Mokré - FK Borek 1:2 (1:0)

Muži otočili zápas na horké půdě v Mokrém

Vivaldýňu - 29.04.2012

V dalším kole jarní části soutěže zajížděli hráči Borku na horkou půdu v Mokrém. Tým, který úspěšně dotírá na vedoucí trio v aktuální tabulce, měl jistě jasnou předzápasovou ambici a to zisk tří bodů. Borek i přes bodový zisk v minulém kole mohl spíše překvapit. Z dorosteneckých posil přišel pomoci pouze Kolouch. Do sestavy se po jednotýdenní absenci vrátil Kučera.

Úvod zápasu zřejmě i s ohledem na počasí se nesl ve velice opatrném duchu. Borecké ofenzivní snahy byly spíše vlažné, domácí byli ve hře dopředu ještě o něco skromnější. Přesto se na branku dlouho nečekalo. Domácí po hezké kombinaci vysunuli do střelecké pozice křídelního záložníka. Ránu z hranice velkého vápna hostující Pytel ztlumil, ale udržet míč se mu nepodařilo, čehož využil dotírající domácí útočník a dorážkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre. Ani po vstřelené brance se však hra příliš nezměnila. Možná trochu nečekaně to byli spíše hosté, kteří se více tlačili dopředu. Nutno říci, že jim v tomto počínání notně pomáhal fakt, že hráli první poločas po větru. Nicméně více než sérii rohových kopů si do konce první pětačtyřiceti minutovou nevytvořili. Do druhého poločasu se tak šlo za jednobrankového vedení domácích. Ti však ani tuto část hry nezačali nikterak aktivně. Technická hra převážně ve středu hřiště nevedla prakticky k žádnému ohrožení soupeřovy branky. To Borek se činil více. Tedy co se týká gólových šancí. Už po necelých deseti minutách druhé půle mohl vyrovnat. Do více než stoprocentní šance se dostal borecký šutér Tengl. Po hezké komici si převzal míč na hranici velkého vápna, obešel vybíhajícího gólmana a poslal míč těsně vedle zcela prázdné branky. Ani tento moment domácí nevybudil k větší aktivitě. A tak přišel gólový trest. Centrovaný míč do velkého vápna měl domácí stoper proti sluníčku, což možná také sehrálo svoji roli, každopádně jej nechal přeletět, čehož opět využil aktivní Tengl. Následující lob přes gólmana již zvládl precizně. Vyrovnáno jedna jedna. Z domácí lavičky se v té chvíli ozvalo povzbuzující ?nevadí, máme ještě třicet minut?, to si však k srdci vzali spíše hosté. Za necelých deset minut rozehrál akci borecký kapitán Kolár. K míči se již v hloubi velkého vápna dostal Slezák a poslal jej těsně kolem vybíhajícího gólmana před prázdnou branku, kde jej do sítě uklidil opět všudy přítomný Tengl. Borek se dostal do vedení dva jedna, což trochu zavánělo senzací. Nicméně z průběhu hry, to zas tak nečekané nebylo. Do konce zápasu se domácí nijak nesemknuli. Závěrečný tlak nepřišel a Borek si tak i díky důsledné defenzivě vcelku pohodlně dokráčel ke třem bodům. Borku se podařilo to, co v letošní sezóně ještě ani jednou. Totiž bodovat dvakrát po sobě. Tentokráte si připsal ze dvou zápasů hned bodů šest, při aktivním skóre čtyři dva si upevnil pozici ve středu tabluky. Navíc podruhé za sebou pouze jednou inkasoval, což je zejména s ohledem na průběhy předchozích zápasů rovněž pozitivum.