FK Borek - Dívčice 8:0 (3:0)

Domácí rozdrtili Dívčice

Vivaldýňu - 12.06.2012

Poslední domácí utkání letošní sezóny odehráli borečtí s již jistým sestupujícím, týmem z Dívčic. Ani Borek již na šestém místě nemohli nic změnit a tak zápas postrádal prakticky jakýkoliv náboj. Když se k tomu přidalo nevlídné počasí a chybějící rozhodčí, nedala se očekávat žádná sportovní hitparáda. Borku chyběl pouze Stejskal, na lavici přišli posílit dorostenci Kolouch a Bolvári.

První půle začala opatrně. Tempo hry, byť velmi pozvolné, určovali domácí. Na těžkém terénu se snažili o kombinační hru, což se jim dařilo se střídavým úspěchem. Na jednu povedenou akci připadli dvě, tři velmi nepřesné. I přesto to na dnešního, vcelku odevzdaného soupeře, stačilo. Skóre otevřel Tengl. Střelou z hranice velkého vápna překonal hostujícího gólmana. O chvíli později přišla druhá branka. Po zahrání rohového kopu vnesl do obranných řad hostí svým náběhem zmatek Jordán. Míč podivně proskočil klubkem hráčů a skončil v síti. Za stavu dva nula hra ještě více zvolnila. Hosté se dostávali do náznaků útočných akcí zejména díky neochotě řady boreckých se vracet. Ani tak si však výraznější šanci nepřipravili. Borečtí, jmenovitě Tengl, tak před odchodem do šaten stačili udeřit ještě jednou. Akci připravil Viktora, který si potáhl míč do středu hřiště a milimetrovým centrem za obranu našel domácího šutera. Následovala klička vybíhajícímu gólmanovi a střela do prázdné brány. Druhá půle nevybočila z očekávaného průběhu. Ambicí hostí bylo vstřelit alespoň čestný úspěch, borečtí už jen dohrávali. I přes tento fakt se jim však nakonec podařilo soupeře deklasovat dalšími pěti trefami. Dvě branky, dnes tedy celkově čtyři, si připsal Tengl, k zakončení se dostal vždy v hloubi velkého vápna. Dvakrát se trefil střídající Schandl ? poprvé důraznou střelou z hranice šestnáctky, podruhé nečekanou střelou z ostrého úhlu. Tečku za dnešním výčtem zařídil Slezák, po zahrání rohového kopu poslal odražený míč střelou z hranice penalty do sítě. Borek se rozloučil s letošní sezónou výraznou výhrou. Příští sobotu na hřišti Žabovřesk tak půjde spíše jen o nezkažení dojmu z jarní části sezony, ve které získal solidních osmnáct bodů.