FK Borek - Roudné B 1:0 (1:0)

Borečtí se dostali do čela III. třídy a neinkasovali jestě ani gól !!!!

Vivaldinu - 19.09.2005

V sobotním dopoledni přivítali fotbalisté Borku na svém hřišti soupeře z Roudného. Po arbitrážním řízení, stran nedohraného domácího zápasu s Bukovskem, si Borek již v průběhu týdne připsal tři body a posunul se na průběžné druhé místo III.třídy, o skóre za N.Hodějovice. Přesto, že tedy borečtí nastupovali v úloze mírného favorita, nedal se čekat jednoduchý boj. B ? tým Roudného představuje rezervu v kraji hrajícího ?áčka?, čili mužstvo je velice často doplňováno silnými individualitami.

Borek měl tak jak se pozvolna stává zvykem opět problémy se složením základní sestavy. Ze zdravotních důvodů nemohlo nastoupit středové duo Šestauber ? Kovář a útočník Čížek. Nepřítomní pak byli Vacek a L.Radouch. Trenér Novák tak opět musel zaimprovizovat. Střed zálohy svěřil do rukou Vlčkovi a V.Radouchovi, do útoku pak poměrně překvapivě poslal Herdu, který přitom v minulé sezóně pravidelně nastupoval na pozici levého obránce. Na lavičce zbyl pouze náhradní gólman Havlíček a jako jediný hráč do pole sám trenér domácích R.Novák. Obě mužstva začala technicky a s chutí. Mokrý terén sice ani jednomu z mužstev nedělal větší problémy, ale velice vysiloval, což se projevilo v dalším průběhu zápasu zejména na hráčích Borku. Ten začal opět aktivněji než soupeř. Mezihrou se neustále tlačil na jeho půli. Na hrotech dobře operovala tykadla Štegbauer a pro dnešek Herda. Ten si ofenzivní post velice rychle osvojil a předváděl přesně to co se od útočníka v takovémto počasí čeká. Zpracování, pokrytí míče a přesná rozehrávka. Hosté se za první čtvrt hodinu nedostali k založení žádné kloudné akce, zato Borek s úderem šestnácté minuty předvedl velice kompaktní souhru. Pro míč hraný na pravé straně si zběhnul Herda, z půli hřiště jej po zpracování přenesl dlouhým centrem na v předu postaveného Štegbauera a ten hlavičkou ?z jedné? poslal do brejku Bejstu. Pomezní v té chvíli sice signalizoval postavení mimo hru, ale hlavní rozhodčí nechal rozhodným gestem jednoznačně pokračovat hru dál. Bejsta si míč srovnal a z úrovně velkého vápna s přehledem zakončil. Od tohoto momentu se Borek postupně a mnohdy i zbytečně začal zbavovat nadvlády na hřišti. Mezihra postupně přešla do rukou fotbalistů z Roudného, kteří začali ohrožovat branku domácích zejména po zahrávaných standardních situacích. K vytvoření si vyložené gólové šance to však nevedlo a do kabin se šlo za stavu 1:0. Druhý poločas začal ve stejném duchu v jakém skončil ten první. Míč zůstával na kopačkách hostí, přesto se hra odvíjela spíše ve středu hřiště. V průběhu zápasu však Roudné prostřídalo, nový hráči vnesli do souhry hostí čerstvou sílu a v tu ránu bylo zřejmé kdo je pánem na hřišti. Borek začal mít značné problémy s udržením míče v útočném pásmu. Rovněž obsazování hráčů v záložních řadách již nebylo tak důsledné. A proto, snad také z důvodů výrazného ubývaní sil a nemožnosti prostřídání, se Borek uchýlil k trochu možná pasivní, ale zato obětavé hře v obraně. Před šestnáctkou se vytvořil val rudých dresů, který odrážel jeden útok hostí za druhým. Individuální výkony některých roudenských byly velice kvalitní, přesto snaha hostí stále nevedla ke kýžené brance. Čtvrt hodiny před koncem zápasu stáhnul borecký trenér Herdu a sám se postavil do útoku na jeho místo. To už hosté hráli vabank. Otevřená obrana a v útoku jeden závar za druhým. Nejprve na malém vápně vykopával míč, směřující do branky, Slezák, pak předvedl několik efektních zákroků gólman Kubíček, povedený byl především ten kdy levou rukou vytěsnil střelu hostí na roh. I tentokrát však mohlo platit nedáš dostaneš. Přesto, že borečtí ?mleli? z posledního dostali se k několika brejkům, které s trochou štěstí mohly skončit uklidňujícím gólem. Velice podařenou akci předvedl nejprve Slezák. Na vlastní půli se dostal k míči, nabral rychlost a zamířil k soupeřově brance, po sprintu přes půl hřiště si obhodil roudenského stopera a skákající míč trefil z hranice dvaceti metrů přímo do branky, pod břevno k pravé tyči. Efektním zákrokem se však předvedl hostující gólman a velice podařenou střelu vyrazil na roh. K dalšímu brejku se pak dostal Vlček. Vybojoval míč na půlící čáře, obešel obránce avšak po sprintu již neměl dostatek sil, aby na šestnáctce obelstil rychle se stahujícího stopera a nakonec svoji příležitost nezakončil. Podobně si vedl i V.Radouch, který se stačil dostat pouze k náznaku brejku. Čas však stále ubíhal a zejména pro roudenské velice rychle. Po dvouminutovém nastavení konečně přišel pro borecké tolik očekávaný, konečný hvizd. Tentokrát měl Borek více fotbalového štěstí, které mu minulý zápas tolik chybělo. Připsal si nejen tři body, ale i další nulu na kontě své defenzívy, z pěti mistrovských zápasů již popáté!