FK Dubné : FK BOREK 0:0

Nevyužité šance připravily borecké o výhru

Vivaldinu - 13.09.2005

Jelikož předchozí a první domácí zápas boreckých se bude dohrávat až u zeleného stolu, musí Borek prozatím bojovat o mistrovské body pouze na hřištích soupeřů, tentokráte v Dubném. Do základní sestavy se po předchozí absenci vrátili Slezák a Vlček, další složení mužstva bylo identické s předchozími zápasy.

FK Dubné : FK BOREK 0:0 (IV.kolo, 10.09.2005)

Zelený, rovně posečený pažit s ranní rosou zprvu vypadal nadějně, po bližší shlédnutí však bylo zřejmé, že utkání bude technicky poměrně náročné. Velmi tvrdé hřiště komplikovalo hru po zemi, každá nerovnost ztěžovala zpracování a rozehrávku. Borek nastoupil do první půle s chutí, ihned si přisvojil míč a dlouhými přihrávkami na vysunuté hroty Štegbauera s Trnkou se snažil o první ohrožení soupeřovi branky. Soupěř však měl v zadních řadách výškovou převahu a tak se většina míčů vracela po hlavičkových soubojích do středu hřiště. Když už se podařilo překonat obranu povedeným centrem byl v bráně připraven vysoký dubenský gólman. Domácí oproti tomu hráli snaživě po zemi. Bylo vidět, že dnešní utkání má splnit čistě sportovní účely, protože nebyly patrné žádné výrazné potyčky, nebo fauly. Hra plynula bez zbytečných prostojů avšak i bez šancí. Borek svojí neustálou mírnou převahu demonstroval několika ne zcela přesnými střelami ze střední vzdálenosti. První půle byla na klíčové momenty poměrně chudá. Za zmínku stojí snad jen utěšená, jednoduchá akce, kdy po rozehrávce boreckého gólmana Havlíčka se míč dostal k Slezákovi, ten se vyhnul pravému obránci, a po zatažení do středu hřiště poslal do šance Štegbauera. Ten tísněn dubenským obráncem střílel z hranice šestnáctky asi metr vedle. Co však v první půli přidalo na starostech boreckému trenéru Novákovi, bylo zranění ve středu hrajícího Šestaubera. Do druhé půle tak musel Borek nastoupit s jedním neplánovaným střídáním. Vlček se posunul na střed zálohy, Trnka se stáhnul na místo levého záložníka a na hrot nastoupil z lavičky Vacek. Ten svým příchodem opět, tak jako v Rudolfově, posílil napadání při rozehrávce soupeře a postupně si na své konto připisoval jeden odpískaný, nedovolený zákrok soupeře za druhým. Z toho pramenily pokutové kopy a postupné narůstání převahy Borku. Nejen tím se však borečtí stávali pánem na hřišti. I držením míče snižoval akceschopnost fotbalistů z Dubného, kteří během druhé půle snad ani jednou neprověřili brankařské schopnosti boreckého gólmana. Většina střel končila vysoko v pletivu za brankou. Přesto, že Borek svoji převahu nedemonstroval drtivým tlakem začal si postupně připravovat zajímavé brankové příležitosti. Nejprve po dobře zahraném přímém kopu se do vyložené šance dostal Kovář. Nezvolil však při zakončení správně a hlavou dobře umístitelný míč zahrál z otočky nohou. Poté se k zajímavé střele dostal Slezák, z hranice velkého vápna však minul, navíc trefil soupeřova obránce, takže míč skončil zcela mimo aktuální dění hry. S blížícím se koncem však převíjen Borek na obrátkách přidal, až přišly z pohledu výsledku dva klíčové momenty utkání. Nejdříve zajímavá souhra mezi Kovářem a Štegbauerem. Po vzájemné výměně míče vymyslel hrotový útočník Borku velice chytrou přihrávku, kterou poslal do 100% gólové šance dnes opět agilního Kováře. Ten si míč hluboko v pokutovém území srovnal, avšak místo klidného zakončení trefil ranou gólmana hostí. Míč se bohužel odrazil do bezpečné vzdálenosti od dubenské branky. Druhý hezký fotbalový moment měl stejný konec. Po levé straně zatáhl míč Vlček, po pěkné souhře s Trnkou následoval centr do pokutového území, gólman hostí zůstal na brankové čáře, míč doletěl mezi malé vápno a penaltu, kde stál připravený a nikým neatakovaný Štegbauer. Hlavičku se sice snažil směřovat dobře, do protipohybu gólmana, avšak scházel větší důraz. Gólman míč na brankové čáře svým tělem kryl. V úplném závěru se pak ještě Borek pokusil zaimprovizovat při rohovém kopu. Na krátko jej rozehrál Bejsta, Kovář mu míč vrátil na roh velkého vápna. Bejsta se do míče opřel tak jek je jeho dobrým zvykem, rána sice prošla, ale skončila na tyči. S ohledem na průběh utkání se dá říct, že i přesto, že Borek hrál v pozici hostí je pro něj remíza spíše ztrátou než ziskem. Do jaké míry zásadní se však ukáže až v dalším průběhu sezóny.