Vrábče - FK Borek 1:2 (0:0)

Vítězná vlna pokračuje

Vivaldýňu - 14.05.2012

Po výrazné šestibrankové kanonádě na domácím hřišti proti Pištínu se borečtí vydali k dalšímu zápasu na půdu nepříjemného týmu z Vrábče. V loňském roce tam nesehráli zrovna povedené utkání, tehdy se dostavili v ne zrovna důstojné sestavě, kdy do branky musel nastoupit útočník Kučera. Ani tentokráte to však s kádrem hostí nevypadalo výrazněji lépe. K desítce hráčů se musel přidat dorostenec Kolouch. Chyběli Tengl, Stejskal, Viktora, Jordán, na lavici tentokráte neusedli ani Karlíček s Londinem. Ke všem organizačním starostem pak přišla i nepříjemnost v podobě počasí, které těsně před utkání vytvořilo z hrací plochy solidní bahniště.

První půle se začala velice opatrně. Na obou stranách pozorné obrany uplatňovaly jednoduchou hru nákopů. Cíl byl jasný, eliminovat jakoukoliv zbytečnou chybu na nevyzpytatelném terénu a také se nezranit. Z fotbalovosti tak mnoho nezbylo. Všechny náznaky mezihry končily nepřesnostmi na obou stranách. Borek si za první poločas vytvořil dvě solidní gólové příležitosti. V té větší se ocitl útočník Janíček. To když si sběhnul na centr z levé strany. Bohužel ač zcela osamocen na hranici penalty nastřelil vybíhajícího gólmana a vytěžil tak z pohledné akce pouze rohový kop. Krátce před koncem první půle vyzval Kučera k zakončení nabíhajícího Slezáka. Hostující středopolař však míč na hranici velkého vápna poslal dobrý metr vedle vzdálenější tyče. Domácí se dostávali k ohrožení borecké branky především střelami ze střední vzdálenosti, s nimiž si poradil brankář Pytel. Závary pak přicházely také z dlouhých autových vhazování, ty však kryla důrazná borecká obrana. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu nula nula. Druhá půle nabídla více vzruchu před oběma brankami, a taky branky. Postupem času se začaly objevovat mezery v jinak důrazných obranách, čehož hráči využívali k náznakům širší kombinace po zemi. V tomto ohledu se dařilo více boreckým. Po asi dvaceti minutách hry jim také tyto snahy přinesly první gólovou radost. Po získání míče na pravé straně přišel centr do velkého vápna, sklepnutí Janíčka na střelu proti noze a přesná Kučerova placírka končící v pravé šibenici. Borek vedl jedna nula. O dalších pár minut přišel centr pro změnu z levé strany, důrazný souboj boreckého Schandla na hranici velkého vápna a opět střela končící v síti. Dva nula pro hosty. Poté se hra začala trochu kouskovat. Domácí snahy o ofenzívu celkem bez problému řešila borecká obrana. Když pak hluboko v šestnáctce fauloval domácí gólman unikajícího Kastla, zdálo se že penaltou bude výsledek jednoznačně pečetěn. K údivu všech však rozhodčí nechal pokračovat nejen ve hře, ale i v následné potyčce mezi domácími hráči a „mstitelem“ Janíčkem. Nepřesný výrok sudího však nakonec nebyl poslední. Pět minut před koncem utkání nařídil pokutový kop na druhé straně, navíc souboj dva metry před velkým vápna mylně posunul dovnitř pokutového území. Domácí následnou penaltu s přehledem zužitkovali. K dalšímu zakončení se již však nedostali, a tak konečný hvizd přisoudil tři body za vítězství jedna dva hostům. Napříč okolnostem se borecká šňůra vítězných zápasů protáhla na čtyři. Následující kolo se ponese ve znamení derby s lídrem z Nemanic. Ani ten neprožívá herní krizi. Desetibranková kanonáda proti Kolodějím hovoří za vše. A tak podaří-li se boreckým trochu konsolidovat kádr a sehnat do neděle nějaké hráče, mohli bychom vidět atraktivní utkání.