FK Borek - Pištín 6:1 (4:1)

Borecká kanonáda

Viky - 07.05.2012

V dalším domácím zápase přivítal Borek hráče z Pištína, kde v podzimní části vyválčil výhru 4:2, když hráči Borku rozhodli již v prvním poločase, který vyhráli 4:0. K dnešnímu zápasu nastoupili domácí bez tradičních opor, záložníka Slezáka a brankáře Pytla, ale již s navrátilcem Kastlem, který se postavil na místo levého záložníka, v brance nastoupil dorostenec Sýkora.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího Adámka, to byli domácí borci, kteří se tlačili před branku soupeře. Borek předváděl svojí kombinační hru, hosté se snažili o postupný útok přes střed hřiště a nakopávané míče na osamocené útočníky. Je potřeba dodat, že s tímto si hráči Borku dokázali velmi dobře poradit a hosty za celý první poločas téměř nepustili do zakončení. Na první gólovou trefu se nečekalo dlouho, přesně do 15. minuty, kdy po přihrávce z pravého křídla, dnes velmi agilního Kastla, skóroval střelou z velkého vápna záložník Kučera a mohl tak konečně gólově oslavit svůj návrat z podzimního hostování. Další branka padla v zápětí, kdy domácí vykombinovali hostující obranu a Tengl pohodlně zvyšoval již v 17. minutě na 2:0. Domácí byli stále při chuti a jeden útok střídal druhý. Hosté se prakticky k ničemu nedostali, zahrozili pouze několika střelami ze střední vzdálenosti a občasným centrem do šestnácky, se kterými si však, dnes velmi dobře organizovaná obrana domácích, vždy poradila. Třetí branku domácích vstřelil ?sváteční střelec? Kolár, který nádhernou střelou z dobrých dvaadvaceti metrů ?vymetl? hostujícímu brankáři pavučiny z levého rohu jeho branky, 3:0 pro domácí. Hosté se však s tímto výsledkem nechtěli smířit a za malou chvíli snížili, ikdyž je potřeba říct, že za velkého přispění domácího brankaře, který lehkou střelu hostujícího Milce neztlumil, míč se šoural na brankovou čáru, kde se ho snažil domácí stoper skluzem odkopnout, ale na velmi kluzkém povrchu se mu to nepodařilo, míč odkopl pouze do tyče, odkud se odrazil za brankovou čáru, 3:1. I po této brance hostujícího mužstva však dále diktovali tempo zápasu domácí. Pěknou střelou ze střední vzdálenosti se připomněl domácí Stejskal, ale střele chyběla přesnost. Po další akci, tentokrát z levé strany, přilétl centr do malého vápna hostí, kde k překvapení všech, přeskočil domácí úptočník Tengl hostujícího brankaře a upravil tak na 4:1. Za tohoto stavu odešla obě mužstva do šaten. Přestávku mezi poločasy protáhla bouřka, která jinak v tomto krásném odpoledni, opět zaúřadovala. Jestli si hostující dělali ještě nějaké naděje na zkorigování výsledku ve druhém poločase, tyto naděje vzali velmi rychle za své. Po rozehrávce hostů se velmi rychle dostali k míči domácí a krásnou kombinaci zakončil v gólovou trefu domácí Tengl a završil tak hattrick, 5:1. To běžela 35 vteřina druhého poločasu. Ale ani toto domácímu kanonýrovi nestačilo a za další tři minuty zvýšil, svojí již čtvrtou brankou v zápase, na 6:1. Tyto dvě branky vzali hostům veškeré naděje na přijatelný výsledek. Domácí se stále tlačili do útoku, ale další branku již nepřidali. Zhruba po hodině hry musel nuceně střídat střelec Tengl, kterého vystřídal náhradník Schandl, který se na samém konci zápasu dostal do více než 100% šance, ale jeho zaváhání využil hostující obránce a následnou střelu mu zblokoval na roh. Hosté se ještě dostali v posledních minutách k přímému ohrožení branky, ale se střelou do horního rohu, po vyražení brankáře Sýkory, si poradila domácí obrana včasným odkopem. Domácí si tedy připsaly tři body za vítězství 6:1. Za výkon je potřeba vyzdvihnout zejména domácího střelce Tengla, který vstřelil čtyři branky, na jaře již celkem osm, dále záložníka Kastla, který dnes připravil svou nahrávkou čtyři góly. Nutno dodat, že pochvalu si dnes zaslouží celé mužstvo za velmi kvalitní a sousředěný výkon.