Vrábče-Borek 0:3 (0:2)

První tříbodový zisk

Vivaldýňu - 09.09.2012

K nepříjemnému soupeři do Vrábče zajížděli hráči FK Borku při svém třetím zápase letošní sezóny. Stadion soupeře v minulých dvou utkáních přinesl vždy nějaká nepříjemná překvapení, jednou vysokou trávu, podruhé ?totální? bahniště. Zápasy to byly vždy poněkud vypjaté a tak se ani tentokráte nedala čekat klidnější podívaná. Do základní sestavy se vrátila stoperská dvojice Turek-Kolár. Absentovali pouze Janíček a Stejskal. Ke kladům na straně soupeře nutno přičíst tentokráte velice dobře připravený terén.

Úvod první půle sice začal jako vždy obezřetně na jedné i druhé straně, aktivitu se však dříve snažili převzít domácí. Hru postavili na jednoduchých rychlých kontrech do otevřené obrany soupeře. To byl také základ jejich připravených šancí. Nejvýraznější pak byla při přečíslení čtyři na tři, kdy hrotový útočník se dostal s míčem zcela osamocen až do hlouby šestnáctky, bohužel v nejdůležitějším momentu ho zklamalo zpracování. Borek se co do šancí rozjížděl o poznání pomaleji, na druhou stranu co se mezihry týká, získával po celý průběh první půle na jistotě. Zatím co aktivita domácích s postupujícím časem uvadala, borečtí se stále častěji dostávali na dostřel soupeřovy brány. Nejefektivnější se pak stala poslední desetiminutovka první půle, kam si borečtí schovali hned dvě trefy. První měl nestarost Tengl, po hezkém centru z pravé strany míč netrefil optimálně, ale i tak teč holení zaskočila domácího gólmana. O chvíli později se pak prosadilo duo Kučera ? Holzepl. První nahrával, druhý po krátké kličce na hranici velkého vápna levačkou umístil přesně k tyči. Do šaten tak šli hosté s dvoubrankovým náskokem. Druhá půle začala svižně hlavně díky boreckým. Prakticky vzápětí po rozehrávce se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Holzepl, utěšenou ránu vytěsnil gólman domácích s vypětím všech sil na roh. O chvíli později se pak v ultra-stoprocentní šanci ocitl Tengl. Po tlaku ve velkém vápnu si našel míč, kličkou obešel bránícího hráče a sám proti poloprázdné bráně trefil ruku již ležícího gólmana. Domácí hrozili ojediněle zejména po zahrání trestných kopů. Žádná z připravených střel však nenacházela prostor mezi tyčemi. Neprosadil se ani po ?trma-vrma? závarech na hranici penalty, které si připravil po dvou rohových kopech. Borek si tak mohl v klidu kráčet za jistým vítězstvím. Bohužel si situaci komplikoval zbytečnými diskusemi se sudím, který vcelku očekávaně jak na běžícím pásu nařizoval jeden nepřímý kop za druhým. Situaci nakonec uklidnila až třetí branka. Domácí v té době hrající vabank nezvládli rozehrávku na půlící čáře, čímž vyslali do kontru na osamoceného stopera hned čtyři hráče soupeře. Borečtí situaci zvládli s přehledem, míč po ose Holzepl ? Tengl doputoval až k T.Novákovi před prázdnou bránu, který jej placírkou uklidil do sítě. Zápas se tak dohrál v poklidném tempu, na jeho konci si borečtí připsali všechny body za jednoznačnou výhru nula tři. Zlepšený výkon ve všech řadách boreckých je příslibem do dalších zápasů. K úplné spokojenosti by však bylo potřeba ještě posílit koncentraci na hru.