FK Borek - Nemanice 0:5 (0:1)

Vivaldýňu - 19.05.2012

Borečtí přivítali na svém hřišti lídra tabulky ze sousedních Nemanic. Tým nesoucí se na vlně vítězství, posílen deseti brankovou kanonádou z minulého kola, přijel pro jednoznačné tři body. S ohledem na vývoj soutěže by ho tento výsledek posouval do mírného trháku. Borečtí se tentokráte sešli v prakticky kompletní sestavě. Chyběl pouze zraněný Tengl. I přesto si na lavici přišel sednout dorostenec Kolouch.

První půle začala dle předpokladů. Borečtí zaujali defenzivní postavení a v jedenácti hráčích poctivě zahušťovaly svoji polovinu hřiště. Nemaničtí trpělivě pozvolnou rozehrávkou pozemi se snažili něco konstruktivního vymyslet. Po několika minutách hry se však začalo ukazovat, že patová situace, která tímto způsobem hry obou týmu nastala bude mít delšího trvání. Borek své defenzivní snahy vzal opravdu vážně a hlavně důsledně. Hosté se tak nedostávali ke svým tradičně nebezpečným rozehrávkám do křídelních prostorů a na zformovanou obranu to zkoušeli pouze nákopy. To však pro domácí nepředstavovalo sebemenší nebezpečí. Pro nezaujatého pozorovatele se tak naskytla v pravdě taktická podívaná bez větších šancí ať už na jedné či druhé straně. Borečtí své ofenzivní aktivity omezili na brejkové situace. Bohužel většina z nich končila nepřesnou finální přihrávkou. Když už se zdálo, že bezbrankový stav vydrží do půle přišla svižná kombinace hostí, kterou zastavil včasným vyběhnutí až gólman Pytel. Srážku s hostujícím útočníkem posoudil rozhodčí jako faul a nařídil přímý volný kop. Míč si na hranici šestnáctky postavil hostující středopolař a krásnou střelou do pravého horního rohu ho odrazem o tyč poslal do sítě za záda bezmocného Pytla. Poločasový výsledek tak byl nula jedna. Druhá půle začala hrůzostrašnou čtvrthodinou domácích po které již prakticky nebylo o co hrát. Přitom úvodní minuty naznačovaly, že se Borek začne směrem dopředu více osmělovat. Po nepřesné rozehrávce na středu hřiště však přišel jednoduchý nákop za obranu a přesná střela z ostrého úhlu. Nula dva. Hned po rozehrávce namazal zkušený Turek přesně na nohu atakujícího nemanického útočníka. Nula tři. V té chvíli rozhozená obrana domácích nefungovala tak jak má, což se projevilo nedorozumění ve snaze zahrát offsidovou past. Následoval brejk a čtvrtý gól. Pátá branka padla po hezkém lobu z hranice šestnáctky. Za stavu nula pět se zápas začal dohrávat. Hosté se zkušeně zatáhli. Borečtí se snažili vstřelit alespoň čestnou brankou. Hezkou střelou se prezentoval Kastl, gólman hostí si však s touto situací poradil. Ještě jednodušší situaci měl pak při šanci Kučery. Ten z hranice šestnáctky v dobré pozici netrefil branku. Po závěrečném hvizdu se tak hosté mohli radovat z jednoznačné výhry nula pět. Borek v prvním poločase předvedl velmi dobrý výkon na hranici svých možností. Bohužel udržet trend po celých devadesát minut bylo zjevně nad jeho síly. Nemanice ukázaly proč jsou lídrem soutěže a po právu zvítězily.