deset minut před koncem, kdy Stejskal vyslal do samostatného nájezdu Tengla. Ten však svoji šanci na dokonání hattricku bezostyšně promarnil. Míč trefil nártem přímo doprostřed brány, což hostujícího gólmana nemohlo překvapit. Pak už Chrášťany vrhly všechny síly do ofenzívy. Výraznější zlepšení v koncovce však již hosté nenabídli a tak po devadesáti minutách hry a povinném nastavení ukončil sudí zápas za stavu dva jedna pro domácí. Borek dokázal napotřetí v jarní části bodovat a v přímém souboji o záchranu odrazil nápor dotírajícího konkurenta. Navíc se se šestnácti body posunul do klidnějších vod středu tabulky. Výkonem bohužel tentokráte nenavázal na předchozí zápasy, za bojovnost a zlepšenou defenzívu v druhé půli však vítězství vcelku spravedlivě urval pro sebe.